Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 564 • Strona 56 z 57
  • 231 / 33 / 0
Mój bridgesii ma 2,5cm na wiosne dowale mu nawozów to może przyspieszy trochę.
Nasiona mogą się jeszcze obudzić jakieś, mi w torfie szybko skiełkowały a w ziemi do kaktusów już myśałem że nic nie wyrośnie a wyrosły tylko że zaprwiam zawsze wszystkie nasiona to przyspiesza
  • 759 / 76 / 0
Ja nie zaprawialem nasion. Ani nie odkazalem woda utleniona.

Leci im drugi tydzien i coraz wiecej siewek wschodzi.
Jedno nasionko zaczyna plesniec wiec je usune z pojemnika.

Zastanawiam sie czy zaczac wietrzyc pudelka na dluzej w ciagu dnia jak wszystkie siewki wzejda i otworza liscienie, zeby medium parowalo a kaktusiki szukały korzonkami wody.
  • 759 / 76 / 0
Powoli do przodu. Ostatni kaktus wyskoczyl z ziemi miesiąc po siewie.
Co wieksze sztuki pokazuja juz kolce.

Z 40 nasion wyrosło 25 kaktusow.
  • 231 / 33 / 0
Czyli siła i zdolność kiełokwanie spoko mi też ok 60%
  • 2 / / 0
Co do ziemi, do siewu najlepsza firmy sterilux , małe opaowanko 10l styka. jest rozdrobiona , plus mieszamy z piaskiem ok pół na pół i dobrze ubijamy górna warstwę, na która rozsypujemy nasionka. Podlewanie najlepiej spryskiwaczem, by nie spłukać nasion w głąb ziemi. Najlepiej sadzić w zbiorowej dużej doniczce i gdy osiagna ok 4-5cm przesadzić do pojedyńczych (trochę ostrożności i wszystko gra ) Przesadzając najwazniejsze by ziemia byla przewiewna lekka -keramzyt- perlit- piasek Pierwsze dwa lata rosną bardzo wolno a z każdym rokiem potrafią podwoić swoją wysokość. w 3 roku z 30cm skoczyły do nawet 80cm. Ważne jest by zimą odstawić w ciemne, chłodne ok 5st miejsce. Stresik potrzebny jest by wytworzyły meska.
  • 115 / 10 / 0
Wiem że im starsze nasionka tym słabsza kiełkowalność.Ale mam pytanko do speców od kaktusów,jest jakiś sens w ogóle próbować wysiać 3letnie nasiona T.bridgesii
  • 231 / 33 / 0
Wysiej normalnie
  • 115 / 10 / 0
No czekam aż trochę słońca przybędzie
  • 2 / / 0
Witam. Kolega w Holandii dostał od kolegi niespodziewany prezent, a mianowicie kaktusa San Pedro. Zwyczajna ludzka przyzwoitość nakazuje zająć się Piotrem. Przyswojenie ogromu wiedzy z zakresu hodowli zajmuje więcej niż jeden dzień, a kaktus oczekuje troski. Został wsadzony do specjalnej ziemi dla kaktusów kupionej w ogrodniczym. Wtedy jeszcze kolega nie wiedział, że spód kaktusa musi być całkiem osuszony zanim pójdzie do ziemi, a pamięta, że lekko wilgotny na pewno był. Czy spód kaktusa musi być totalnie suchy? że dotykając go nie czujemy wcale wilgoci? czy jeśli tak to lepiej byłoby go teraz wyciągnąć i skonsumować, bo zacznie gnic? lub osuszyć jeszcze raz? Dodam, że kaktus znajduje się w ziemi już jakiś tydzień, może kapke więcej. Na początku był wsadzony głębiej, ale później pod wpływem lektury z zakresu hodowli został wyciągnięty na kilka cm. Dołączam zdjęcia

https://imageupload.io/i/qV8DpWcZjc

https://imageupload.io/i/hxIrLcHv2T

Czy te takie białe jakby plamki czy obicia, nie wiem co to jest, czy to jest oznaka choroby? jeśli tak to czy jest on jeszcze zdatny do konsumpcji gdyby go teraz ususzyć??

Mam nadzieję, że ktoś doświadczony się zlituje i pomoże
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • 353 / 73 / 0
@Czernwron ładny kaktus, zdrowy, zielony. Pewnie że jest zdatny, te białe plamki nie są groźne. Nie jest ich też dużo i wynikają one raczej z fizycznych uszkodzeń.
Ale ja bym go nie jadł. Daj sobie jeszcze ze 2 lata żeby podrósł. Będzie troche wyższy więc ucinając go zostawisz część zakorzenioną i wyrosną nowe. Chyba że nie chce Ci się bawić w uprawę.
Co do tego ukorzeniania, jeśli już jest tydzień w ziemi to nie wysadzałbym. Ta rana ma się wysuszyć, można od razu wsadzić do ziemi pod warunkiem że będzie tam sucho. Rozumiem też że go nie podlewasz ?
ODPOWIEDZ
Posty: 564 • Strona 56 z 57
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.