Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania
ODPOWIEDZ
Posty: 564 • Strona 54 z 57
  • 10 / / 0
ma ktos jakis dostep do nasion? bo cos znalezc nie moge
  • 353 / 73 / 0
Nasiona T. Bridgesii były swego czasu na polskim allegro. Teraz patrząc to nie ma tej oferty. San Pedro raczej nie dostaniesz, chyba że jest jakiś hodowca o którym nie wiem a się chętnie dowiem.
Musisz szukać na zagranicznych stronach.
  • 10 / / 0
Czy kaktusy naswietlane swiatlem led beda rosly szybciej? Mam grow boxa z oswietleniem led 300w i czy moge tam wrzucic bridgessi i San Pedro? Jak tak to ile godzin naswietlac oraz czy odleglosc 30cm pomiedzy lampa a kaktusami jak to bylo u konopi bedzie dobra opcja?
  • 1432 / 70 / 0
Pewnie, że mając więcej godzin światła i mocniejsze światło będą rosły szybciej :)
LSD - Piękna i Bestia
  • 1432 / 70 / 0
08 maja 2020pawoleh666 pisze:
Kiełkowanie na waciku to dobra metoda w przypadku t. peruvianus i innych trichocereusów?
Wiem że potrzebują światła by wykiełkować, no z tym luz raczej, najwyżej przykryję butelką żeby utrzymać wilgoć.
Tak, ja kiełkowałem San Pedro na wacikach w pojemnikach na mocz. Odkryciem było to, że położenie ich na kaloryferze bardzo przyspieszyło proces (ale uważaj, żeby nie wyschły).
LSD - Piękna i Bestia
  • 1432 / 70 / 0
Czy jest jakieś dobre kupne podłoże? Pisaliście, że ziemia do kaktusów jedt lipna.
Nie chce mi się pieprzyć z noszeniem brudnego piasku z piaskownicy, wypażaniem tego wszystkiego z ziemią w piekarniku, myciem pojemnika itp.
LSD - Piękna i Bestia
  • 1 / / 0
ziemia do uprawy nie musi być jakaś specjalna. kup w sklepie ogrodniczym tyle ile potrzebujesz i sadzić, urośnie na 100%
  • 353 / 73 / 0
Na aledrogo jest dobra gotowa mieszanka. Taką mam ale i tak dodałem jeszcze perlitu, piasku i keramzytu. Ważne żeby był dobry drenaż.
Nie wiem jakie masz sklepy ogrodnicze u siebie ale u mnie gotowa ziemia do kaktusów to był torf.
  • 1698 / 284 / 0
Ja testowałem "ziemie do kaktusów" od 4 różnych producentów i wszystkie były torfem z małym dodatkiem piasku. Śmieszne. A drenaż był słabszy niż w przypadku torfu odkwaszonego.
Uwaga! Użytkownik Vetulani44 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 231 / 33 / 0
T. Bridgesii najlepiej rośnie i najszybciej kiełuje w torfie ale nie w jakimś tanim z biedry tylko najdroższym z ogrodniczego
ODPOWIEDZ
Posty: 564 • Strona 54 z 57
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.