Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3784 • Strona 375 z 379
 • 185 / 8 / 0
A ja właśnie będę chciał powrócić do paroksetyny z escitalopramu bo też jest za slaby na lęki niestety a próbowałem już maks dawki.
 • 20 / / 0
Witam. Czy jest możliwe że paroksetyna po 3latach przestała działać? Próbowałam większe dawki i oprócz kastracji zero efektów
 • 39 / 10 / 0
@Szukajacyspokoju

Oczywiście, to częste zjawisko, że antydepresanty się wykrzaczają. Wtedy zazwyczaj zwiększa się dawkę, zmienia na antydep o innym mechanizmie lub augmentuje kolejnym lekiem. Jeśli większe dawki paroksetyny nie działają (nic dziwnego), może warto spróbować antydep z innej grupy?
 • 20 / / 0
@Encefallus
Próbowałam bupropuon ale mnie dziwnie aktywizował
Co będzie działało podobnie do paro z SSRI?
Magik dał mi pregabaline i trittico jeszcze ale nie lubię brać leku który nie działa więc chce SSRI zmienić.
 • 39 / 10 / 0
@Szukajacyspokoju
Każde SSRI działa podobnie, paroksetyna ma dodatkowy mechanizm antagonizm r. muskarynowych mAChR i dosyć silny wychwyt zwrotny. Może escitalopram, który jest najbardziej selektywny? citalopram który delikatnie antagonizuje H1? Poza tym mógłbyś spróbować SRM - wortioksetynę?

Oprócz SRI moduluje ona r. serotoninowe jak 5-HT1A.

Jeśli bupropion Cię dziwnie aktywizował, to może SNRI zamiast SSRI? wenlafaksyna?
 • 20 / / 0
@Encefallus
Ale wenla działa na noraadrenaline to też może aktywizować. Psychiatra mówił mi że wenla nawet w małych dawkach już rusza noraadrenaline i że nie będę zadowolony
 • 39 / 10 / 0
@Szukajacyspokoju

Jej wpływ na wychwyt zwrotny noradrenaliny jest 30x mniejszy niż serotoniny, więc trudno o lżejsze SNRI. Ztem może próbuj wortioksetyny bez wpływu na noradrenalinę.
 • 9 / / 0
Witam po raz setny nie udalo sie leczenie zapilem zacpalem itd ... Bralem paroksetyne, kiedys nawet regularnie i jest to naprawde bardzo silny lek jak sie rozkreci. Chce psrobowac sie leczyc po raz 101 . Wydaje mi sie ze juz takiej kosy jak paroksetyna nie potrzebuje tak jak kiedys gdzie po pare miesiecy siedzialem w domu schowany w pod lozkiem ... Na te chwile po prostu nie mam sily, motywacji jestem leniwy strasznie, nie potrafie sie skupic. Do tej pory paroksetyna to jedyny lek, ktory bralem ale naprawde za mocne czulem sie bardziej nacpany niz po mefce ... Co byscie mi polecili ?
 • 1224 / 459 / 0
@ZebymNieZapomnial96 Mogę polecić sertraline, bo sam brałem, średnia dawka to 100mg. a maksymalna 200, ale przede wszystkim to udaj się do lekarza i niech on dobierze ci lek.
 • 504 / 17 / 0
  01 lutego 2023Szukajacyspokoju pisze:
  @Encefallus
  Ale wenla działa na noraadrenaline to też może aktywizować. Psychiatra mówił mi że wenla nawet w małych dawkach już rusza noraadrenaline i że nie będę zadowolony
  Bo tak jest jak dokładnie..Mnie już 37,5 mg.pobudza i lęki powoduje , problemy ze spaniem prz 75 mg już jak czuć nore
  ODPOWIEDZ
  Posty: 3784 • Strona 375 z 379
  Artykuły
  Newsy
  [img]
  Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

  Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

  [img]
  Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

  Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

  [img]
  Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

  Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.