Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 12 / 4 / 0
Cześć.

Czy ktoś potrafi powiedzieć jakiej czułości testy na THC używane są w WOMP bo zatrzymaniu prawa jazdy za substancje psychoaktywne? Szczególnie interesuje mnie Wrocław.

Kiedyś miałem to badanie w Zielonej Górze robione i była czułość 50ng/ml czyli takie jak apteczne. Jednak w internecie coraz więcej źródeł widziałem że jest to 20ng/ml.

Czy ktoś miał robione takie badania we Wrocławiu i mógłby potwierdzić? Z zg dostałem taką ładną kartkę z rozpisem substancji i czułością użytych testów.

Zastanawiam się czy 21 dni przerwy wystarczy, wcześniej paliłem w miarę regularnie, ale tylko wieczorami. Zastanawiam się czy nie przełożyć badania, ale to muszę wiedzieć czy testy są bardziej czułe niż te z apteki.

PS. Wiem że podobne tematy się powtarzały, ale takiego pytania w nich nie znalazłem i nie chciałem wykopywać. Jeśli mod uzna inaczej proszę o wklejenie do innego starego tematu.
  • 452 / 125 / 2
@KewinCzerwiec zatwierdziłem, bo sytuacja jest dość zmienna w tym temacie. jeśli ktoś uzna, że popełniłem błąd proszę usunąć.
Wspomóż edycję narkopedii - https://narkopedia.org/
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Narkotyki zamiast bananów. Nietypowe znalezisko w dyskoncie

Skrzynki bananów zawierające łącznie 95 kilogramów kokainy trafiły do oddziałów jednego z dyskontów w Niemczech. Pracownicy znaleźli paczki z narkotykami między owocami. Transport najprawdopodobniej został wysłany do sklepu przez pomyłkę.

[img]
Pół kilograma marihuany w paczce z USA. Śląska KAS udaremnia przemyt

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach przeprowadzili kolejną udaną akcję w walce z przemytem narkotyków. Tym razem, podczas rutynowej kontroli przesyłek pocztowych w sortowni w Zabrzu, zabezpieczono ponad pół kilograma suszu marihuany zawierającego THC. Do sukcesu operacji przyczynił się czworonożny członek zespołu, pies służbowy o imieniu Kodi.

[img]
Związki zawarte w marihuanie mogą pomóc w zapobieganiu demencji

W obliczu globalnie rosnącej liczby przypadków demencji, naukowcy nieustannie poszukują sposobów na zapobieganie tej nieuleczalnej chorobie. Nowe badania wskazują na flawonoidy – naturalne związki chemiczne obecne m.in. w marihuanie, które mogą odegrać kluczową rolę w profilaktyce demencji. Z najnowszych odkryć wynika, że zwiększenie spożycia flawonoidów może zmniejszyć ryzyko rozwoju tej choroby nawet o 28%. Co więcej, flawonoidy obecne w konopiach mogą stać się jednym z najważniejszych sojuszników w walce z chorobami neurodegeneracyjnymi.