Uprawa maku lekarskiego

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 1459 Strona 142 z 146

Qac

Rejestracja: 2011
  • 66 / 16 / 0

mak w szklarni to rzadkość głównie dlatego że jest to poroniony pomysł :) (optymalna temperatura wzrostu to 17*C http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/do ... 1&type=pdf), a wzrost temperatury o 10*C powoduje spadek ilości alkaloidów w roślinie o połowę. Dlatego w tym roku podchodzę do tego bardziej doświadczalnie czyli co wyrośnie to wyrośnie, a zebrane doświadczenie wykorzystam w przyszłym roku kiedy wysiew planuje gdy tylko temperatury w nocy będą w okolicy zera (1-2 tydzień marca).
W kwestii odmiany jako proponujesz? Bo o ile na ten rok zmiana nie jest możliwa to na przyszły mam dużo czasu by zaopatrzyć się we właściwą.
Rejestracja: 2018
  • 591 / 102 / 2

Uprawa w szklarni to dobry pomysł, ze względu na ochronę młodych roślin przed silnym wiatrem, ptakami, dużymi kroplami deszczu. U nas dochodzi jeszcze czynnik maskowania przed wzrokiem przechodniów. mak rośnie najlepiej w ciepłych klimatach i tam się go głównie uprawia.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Policjanci odkryli linię produkcyjną substancji psychotropowej 4CMC. Jedna osoba została zatrzymana

Linię służącą do produkcji substancji psychotropowej 4CMC odkryli policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP na jednej z posesji położonej na terenie powiatu żyrardowskiego.
Rejestracja: 2018
  • 523 / 99 / 0

06 maja 2019IvoPartisan pisze:
U nas dochodzi jeszcze czynnik maskowania przed wzrokiem przechodniów.
i własnie dlatego to akurat szklarni bym unikał, bo rodzi ciekawosć, czy w tej szklarni nie ma aby jakiejś konopki? a jak juz ktoś znajdzie, to jak sie tłumaczyc, samo się wysiało? według mnie sianie tylko na nieuzytkach wchodzi w grę, wtedy nawt w razie przypału jest to nielegalny zbiór nie uprawa, choć szczerze mówiąc nie jestem pewien czy sa istotne różnice w sankcjach
edit: z innej beczki, tu macie troche info o nawozach, wymaganiach glebowych, między innymi http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-r ... ,7831.html
Rejestracja: 2018
  • 62 / 32 / 2

mak rośnie najlepiej w klimacie umiarkowanym, szklarnia latem to tropiki - trzeba uważać. Z przytoczonego opracowania wynika, że zalecana temp. uprawy to zakres to 16-20*C. Oczywiście nie odradzam, sam w szklarni wysiałem trochę maku (1/5 wszystkiego), będzie do analizy porównawczej.
Co do odmian to już się gdzieś tu przewijało. Najmocniejszy Buddha. Tego nie udało mi się kupić, amerykańskie sklepy internetowe i otwieranie przesyłki na cle nie bardzo mnie przekonują. Kojarzę też jakąś węgierską odmianę podobnej mocy, nazwy nie pamiętam.
Z bardziej lokalnych tematów: Major, Lazur, Maraton - te będą miały 30-40kilka% tego co Buddha. Ja mam w tym roku nasiona z torebki opisanej jako "mak opiumowy", a dalej "poppy lilac, papaver somniferum".

Qac

Rejestracja: 2011
  • 66 / 16 / 0

06 maja 20193ldritch pisze:
i własnie dlatego to akurat szklarni bym unikał, bo rodzi ciekawosć, czy w tej szklarni nie ma aby jakiejś konopki? a jak juz ktoś znajdzie, to jak sie tłumaczyc, samo się wysiało? według mnie sianie tylko na nieuzytkach wchodzi w grę, wtedy nawt w razie przypału jest to nielegalny zbiór nie uprawa, choć szczerze mówiąc nie jestem pewien czy sa istotne różnice w sankcjach
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo sadzę że szklarnia jest dość dobrym wyborem pod warunkiem:
1. Szklarnie mamy od lat i hodujemy owoce/warzywa na własne potrzeby.
2. Mamy przynajmniej dwie szklarnie aby przy obsianiu jednej makiem mieć nadal plon w postaci warzyw (przykrywa głownie przed sąsiadami).
3. Brak dzieci oraz osób postronnych na podwórku.
4. Nie karalność / Brak łatki ćpuna (to akurat przydaje się w każdym wypadku)
5. Status rolnika/jedynego żywiciela rodziny - w przypadku wpadki duże prawdopodobieństwo umorzenia/zawiasów.
6. W przypadku gdy mamy szklarnie (nie tunel foliowy) osłona z krzewów na wysokość 1-1,2m - hodowla kwiatków w przydomowych szklarniach jest rzadko spotykana.
Rejestracja: 2018
  • 591 / 102 / 2

Jeśli mamy szklarnie na swoim ogrodzonym terenie, to nikt obcy nie może tam zajrzeć. Przy brzegach ścian warto posadzić jakieś kwiaty, albo po prostu kupić duże kolorowe kwiaty sztuczne i zamocować je przy ścianach szklarni- tak by były widoczne na zewnątrz. Kwiaty nie powinny być oczywiście w kolorze białym , najlepiej w różnych kolorach. U mnie na spotach roślinki maja po kilka centymetrów- czekamy na cieplejszą , bardziej słoneczną pogodę, wtedy będą lepiej rosnąć.

Qac

Rejestracja: 2011
  • 66 / 16 / 0

Uprawa maku A. Fulara 1971
https://megaupload.nz/K7G8P5n7n1/UPRAWA ... FULARA_PDF
Chyba jedyna publikacja po polsku traktująca o amatorskiej uprawie maku. Co prawda nie pod osłonami, ale warta przejrzenia chociażby dla działu choroby i szkodniki.
Rejestracja: 2016
  • 158 / 27 / 0

Tak jak wcześniej pisałem będą starał się wysyłać zdjęcia maku regularnie. Dodam jeszcze fakt że przez suszę około 90% kiełków maku zginęło mi przez co pod koniec lipca będę miał mało opium :niewiem: :alergia:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Qac

Rejestracja: 2011
  • 66 / 16 / 0

W kwestii nawożenia naszych maczków szczególnie dla osób od czasu do czasu podlewających swoje miejscówki.

Zalecane dawki nawozów (ilość czystego pierwiastka)[1]:
N 60 kg/ha – 6g/m2
P 36-48 kg/ha – 3,6-4,8g/m2
K 80-100 kg/ha - 8-10g/m2
Bor 1-3 kg/ha – 0,1-0,3g/m2

PH 6-7
mak źle rośnie na glebach kwaśnych. Brak wapnia/niskie PH powoduje zamieranie siewek. Gdy mamy zakwaszoną glebę przekopujemy wierzchnią warstwę z Dolomitem 50 lub podobnym.

Przykładowym nawozem mineralnym spełniającym powyższe kryteria (stosunek NPK) znalezionym w szafce jest np. Planton K (NPK 16:11:24) czyli dla 6g azotu mamy 4,1 g fosforu i 9g Potasu. Planton K jest silnym nawozem więc gdyby ktoś chciał go stosować to radze się trzymać ilości podanych w instrukcji.

[1] Dawki nawozów zaczerpnięte z: Uprawa maku A. Fulara s36-38.
Rejestracja: 2019
  • 46 / 4 / 0

Wie ktoś ile dokładnie trwa wegetacja? Tak od siewu do pierwszych główek? Wysiałem dopiero wczoraj i zastanawiam się czy pod koniec sierpnia będą główki?
Posty: 1459 Strona 142 z 146
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 1206 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość