Uprawa maku lekarskiego

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Qac

• 9 / 3 / 0

12 maja 2019Inoziemcow pisze:
Wie ktoś ile dokładnie trwa wegetacja? Tak od siewu do pierwszych główek? Wysiałem dopiero wczoraj i zastanawiam się czy pod koniec sierpnia będą główki?
Zależenie od gatunku i średnich temperatur około 85-110 dni. Przy czym przez zbiory rozumiem opium.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2019 przez Qac, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 31 / 17 / 1

Wegetacja, czyli od siewu do zbioru, 125-140 dni.

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Osoby biseksualne i homoseksualne częściej używają marihuany, niż heteroseksualne

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence analizuje różnice w częstotliwości spożywania marihuany przez kobiety heteroseksualne, homoseksualne i biseksualne.
  • 334 / 37 / 0

Czas na przerywanie rosnących za gęsto roślinek, można też troszkę rozsypać nawozu amonowego.

lol

• 2521 / 218 / 0

06 maja 2019Swiety Tomasz pisze:
Ja mam w tym roku nasiona z torebki opisanej jako "mak opiumowy", a dalej "poppy lilac, papaver somniferum".
na pewno nie ma podanej odmiany?
bo to co podales rownie dobrze moze oznaczac mak ozdobny.

jezeli jest napisane "opium poppy" to po prostu Mak lekarski
  • 31 / 17 / 1

Ozdobny czy nie, na pewno bedzie śliczny. Nie ma podanej odmiany, jest kraj pochodzenia - Afganistan.
  • 46 / 4 / 0

Ja posiałem giganty, ale dopiero teraz to znaczy po 10 maja. Czyli wychodzi że na początku sierpnia powinne być główki i zbiory. :)

Część posiałem na takim miejscu gdzie wywożono ziemię z budów domków jednorodzinnych, będą tam też budować ale jeszcze nie w tym roku. Resztę na polu zasianym przez farmera - na jednym coś właśnie zaczyna rosnąć - nie wiem co bo malutkie, a drugie świeżo zasiane. Mam nadzieję tylko że jego zbiory nie będą przed moimi i nie skosi mi kombajnem główek.

Qac

• 9 / 3 / 0

Ciekawy artykuł traktujący o wpływie temperatur i fotoperiodu na ilość morfiny w maku:
Studies on the Growth and Development and Morphine Content of opium Poppy Edward S. Mika
https://megaupload.nz/A2XeIer0nf/Studie ... _Poppy_pdf
  • 70 / 5 / 0

Wie ktoś czy czeskie kresto są wysokomorfinowe? tzn czy wyrośnie z nich normalne cudeńko

Qac

• 9 / 3 / 0

Na pewno nie jest bez morfinowy ponieważ trochę klepie. Wiec zapewne jest to jeden z klasycznych gatunków o przeciętnej zawartości morfiny 0,15-0,8%.
Maków wysoko morfinowych w maku z sklepu raczej się nie spotka ponieważ ich plon jest sporo niższy np. klasyczny Major - 16 q/ha, a wysoko-morfinowy Buddha 8q/ha.
Inna sprawa że z roku na rok w Czechach mamy coraz więcej bez morfinowego.

lol

• 2521 / 218 / 0

Major to jest mak wysokomorfinowy. Najpopularniejsza odmiana na Słowacji i w Czechach chyba też.
Probowalem Kresta czeskiego i nawet skręta mi nie zniósł na chwilę. Juz te nowe Bakalandy to przy nim "mocarze"
Ale wyrosnąć powinien.

14 maja 2019Inoziemcow pisze:
Ja posiałem giganty, ale dopiero teraz to znaczy po 10 maja. Czyli wychodzi że na początku sierpnia powinne być główki i zbiory. :)

Część posiałem na takim miejscu gdzie wywożono ziemię z budów domków jednorodzinnych, będą tam też budować ale jeszcze nie w tym roku. Resztę na polu zasianym przez farmera - na jednym coś właśnie zaczyna rosnąć - nie wiem co bo malutkie, a drugie świeżo zasiane. Mam nadzieję tylko że jego zbiory nie będą przed moimi i nie skosi mi kombajnem główek.

Dobry wybór. Na budowach rośnie świetnie.
Jakbyś poszukał w wyszukiwarce to myślę, że znalazłbyś relację bandzior83 z jego uprawy. Sadził właśnie na terenie budowy przy domkach jednorodzinnych. Myślę, że mogłbyś znaleźć tam jakieś wskazówki. Bo wyszło mu to ślicznie.
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata