Uprawa Trichocereusów

Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 18 / 1 / 0

One bardzo wolno rosną w pierwszym stadium potem zaczynają przyspieszać ;) najgorsze 10-15 cm pierwsze
  • 2516 / 203 / 0

Za późno posadziłeś moim zdaniem. W jakich warunkach je trzymasz ? tj na oknie ? a jeśli tak to od ktorej strony ?

Proponowałbym ich nie zimować tylko jednak przez całą zimę odrobine podlewać. Mogą byc za małe ażeby przetrwac pare miesiecy suszy

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Hiszpania: rozbito gang dostarczający narkotyki tirami na północ Europy

Hiszpańska policja rozbiła gang przerzucający narkotyki tirami na północ Europy. Grupa przestępcza korzystała z kilku aut dostawczych, które miały zamontowane podwójne dno.
  • 1 / / 0

Cześć
Właśnie dostałem kilka kaktusów bridgesii. Myślałem, że przyjadą w małych doniczkach z ziemią, która pozwoli poczekać do następnej wiosny na przesadzenie do odpowiedniej mieszanki. Niestety dotarły bez doniczek. Czy mam je po prostu od razu wrzucić do docelowych doniczek (3-4 dni były owinięte papierem, zamknięte w paczce, w celu transportu)? Czy w takim wypadku mam je zimować, czy odpuścić w tym roku?
Kaktusy mają ~ 12 cm, 7 cm i 5 cm - ile mogą mieć już lat/miesięcy?

Zdjęcie:
https://imgur.com/2e5ZVcr
  • 2516 / 203 / 0

Ja bym nie zimował. Wrzuć w ziemie, pierwszy tydzień nie podlewaj, a potem z podlewaniem mega ostrożnie bo mogą gnić. Najlepiej byłoby je doświetlać przez cała zimę jakąś lampą, ale realnie południowe okno tez przetrwają. Brak zimowania = mniejszy skok wzrostu w okresie letnim, ale chodzi tu wszakże o cierpliwość
  • 141 / / 0

Czesc.
Przymierzam sie do kupna San Pedro. Wysokosc jaka sklep podaje to 12cm lub wiecej.
Podejrzewam, ze kaktus przyjdzie w malej doniczce, mam go przesadzic do czegos wiekszego? Jesli tak to jakie wymiary doniczki docelowej?
  • 2947 / 365 / 0

Nie przesadzaj go w okresie zimowym. Zostaw go w spokoju w temp. około 10 st. tak, by przezimował.
  • 79 / 6 / 0

02 października 2018ilovemuskrats pisze:
Cześć
Właśnie dostałem kilka kaktusów bridgesii. Myślałem, że przyjadą w małych doniczkach z ziemią, która pozwoli poczekać do następnej wiosny na przesadzenie do odpowiedniej mieszanki. Niestety dotarły bez doniczek. Czy mam je po prostu od razu wrzucić do docelowych doniczek (3-4 dni były owinięte papierem, zamknięte w paczce, w celu transportu)? Czy w takim wypadku mam je zimować, czy odpuścić w tym roku?
Kaktusy mają ~ 12 cm, 7 cm i 5 cm

- ile mogą mieć już lat/miesięcy?

Zdjęcie:
https://imgur.com/2e5Z]Vcr
Przyrost trichocereus bridgesii jest bardzo wolny, jeśli twoje kaktusy mają po 12cm to mniej więcej koło 1.5 roku. Teraz szukałem na necie przyrostow rocznych mniej więcej to nie mogę znaleźć nic o nich, a pamiętam, że z 4-5lat temu był obszerny opis na wikipedii czy innej stronie. Zdaje mi się z tego co pamiętam, że przyrost wynosił około 10-15cm rocznie, moje kaktusy mają około 30cm. Zasadziłem nasiona z 5 lat temu i tak sobie rosną do teraz. Jakby ktoś miał linka do info o tych kaktusach to poprosilbym, chodzi głównie o info o przyrostach. Ogólnie z moich obserwacji wynikło, że w zimę praktycznie wcale nie rosną z braku słonca. Od wiosny do jesieni, w wyniku naslonecznienia rosną zauważalnie szybko sprawdzając co tydzień. Mam je w zwykłej ziemi do kaktusow i podlewane słabo co tydzień. Z 12-13 nasion uchwały się tylko 4. Większość z nich nie wyrosła. Co do zimowania trzymam je w pokoju w temperaturze około 17 - 20 stopni.
Wróć do „Kaktusy”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata