Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.
ODPOWIEDZ
Posty: 169 • Strona 1 z 17
  • 3 / / 0
[ external image ]
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetrazepam

czesc wam mam w/w specifik i chcialbym sie dowiedziec czego moge sie po nim spodziewac i czy w ogole moge sie czegos spodziewc :-) jesli ktos to bral to bede wdzieczny za opis stanu rzeczy po tym leku.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2013 przez Dzielnicowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodano wzór strukturalny i odnośnik do wikipedii
  • 21 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: Broker »
Jeśli nie masz ulotki inforamcyjnej to ją wrzucam:

Myolastan® (Tetrazepam )
Myorelaxans ATC: M 03 BX 07
Sanofi-Synthélabo Wykaz: B
tabl. powl.: (50 mg) 10 szt. (Rp) PP
tabl. powl.: (50 mg) 20 szt. (Rp) PP


Skład
1 tabl. powl. zawiera 50 mg tetrazepamu.

Działanie
Pochodna benzodiazepiny o silnym działaniu zwiotczającym mięśnie szkieletowe. Działa również uspokajająco, przeciwlękowo i przeciwdrgawkowo. Znosi napięcie i ból. Po zabiegach ortopedycznych ułatwia rehabilitację ruchową i zwiększa jej skuteczność. Po podaniu doustnym tetrazepam wchłania się szybko i prawie całkowicie z przewodu pokarmowego. Początek działania występuje po około 15 min po podaniu. Tetrazepam jest metabolizowany w wątrobie. Wydalany jest w 70% z moczem i w 30% z kałem, głównie w postaci połączenia hydroksy-3-tetrazepamu z kwasem glukuronowym. T0,5 wynosi 22 +/- 4 h i ulega wydłużeniu u osób w podeszłym wieku oraz u osób z niewydolnością nerek i wątroby. Tetrazepam przenika przez barierę łożyska i do mleka matki.

Wskazania
Objawowe leczenie stanów związanych ze wzmożonym i bolesnym napięciem mięśni szkieletowych oraz przykurczów mięśniowych różnego pochodzenia. W ortopedii i reumatologii: bóle lędźwiowe, rwa kulszowa, rwa barkowa, reumatyczne schorzenia stawów, mialgia, urazy mięśni, czynnościowe przykurcze mięśniowe pourazowe i pooperacyjne, przykurcze mięśniowe psychogenne. W neurologii: spastyczne przykurcze kończyn pochodzenia mózgowego i rdzeniowego, takie jak spastyczna hemiplegia, spastyczna paraplegia. Wspomagająco w rehabilitacji ruchowej.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na tetrazepam lub inne benzodiazepiny lub pozostałe składniki preparatu. Ciężka niewydolność oddechowa. Okresy bezdechu w czasie snu. Nie stosować u dzieci do ukończenia 1 r.ż. Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością oddechową, starannie kontrolując stan pacjenta. Należy zachować ostrożność u pacjentów z miastenią, niewydolnością wątroby (ryzyko wystąpienia encefalopatii wątrobowej), zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w podeszłym wieku. U dzieci lek można stosować tylko w wyjątkowych przypadkach, w ostrych stanach spastycznych; leczenie należy stosować możliwie najkrócej.

Ciąża i okres karmienia piersią
Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży. Stosowanie dużych dawek leku w ostatnim trymestrze ciąży może powodować hamowanie czynności ośrodka oddechowego u noworodka, obniżenie ciepłoty ciała, osłabienie odruchu ssania oraz zmniejszenie napięcia mięśniowego; mogą wystąpić objawy z odstawienia u noworodka. Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią. Jeżeli konieczne jest długotrwałe leczenie preparatem należy przerwać karmienie piersią, jeżeli leczenie terazepamem ma trwaćSPRAWDZIĆ 1-2 tygodnie, należy przerwać karmienie piersią i wznowić je po 48 h od przyjęcia ostatniej dawki leku.

Działanie niepożądane
Niekiedy, szczególnie na początku leczenia i podczas stosowania dużych dawek, może wystąpić uczucie znużenia, osłabienia, zmniejszenie napięcia mięśni, zaburzenia pamięci, spowolnienie reakcji psychicznych, zaburzenia artykulacji mowy oraz zawroty głowy i senność. Objawy te ustępują w trakcie leczenia lub po zmniejszeniu dawki. Stosowanie leku może spowodować reakcje paranoidalne: pobudzenie, niepokój, zaburzenia snu, omamy, wzmożone napięcie mięśniowe. Rzadko obserwowano zmniejszenie liczby leukocytów lub limfocytów. Podczas stosowania leku mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunka, zaparcia. Opisywano przypadki zmniejszenia libido. Opisywano reakcje alergiczne: wysypka skórna, pokrzywka; w pojedynczych przypadkach obserwowano reakcje skórne, np. rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka. Po długotrwałym leczeniu tetrazepamem, w wyniku nagłego przerwania leczenia, mogą wystąpić objawy z odstawienia (nadmierne ślinienie, drżenie mięśni, drgawki, delirium). Stosowanie pochodnych benzodiazepiny może powodować psychiczne i fizyczne uzależnienie oraz tolerancję. W wyniku stosowania tetrazepamu przed snem i krótkotrwałego snu może wystąpić niepamięć następcza.

Interakcje
Jednoczesne przyjmowanie innych leków wpływających hamująco na o.u.n. (np. leki psychotropowe, nasenne, opioidowe leki przeciwbólowe, leki przeciwhistaminowe) może powodować wzajemne zwiększenie działanie tych leków i tetrazepamu. Alkohol nasila uspokajające działanie tetrazepamu.Tetrazepam nasila działanie innych leków zmniejszających napięcie mięśni. Klozapina zwiększa ryzyko zapaści krążeniowej lub zatrzymania oddychania i zatrzymania akcji serca. Cyzapryd nasila działanie uspokajające pochodnych benzodiazepiny.

Dawkowanie
Doustnie, indywidualnie zależnie od rodzaju i nasilenia objawów klinicznych. Dorośli: początkowo 50 mg wieczorem, następnie w razie konieczności dawkę można zwiększać o 25 mg na dobę w warunkach ambulatoryjnych do 100 mg na dobę, a w warunkach szpitalnych - do 150 mg na dobę. Maksymalna dawka dobowa leku dla dorosłych wynosi 400 mg. Dawka dobowa może być podana jednorazowo wieczorem lub w 2-3 dawkach. U pacjentów z niewydolnością nerek i wątroby oraz u osób w podeszłym wieku zaleca się indywidualne ustalenie dawek. Dzieci powyżej 1 r.ż. - tylko w wyjątkowych przypadkach ostrych stanów spastycznych - 4 mg/kg m.c. na dobę w dawkach podzielonych.
Tabletki preparatu są podzielne.

Uwagi
W przypadku długotrwałego leczenia lub przyjmowania dużych dawek tetrazepamu należy stopniowo zmniejszać dawkę leku; nie należy nagle przerywać leczenia. Podczas leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn, a także spożywać alkoholu.
  • 291 / 34 / 0
Nieprzeczytany post autor: Nof »
Stosowałem kiedyś tetrazepam. Rzeczywiście dość silnie rozluźnia mięśnie. Jednak nie czułem poza tym nawet uspokojenia. Używałem jednak małych/średnich dawek.
Uwaga! Użytkownik Nof nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3 / / 0
Nieprzeczytany post autor: nervus »
dzieki ale ulotke to ja mam :-) chodzilo mi czy sie oplaca to brac w celach rekreacyjnych i jakie dawki polecacie i czego mozna sie spodziewac po takich a nie innych dawkach pozdro.
  • 291 / 34 / 0
Nieprzeczytany post autor: Nof »
Masz ulotke? Szczęściarz, nie? WIęc wyobraź sobie że na ulotce masz napisane w jaki sposób lek działa i jakie dawki się stosuje. Dawki medyczne benzodiazepin są praktycznie dawkami rekreacyjnymi w przypadku osoby bez tolerancji. I pamiętaj że zawsze możesz dorzucić, zjeść więcej, ale nigdy mniej.
Uwaga! Użytkownik Nof nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 494 / 25 / 0
Lejdis ęd dżętelmen.......
wyżej opisany środek służy do zwiotczania mieśni przy bólach powodowanych przez różnego rodzaju przykurcze, np. masz ból korzonków i z tego bólu aby oszczędzić miejsce gdzie jest jakiś tam stan zapalny niektóre mięśnie się napinają aby przenieść bolesne obciążenia gdzie indziej. A potem to te mięśśnie zaczynają napieprzać nie gorzej niż chore miejsce bo nie są przyzwyczajone do tego rodzaju pracy itd. itd.
Dlatego bierze się taki środek na pół godziny przed snem już leżąc i nigdzie później nie łazi bo można wypierniczyć sie łatwo. Przed snem pół tabletki. Używa się ostrożnie. W głowe nic fajnego nie dzieje się.

Chorym z przykurczami ten lek zostawcie , bo są inne ciekawsze dużo.
  • 3 / / 0
Nieprzeczytany post autor: nervus »
no i o taka odp mi chodzilo a nie bezsensowne wklejanie ulotek i glupie madrzenie sie takich jak nof. dzieki Der neue Rauschstoffbenutzer za konkretna odpowiedz :-) to ja jednak podziekuje temu wynalazkowi skoro mowisz ze to nic ciekawego pozdro.
  • 2 / / 0
Nieprzeczytany post autor: kamil »
łączyl ktoś z alko??
Uwaga! Użytkownik kamil nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 79 / 2 / 0
Łączyc to można z klonami, jest smiesznie kiedy kończyny robią dziwne figle uciekjąc w róznych kierunkach (zasługa tetrazepamu) i mamy z tego duzo śmiechu dzięki klonom. Dawka np 100-150mg tetrazepamu i 2-3mg klonazepamu wystarcza (jak dla mnie i bez tolerancji).
  • 139 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: gonzek »
Mix z kodeiną i odrobiną alkoholu nie powinien chyba nic niemiłego dostarczyć?
Tetrazepam nasila działanie leków zwiotczających mięśnie szkieletowe oraz środków działających depresyjnie na OUN (pochodne morfiny, barbiturany, leki przeciwhistaminowe, niektóre leki przeciwdepresyjne i uspokajające, neuroleptyki, etanol, klonidyna).
Uwaga! Użytkownik gonzek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 169 • Strona 1 z 17
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.