Grzyby - Wątek Ogólny

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 6134 Strona 611 z 614
Rejestracja: 2019
  • 567 / 121 / 0

Ja ostatnio zrobiłem w kubku barszcz winiary i jak już trochę wystygł wsypałem do środka grzyby. Mi tam odpowiada ten smak, normalnie jak na wigilie smakowało %-D
Rejestracja: 2008
  • 904 / 466 / 1

Ja mam teorię, że tak właśnie było tworząc ten odłam religii - pod wpływem. Z tą różnicą, że był deficyt naukowy, więc to jak się czuli, co widzeli i spisywali, brali za pewnik, a ktoś to sprytnie wykorzystał w celach manipulacji durnym tłumem.

Gwiazdy spadały, osiołki mówiły, objawiały się różne postaci, a dziewice zachodziły w ciążę.. 😉

Reformę leczenia uzależnień trzeba skorelować z procesem modernizacji psychiatrii

„W Polsce jest ok. 100 tys. pacjentów uzależnionych od substancji odurzających, ale populację osób zażywających je w sposób szkodliwy szacuje się na ok. 300-400 tys.” — mówi dr n. med. Piotr Jabłoński, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, którego pytamy również o skalę uzależnień behawioralnych, planowaną reformę systemu leczenia uzależnień oraz walkę z narkotykami nowej generacji.

Dostosowujemy się do liczby zakażeń. Na jaką pomoc mogą liczyć osoby uzależnione w Krakowie?

W najsurowszym lockdownie czyste igły i strzykawki wydawane były przez okienko. Przez całą pandemię w Krakowie wzrosło zapotrzebowanie na morfinę i inne substancje, które można dostać w aptece. O tym, co pandemia oznacza dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych rozmawiamy z Bartoszem Michalewskim, pracownikiem krakowskiego drop-inu, czyli punktu, w którym uzależnieni mogą otrzymać pomoc.

sem

Rejestracja: 2008
  • 903 / 74 / 0

Niekoniecznie.Dziwne rzeczy bywa ze się zdarzają a ekstaza nie musi być wywołana chemicznie.
Rejestracja: 2019
  • 567 / 121 / 0

Jasne, że tak było. Chyba każda religia ma jakieś powiązania z substancjami psychoaktywnymi. Wiadomo że jak pastuch z pustyni wdupcył jakąś dziwną roślinkę a potem widział różne rzeczy to przecież mu się anioły objawiły.
Pewnie fakt, że w chrześcijaństwie pierwsze skrzypce gra alkohol wpłynął mocno na status tej używki (i innych, na niekorzyść) w naszej kulturze.
Rejestracja: 2021
  • 48 / 12 / 0

Kurwa. Nie mogę się doczekać mojego pierwszego grzybowego tripu, który zbliża się z dnia na dzień. Myślę że będzie za +/- miesiąc.

Czy da się mieć i fajny i introspekcyjny trip? Oczywiścię wolę introspekcję, ale idealnie byłoby połączenie obu %-D

Ale i tak koniec końców grzyb zdecyduje
Rejestracja: 2011
  • 660 / 87 / 32

@CATCHaFALL @Termos789

Myślę, że to duże, a nawet zbyt duże uproszczenie myślenia religijnoznawczego.

@sem Słuszna uwaga.
Rejestracja: 2011
  • 660 / 87 / 32

@Isyander

Jak wszystko dobrze pójdzie, jak łaskawie "grzyb zadecyduje", to wpierw będzie euforycznie ("fajnie"), a później, już bliżej zejścia i na samym zejściu - introspekcyjnie.

Staraj się zachować, w granicach rozsądku (tak, tu też można przedobrzyć), spokój i dobrze się przygotuj. A po tej podróży już nic nigdy nie będzie takie samo.
Rejestracja: 2021
  • 48 / 12 / 0

@Klamm

Wiem o tym, że de facto to kontroli nad tripem nie mam. Myślę że przygotowuję się dość dobrze - mam miejsce, zaufanych typow i czas, teraz został tylko grzyb :P

Ale ta, właśnie chcę zmiany. Nie chcę pierdolić o swoich problemach bo to żałosne, ale mam nadzieję że grzyb da mi motywację/pokaże drogę etc pierdololo.

W ogóle na pierwszy trip jaki poziom fazy polecany? Ile suchego wziąć? (jak czytałem to dla mnie dobry byłby 3. Ale jak będę doświadczony to chcę kiedyś polecieć w inną galaktykę :P)
Rejestracja: 2008
  • 904 / 466 / 1

Zawsze lepiej wziąć mniej, i ewentualnie za kolejnym razem więcej, tak naprawdę nie jesteś w stanie określić jaką moc może mieć takie 3g. Mniejsze dawki takie 2-2.5 raczej nie narobią aż takiego maglowania mózgownicy, warto więc jednak oswoić się z fazą, bo pamiętam jak ja wiele lat temu miałam pierwszy raz styczność z kwasem, to się odczytałam cudzych tripów, itd, myślałam że jestem ready, ale faza mnie zaskoczyła, ciężko to opisać słowami. Okazało się wtedy, że wiem, że nic nie wiem 🤷🏻‍♀️

Dobrych, mocnych grzybów 3g to już imo pełnoprawny trip, można się zapętlić nieraz.

Czasem mniej znaczy więcej, jak już będziesz się czuł pewnie to ładuj i 5 😉
Rejestracja: 2011
  • 660 / 87 / 32

@Isyander

Jeśli chcesz, aby było i euforycznie i introspekcyjnie, to polecić Ci mogę zaplanowanie tripa tak: ustalasz drogę w plenerze, na której końcu czekać będzie miejsce wytchnienia, spokojne i bezpieczne. Przemierzając łąki, ścieżki leśne, będziesz mógł się wyszaleć, wykrzyczeć, nacieszyć odczuciami i nowym postrzeganiem; w miejscu docelowym natomiast będziesz mógł się zanurzyć w sobie.

Odnośnie tego, że „chcesz zmiany”, nie nastawiaj się na to, że grzyby Ci dadzą odpowiedzi, podsuną rozwiązania. Z doświadczenia wiem, że kiedy człowiek tego bardzo od grzybów oczekuje, to się na to blokuje. Najwspanialsze olśnienia, wręcz doświadczenia katartyczne, pojawiają się na grzybach właśnie wtedy, kiedy tego nie oczekujemy. Słowem – najlepiej dać się ponieść działaniu substancji (oczywiście wcześniej starając się zadbać o stabilność emocjonalną).

Zaś jeśli idzie o dawkowanie na pierwszym, pierwszych tripach, to jestem zwolennikiem stopniowania - zaczynać od małych dawek i z każdym tripem zwiększać. To jednak na jaką dawkę się zdecydujesz należy do przygotowania się do podróży. Wiesz jaki masz produkt? Są kalkulatory, opisy poziomów. Wybór należy do Ciebie.
Posty: 6134 Strona 611 z 614
Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 2431 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość