Wątki traktujące o muchomorze czerwonym (Amanita muscaria).
ODPOWIEDZ
Posty: 3436 • Strona 344 z 344
  • 300 / 139 / 0
Awatar użytkownika

Mam wrażenie, że muchomorki widywałem za każdym razem, gdy tylko byłem na spacerze w lesie (także w zachodniopomorskiem), więc spróbuj wejść do jakiegokolwiek głębszego lasu i wypatruj brzóz.

Do tego na allegro lokalnie widziałem ogłoszenia sprzedaży suszonych amanit, typ po opisie wydawał się wprawiony w temacie, ale ceny były dość wysokie, jak na grzyba znalezionego w lesie.
Pokażę Wam to, czego nie ma.
  • 5 / / 0
Awatar użytkownika

tez widywałem na allegro owe grzybki i do tego strony na ktorych mozna bylo kupic takie grzybki, ja od pewnego czasu bylem zainteresowany tematem amanit, ale stwierdzilem ze nie jest to warte zachodu, a raczej boje sie tego stanu delirium kiedy nie mozna rozroznic halucynacji od rzeczywistosci
czytam ksiazki od tylu aby byc krok przed wszystkimi
  • 1226 / 172 / 0
Awatar użytkownika

Z tego co wiem to amanita nie wywołuje czegoś takiego.Chyba jedynie intensywne hipnagogi.
Online
  • 17 / 1 / 0
unksed Online

Mam do Was ważne pytania:

1. Jest tu ktoś kto je amanite surową ? Nie mam jak suszyć i bez pierdolenia jestem w stanie jeść (oczywiście stopniowo) muchomora prosto z lasu.

2. Jak sądzicie, czy z pregabaliną (dawki 600-900mg) istnieje jakaś interakcja/synergia ?
Coś czuję że pregab może podbijać szczególnie te upojne efekty...

3. Czy jeśli np. w ten sam dzień zerwę kilka sztuk umieszczone w reklamówce to nie ma opcji aby zgniły/zepsuły się do wieczora jeśli chciałbym je zjeść na sen ?

W tym tygodniu chciałbym zaatakować.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdr
  • 1226 / 172 / 0
Awatar użytkownika

1.Jakies tam hardcory się trafiały,ale serio,to nie jest mądry pomysł.Wystarczy piekarnik,jak usuniesz blaszki to nie trwa to bardzo długo.
2.Prega tak jak muchomory działa na GABA i NMDA więc synergia napewno by wystąpiła.
3.Mysle,że nie.Ale jak mówię,lepiej wysuszyć..
Online
  • 17 / 1 / 0
unksed Online

@Atropolamine

Dzięki za odp.

No to chuj... po moich eksperymentach z AM... ; / no nie mam jak bo jak ktoś z rodziny zobaczy muchomora w domu to od razu wyśle mnie do wariatkowa. Nie mam piekarnika, wiem że ojciec ma specjalny przyrząd do suszenia 'zwykłych grzybów' no i zostaje na suszyć na gazie a na pewno nie będę miał tego udostępnionego.

No ale przecież są na youtube filmiki jak jedzą całego w lesie poza tym na wikipedii jest napisane wyraźnie że kwas ibotenowy "w organizmie i pod wpływem temperatury ulega dekarboksylacji do muscymolu."

No właśnie z tą pręgą bym musiał uważać, ale ktoś sądzi że dwa kapelusze mogę zjeść na spokojnie ?

Albo jeszcze, jak ktoś (bo czytałem) że suszy na słońcu to w jakim miejscu, może być parapet z drugiej strony pokoju ? (może bym tak zaryzykował), i ile czasu tak na oko suszy się na słońcu ?
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2022 przez unksed, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ
Posty: 3436 • Strona 344 z 344
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.