Wątki traktujące o muchomorze czerwonym (Amanita muscaria).
ODPOWIEDZ
Posty: 3418 • Strona 342 z 342
  • 29 / / 0

Wybieram sie na amanity. Widze bardzo duzy rozjazd zdan na temat ilosci sztuk do spozycia. Nie chce zbierac I marnowac grzybow jak mi nie podejda wiec nie wiem czy tak z 5 srednich bedzie ok na pierwsza raz?
  • 318 / 63 / 0
Awatar użytkownika

@Romek12 każda amanita ma inne stężenie substancji aktywnej. Te 5 średnich wydaję się być ok dawką.
~La Vida Es Un Sueño~
  • 127 / 13 / 0
Awatar użytkownika

Chyba za mało. Rok czy dwa temu zjadłem chyba 4 czy 5 bez efektu ważąc 70-75kg.
Dzisiaj wezmę piwo pod pachę i wybiorę się, ususzę. Ale 10 to minimum co zjem.
  • 15 / 4 / 0
Awatar użytkownika

Dzień dobry Panowie. Wszedłem w kontakt z grzybem i sprawa przedstawia się następująco. Sprawa pogańska i chrześcijańska mają to do siebie, że są do siebie bardzo podobne i wiele obyczajów się pokrywa. Pogańskim zwyczajem było zażywanie tego grzyba po ususzeniu i dekarboksylacji. Chrześcijańskim zwyczajem było również jego zażywanie, jednak miały miejsce w dalekich czasach czystki etniczne (ala' holocaust - tylko że, udany). Pod pretekstem młotu na czarownice (1487) (ala' mein kampf) wymordowano np. wiedźmy. To słowo oznacza w języku Polskim wiedzę - czyli kogoś kto wie. Metodą salami wprowadzano chrześcijaństwo i pogłębiano rzymskie zwyczaje. Metodę salami można porównać do krojenia salami. Kroisz bardzo cienki plasterek i nie widać żeby salami ubywało, można to zauważyć dopiero za 50'tym plasterkiem.

Pogańskim zwyczajem protoplastów Narodu Polskiego była codzienna modlitwa. Ja zacząłem od mikrodawkowania 0.5 grama dziennie. Nie należy przy tym spożywać gazowanych napojów (mogą odwrócić proces dekarboksylacji) i słonych potraw.

[ external image ]

takie malowidła można spotkać w tysiącletnich kościołach co potwierdza moją teorię salami.

UWAGA! W tych grzybach zaklęte są duchy naszych przodków, to była ich modlitwa.
  • 12 / 7 / 0
Awatar użytkownika

Coś w nich jest dobrego duchy czy też nie, ale po 3 średnich po dłuższym czasie działania przez chwilę dopadło mnie wspomnienie pewnej chwili z młodocianych lat
doskonale pamiętałem każdy szczegół mojej starej szkoły podstawowej szatni worków z butami wieszanych na haczykach... Czułem się, jakbym znowu tam był przez chwilę takie zamyślenie się w tym wspomnieniu sen na jawie coś pięknego Pozdrawiam.
  • 11 / 2 / 0

Nie wiem czy to tegoroczne krasnale są nie dość że bardzo słabe a do tego mocno rzygogenne a moich ulubionych pantherin jest mało kminiłem co zrobić żeby pozbyć się tej trucizny z a. muscarii. Podobno za efekt strucia odpowiada głównie muskaryna a za fazę muscymol i kwas ibotenowy. Więc należałoby pozbyć się z grzyba muskaryny oszczędzająć pożyteczne substancje.
I tu wkracza w do gry alkohol etylowy, który wg wikipedii dobrze rozpuszcza muskarynę a tylko nieznacznie interesujące nas związk
Jako , że mam za sobą kilka prób z a. muscaria i pantherina na razie nie sprawdzę czy to działa ale podaję ten pomysł bo może ktoś wcześniej stestuje.
PS . wcale nie trzeba dużo spirytusu. Sproszkować grzyby zalać spirytusem najlepiej ciepłym na wysokość 1cm ponad proszkiem grzybowym odstawić na jakis czas potem odcedzić i wycisnąć. Można też zalać drugi raz dla pewności. Wuala.
  • 386 / 4 / 0
Awatar użytkownika

Zastanawiam się, jaki jest sens suszenia przed zrobieniem wywaru. Jeśli dekarboksylacja zachodzi w wysokiej temperaturze, to nie prościej wrzucić świeże kapelusze do wody, gotować 3-4h jak makumbę z ziołem i wypić ?
Jakiś los tajemny i przemożny nagli nas i zniewala, abyśmy stali się narzędziem naszej własnej zguby nawet wówczas, kiedy ją już przed sobą widzimy i rzucamy się w nią z otwartymi oczami. - Daniel Defoe
pm przez privnote.com, proszę
  • 3652 / 963 / 2
Awatar użytkownika
blackgoku
Kompetentny
Kompetentny

Kwas ibotenowy
Traktowanie berberyną (5 mg/kg, IP przez 7 dni) zwiększyło liczbę komórek hipokampa około 2,7-krotnie w warstwie piramidowej regionu CA1 i około 2-krotnie w zakręcie zębatym w modelu z zaburzeniami pamięci u szczura, który wywołany przez stereotaktyczne wstrzyknięcie kwasu ibotenowego do kory śródwęchowej (model Ibo). Wspomniano o mechanizmach neuroprotekcji berberyny: blokowanie wstecznej śmierci komórkowej i podnoszenie przeżywalności endogennych nerwowych komórek macierzystych. Ponadto może promować różnicowanie neuronalne komórek prekursorowych hipokampa w modelu Ibo
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10. ... 08.9647174
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
ODPOWIEDZ
Posty: 3418 • Strona 342 z 342
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.