Alkohol - Uzależnienie

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 1964 / 101 / 0

ja mam chyba gorzej, bo nie mam problemu z kim ustawić się w tygodniu na jaranie, a na picie lipa, a jaram i tak i tak, obojętnie co robiąc i cały czas, za to napić sięz kimś jakby pogłębiało trochę bardziej więzi etc., a na to rzadko kiedy znajdzie się chętny, a ja "piwosz" i codziennie wieczorem parę trzeba wypić żeby w ogóle zanść i jakoś z raana wstać trochę porobić
i tu najważniejsze - jaranie, mimo że kocham jest tak lajtowe, że nie robi w ogóle żadnego wrażenia i nie ma opcji że naram się jak świnia tocz usnę bez picia, dajcie spokój, moc alkohlu przy ziole to jakies 8:2 przewagi oczywiście dla alkoholu
  • 53 / 2 / 0

Miałem komuś odpowiedzieć ale nie umiem znaleźć. Ktoś pisał że w sobotę rano skończył pić, a w niedzielę po południu dalej miał promile. Przecież to jest ok 30h...

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

URPL zajął stanowisko co do rejestracji nazw handlowych medycznej marihuany

To w zasadzie kosmetyka ale jakże zbawienna dla irytujących “obyczajów” panujących na rynku medycznej marihuany – o których mogliśmy się nie raz przekonać z wypowiedzi profesjonalistów (lekarzy, farmaceutów, inspektorów i aktywistów).
  • 179 / 116 / 0

Co w tym nadzwyczajnego?
  • 53 / 2 / 0

Dużo.. ludzki organizm spala niby 0.15 promila/h. Czyli ten ktoś, kto to pisał miał przynajmniej 4.5 promila? Pomijam 'normalnych' ludzi, bo u nas, alkonów schodzi dużo szybciej.
  • 53 / 2 / 0

aaaaaaaa
  • 179 / 116 / 0

Tylko wiesz, co innego czuć się trzeźwym, a co innego trzeźwym być. Jak ktoś ładuje kilka dni w opór, to jak mu zacznie schodzić, to może się wydawać, że już po wszystkim i "jstm praawie cześwy" - a we krwi radośnie hulają dwa promile albo więcej.
  • 26 / 3 / 0

Siemanko Wariaty . Piszę tu posty co jakieś 2 miesiące w styczniu miałem 2 delirę swoją ... Jak na razie jest dobrze . Praca , powoli zarabiam z pasji choć jest ciężko , siłownia , kobieta od 2 miesięcy . Nawet Papiery na studia złożyłem. Co jakiś czas owszem świruje więc czysty nie jestem. Posłuchajcie bardzo często mam dni że od rana jestem wkurwiony... Jestem też nerwowy często strasznie ... Dużo rzeczy mam na głowie i często moje życie wygląda tak że od momentu jak wstaje do momentu aż się położe muszę cały czas pracować ... Ze swojej pracy zarabiam raczej nie dużo dlatego też dorabiam. Choć jest to taka kwota z etatu że jestem w stanie przeżyć mam tu na myśli opłacić wynajem mieszkania opłacić dietę siłownie paliwo do samochodu i np 3 wyjścia z dziewczyną czy gdzieś ze znajomymi w miesiącu i jakieś groszę zostają na ubranie czy coś ... Nie jest żle . Rozwijam się ludzie mówią że poszedłem ładnie do przodu. Piszę też dużo . I jeśli mam problem to staram się znaleść rozwiązanie i lecieć dalej . Nowe cele itp .. Ale do czego zmierzam często dużo rzeczy mnie wkurwia mocno . Robię jakiś projekt na komputerze coś mi się spierdoliło straciłem 30 min już wkurw hardcorowy ... Jestem u dziewczyny mam wolny dzień. Miałem wstać o powiedzmy 8 rano wstałem o 12 i nie mogę wykonywać planów tych które sobie załozyłem .Wiem że dyscyplina i zapisywanie co tygodniowych celów pomoże. Ale jest problem i chce go rozwiązać ... Czasem pomaga jakaś medytacja i Ajahm brahm trochę buddyjskiego flow. Dlaczego tutaj piszę ten temat ? Bo wydaje mi się że to też jest jakiś defekt właśnie po piciu i koko czy tam jakiś kryształkach co co jakiś czas wpadły mi do nosa przypadkiem. mj paliłem 8 lat odpada . Jakieś benzo nigdy nie próbowałem i nie ma opcji nawet ... Czasem wypiłe taka ostrą melisę np z 6 torebek na litr i wypijam to w 15 min i trochę jest lżej. Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam walczących
  • 12 / 1 / 0

Byłeś na jakiejś terapii? Czy tak samemu dałeś rade?

mun

• 46 / 8 / 0

13 sierpnia 2019dziksk pisze:
Dużo.. ludzki organizm spala niby 0.15 promila/h. Czyli ten ktoś, kto to pisał miał przynajmniej 4.5 promila? Pomijam 'normalnych' ludzi, bo u nas, alkonów schodzi dużo szybciej.
Niekoniecznie dużo szybciej. Wszystko zależy od stanu organizmu. Jak flaki masz przeryte alkoholem to trawienie bardzo zwalnia.

Podam Ci przykład, jak wypijałem 4 piwa 5%, wieczorem o godzinie 20 to następnego dnia o godzinie 8 potrafiłem 0,5%. wydmuchać.
185cm wzrostu i 85kg wagi dla jasności.

A waląc wódę w ciągu, to po zakończeniu chlania schodziło ze mnie masakrycznie długo. Do samego wydmuchania 0,00 potrafiły nawet dwie-trzy doby minąć. O samopoczuciu wspominać nie będę bo to oczywiste że było tragiczne.

Alkomaty dla jasności kalibrowane regularnie i potwierdzane dwoma różnymi (jeden w domu, drugi w pracy).
  • 302 / 18 / 0

13 sierpnia 2019dziksk pisze:
Miałem komuś odpowiedzieć ale nie umiem znaleźć. Ktoś pisał że w sobotę rano skończył pić, a w niedzielę po południu dalej miał promile. Przecież to jest ok 30h...
Piszę, bo może to byłem ja :P Już nie pamiętam czy o tym pisałem, ale miałem tak samo więc dosyć możliwe ;)
Co do schodzenia alko to chyba zależy od dnia. Raz po wypiciu 8 browarów późnym wieczorem jest się trzeźwym przed południem, a innym razem i o 17 dalej trzyma. Sprawdzane dobrym alkomatem. A co do badań to na komendzie dosyć niedługo po piciu, ale to wielkich ilości wywaliło 4,8 promila w wydychanym. A z krwi to jak skończyłem pić w sobotę rano i wieczorem w niedzielę trafiłem do szpitala to przy okazji zbadali we krwi bo poprosiłem i wyszło 1,4 z tego co pamiętam. Teraz wiem, że źle zrobiłem, że poprosiłem z ciekawości o badanie alko bo nie wiedziałem, że to zostaje w karcie i jak tam później byłem to babka się do mnie rzucała, że może mi odwala i śiemniam bo już raz tu trafiłem zamroczony :D
Ja powoli zaczynam drugi urlop w tym miesiącu... Ale podczas urlopu też będę miał sporo pracy, może da radę się trochę trzymać :)
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata