Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.
ODPOWIEDZ
Posty: 4927 • Strona 491 z 493
  • 79 / 20 / 0
@Jankes323 , dobrze by było gdybyś zaczął od oznaczenia sobie poziomu d3. Da Ci to jakiś pogląd na dobranie dawki. d3 przy stałej suplementacji wzrasta powoli, ja stosując od roku 4000jm wraz z 100mg magnezu utrzymuje poziom około 50 ng/ml. 4000jm jest największą zalecaną dawką w preparatach aptecznych a zarazem w pełni bezpieczną.
Stosuj razem z tłuszczami. Chlapnij kilka kropel po śniadaniu bogatym w fajne tłuszcze. D3 warto przyjmować z magnezem. Może też być bor, z tym, że tutaj ostrożnie, w nadmiarze wywołuje dosyć nieprzyjemne skutki uboczne. Wrzuć pod to sobie jeszcze omega3 w dawce około 3g. Jeżeli idzie o omega3 warto wybierać te z jak największymi stężeniami DHA/EPA.

Od siebie dodam, że jeszcze przed samym śniadaniem warto byłoby wrzucić sobie selen na czczo. Powinien być przyjmowany solo, a jego rola w organiźmie jest kluczowa.
Zdrówka.
"jak Ci się nie podoba rzeczywistość, to sobie idź gdzie indziej".
  • 8288 / 1534 / 2
@dawidbengurion ja w 2 tygodnie zwiększyłem poziom D3 z 20 na 59 😅
Wit D3 spożywa się co 12 godzin, bo tyle wynosi jej okres półtrwania.

A ja dziś z rana sobie wbiłem na sfd. Jak to forum upadło to jest jakiś dramat 😂. Np padło pytanie o łączenie Wit C z B12. Oczywiście odpowiedzi padały na zasadzie losowej argumentacji w stylu "jasne, że możesz" i cyk brak argumentacji.

I koronny argument : w jedzeniu masz B12 i C i nie da się tego rozdzielić 😂🤣😂
A prawda jest zdecydowanie inna i bardziej złożona 😅😅😅
https://www.zespoldowna.info/dlaczego-w ... y-b12.html

Ilości witamin w jedzeniu się nie blokują bo jest ich niewiele ale w suplementach już jak najbardziej mogą. Ba wykorzystując synergizm i antagonizm widzimy, że niewielkie dawki witamin mogą wspierać swoje wchłanianie lub je wykluczać
https://leczeniepro.pl/dieta-nielaczeni ... ntagonizm/

😅😅😅

Idę. Znow z rana humor poprawiony 😅
Ps. Jeszcze mnie powalił argument : no ale w preparatach multiwitaminowych Wit C i B12 są i działają bardzo dobrze. Tu już nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać....
  • 8288 / 1534 / 2
Dawno, dawno temu ktoś mi na tym forum napisał "jestem zdrowy bo mam morfologię w normie". Twierdziłem, że morfologia nie pokazuje za dużo. Oczywiście od razu był płacz i krzyk " HOW DER JU". Przecież lekarze dają morfologię i na jej podstawie oceniają zdrowie.

No więc spieszę tym wszystkim którzy tak myślą.
Od nieco ponad.pol roku (chyba nawet więcej) jestem bladawy, momentami przemęczony itd. Morfologia praktycznie w normie poza JEDNYM odczynem odchylonym o ok 2procent ale przy tej wielkości jest to błąd statystyczny.

Poszedłem do lekarza i przed pójściem na krew poprosiłem o badania kontrolne i pytałem o żelazo. Stwierdził, że spokojnie możemy zbadać żelazo choć nie powinno się dziać nic złego. Wczoraj odebrałem wyniki.
Norma od 67 - 140 (czy jakoś takos). Wynik niecałe 40.
Pogrzebałem trochę i deficyt żelaza może dawać objawy jak u mnie + nawet objawy depresji itp.

Tak więc zanim sięgnięcie po kolejne cudowne leki które działają na skutek a nie przyczynę to pogrzebcie ma tyle głęboko na ile możecie.

Ps śmiesznie to się dopiero teraz zacznie, bo uzupełnić żelazo to nie jest tak O.
  • 820 / 124 / 0
@Stteetart , no ale dalej nie widzę związku między morfologią, a żelazem. Przecież to oddzielne badanie xD jak byłeś blady to z miejsca powinieneś dostać badanie na żelazo xd
Przez to cholerne forum boję się wypić piwo, walnąć kreskę i zwalić konia xD
  • 2856 / 509 / 0
Żelazo bierze udział w funkcjonowaniu ogólnie krwi, jako transporter chyba, jak coś pomyliłem to bez krępacji usunąć.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 8288 / 1534 / 2
30 maja 2023FAMAS1980 pisze:
@Stteetart , no ale dalej nie widzę związku między morfologią, a żelazem. Przecież to oddzielne badanie xD jak byłeś blady to z miejsca powinieneś dostać badanie na żelazo xd
😁😁😁😁 Poczytaj o funkcjach zelaza. W większości wypadków mała ilość żelaza powoduje anemię. Teoretycznie hemoglobina powinna paść.
  • 2787 / 365 / 1011
Suplementacja podstawą. A łykanie takich witamin jak żelazo czy witamina C powinno być propagowane, aby było brane garściami (oczywiście wiecie, o czym mówię).

Po prostu powinno się o tym mówić głośno. A jak ktoś ma z tym problemy, żeby to suplementować, to zalecam wciąganie wątróbki chociaż raz/dwa razy w tygodniu, w akompaniamencie warzyw, czy też ziemniaków. Wątróbka ma sporo żelaza i jej przyjmowanie na pewno zwiększy ilość żelaza w organiźmie.
Sprawy związane z forum? Kieruj bezpośrednio poprzez PM.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Potrzebujesz coś ode mnie w jakimś temacie? Użyj mention@deadmau5
  • 820 / 124 / 0
@IGotHigh909 , ale suplementy nie rozwiążą problemu xD koleżanka miała problem z anemią i dostała takie żelazo że tabletkę bierze raz na tydzień i po jakimś czasie wróciło jej do normy, a suple z neta możesz łykac i nic ci to nie da. Lepiej serio propagować zdrowy styl życia :) Przejadłem w swoim życiu sporo supli, ale to jednak dobra dieta z dużą ilością warzyw, owoców i innych produktów bogatych w witaminy i minerały da pożądany efekt.
@Stteetart , powinna, ale nie musi xD
Przez to cholerne forum boję się wypić piwo, walnąć kreskę i zwalić konia xD
  • 2856 / 509 / 0
Wyguglałem że herbata kawa i alkohol wypłukują żelazo, ale tylko w trakcie spożywania takowych w trakcie posiłku, poza programem już aż tak nie szkodzą na to całe żelazo.

BTW podstawą funkcji żelaza u ludzi jest transport tlenu wraz z krwią.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 2787 / 365 / 1011
Nie chodzi, że suplementacja jako suplementacja z supli. Bardziej chodziło mi o suplementowanie tych podstawowych dwóch witamin, które wypisałem. No i najważniejsza z podstaw - dieta bogata w makro/mikro.
Sprawy związane z forum? Kieruj bezpośrednio poprzez PM.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Potrzebujesz coś ode mnie w jakimś temacie? Użyj mention@deadmau5
ODPOWIEDZ
Posty: 4927 • Strona 491 z 493
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.