Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 2 z 2
  • 2362 / 28 / 0
Tak, są to najczęściej substancje działające w wyjątkowo niskich dawkach, np LSD, Bromo-DragonFLY. Aby jakiś związek chemiczny mógł osiągnąć działanie musi on osiągnąć odpowiednie stężenie w tkankach. A stężenie jest ściśle związane z objętością/masą
Ostatnio zmieniony 18 października 2011 przez derb, łącznie zmieniany 1 raz.
BS
  • 2334 / 9 / 0
Dlaczego twierdzisz ze LSD, czy BDF to wyjatki skoro dzialaja na tej samej/bardzo podobnej zasadzie, co wiele psychodelikow o duzo wiekszym dawkowaniu? Masz cos sensownego do poparcia swojej tezy, czy to tylko taki strzal?
Why are you wearing that stupid man suit?
  • 2362 / 28 / 0
Nie wyjątki tylko przykłady. Działają one w bardzo niskich stężeniach w surowicy. Im wyższe dawkowanie tym większe różnice
Nie obchodzi mnie model działania bo nie tego dotyczy rozmowa. To tak samo jak z antybiotykami. Jeżeli lek nie osiągnie stężenia terapeutycznego to kuracja nim jest bezcelowa. Tak samo tutaj, pomijając oczywiste różnice podatności na związki psychoaktywne.

Zdarza się często, że ktoś o niskiej masie ciała musi stosować spore dawki, dużo większe od tych jakie przyjmuje osoba np 2x cięższa. To jednak niczego nie dowodzi, to ta słynna osobnicza podatność
Ostatnio zmieniony 18 października 2011 przez derb, łącznie zmieniany 1 raz.
BS
  • 3898 / 238 / 13
Chodzi raczej o efekty fizjologiczne, które to faktycznie uzależnia stosunek dawki leku do masy ciała; efekty "kolorowe" są jednak czymś tak nie poznanym przez medycynę, że nie można tak łatwo uzależnić dawki od masy osobnika. Przypomnę, że psychedeliki na ogół działają na zasadzie imitacji neuroprzekaźników, nie stymulacji produkcji czy inhibicji wychwytu zwrotnego dlatego ten stan nie przypomina nic normalnego (jak w przypadku innych dragów); więc psychedeliki mogą stanowić wyjątek i ich dawkowanie może nie iść w parze z masą ciała jak w przypadku innych leków/substancji.
Wkońcu zmęczony, bez sił i ochoty, bez domu i imienia w kanale zapomnienia;
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 2 z 2
Newsy
[img]
Największa europejska imprezownia tonie. Karetki błagają o pomoc – jeżdżą tylko do nocnych klubów

Ibiza – symbol beztroskiej zabawy, dźwięków techno i drinków za 25 euro – pęka w szwach. Ale, co ciekawe, nie z powodu tłumu turystów. Pęka system ratownictwa medycznego. Jak podaje lokalny związek zawodowy służby zdrowia, nawet jedna trzecia wszystkich interwencji karetek dotyczy klubów nocnych, gdzie dochodzi do… „bad tripów” po wiadomych zakazanych używkach.

[img]
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw

Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.

[img]
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie

Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.