Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 2 / / 0

27 marca 2019IvoPartisan pisze:
Wyraźnie czuć opiatową gorycz w małych roślinkach, wyniki badań mówią że morfina się pojawia już podczas kiełkowania, miałem wrażenie że po konsumpcji iluś tam sztuk, nastrój mi się poprawił. Nie mam dużej tolerancji, może tez ważny był rodzaj maku- to był mak turecki, z definicji wysokomorfinowy, bo tam uprawia się go głównie dla produkcji alkaloidów. Nie wiem jakie maki sadzono w latach 80-tych, ale z tego co mi wiadomo to nie wszystkie jednakowo klepały. Ale przynajmniej było ich dużo, trzeba było tylko uważać na chłopa z widłami :-). A Ciebie robi w ogóle przepłuczka z maku? Bo na tych ziarnach to tez jakoś dużo mleczka nie ma.
Mógłbym wiedzieć jaki maczek zasiałeś ?
  • 334 / 37 / 0

Bakalnuss z Turcji.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Policjanci po służbie zlikwidowali plantacje konopi indyjskich

Gubińscy policjanci, przebywając w czasie wolnym od służby, ujawnili w lesie na terenie gminy Gubin uprawę krzewów przypominających konopie indyjskie.
  • 12 / / 0

ile ci czasu rosły te szczepki?? też posiałem maczek z Turcji z 2 tygodnie ( firma maku GOBI BAKALIE ).Wykiełkowały prawie wszystkie co posadziłem tylko jak na dwa tygodnie to są bardzo malutkie takie same co 5 dnia i tak stoją w miejscu jakby nie chciały rosnąć.może za gęsto posiałem ?//
  • 334 / 37 / 0

Kilka tygodni, ważna sprawa o której już wcześniej pisałem- trzeba w pierwszej fazie podlewać, nie za dużo ale najlepiej codziennie. Gdy będą miały po 3-4 listki trzeba je przerywać tak by nie rosły za gęsto. Trzeba to robić ostrożnie, by nie naruszyć korzeni sąsiednich roślinek.
  • 46 / 4 / 0

27 marca 2019IvoPartisan pisze:
Wyraźnie czuć opiatową gorycz w małych roślinkach, wyniki badań mówią że morfina się pojawia już podczas kiełkowania, miałem wrażenie że po konsumpcji iluś tam sztuk, nastrój mi się poprawił. Nie mam dużej tolerancji, może tez ważny był rodzaj maku- to był mak turecki, z definicji wysokomorfinowy, bo tam uprawia się go głównie dla produkcji alkaloidów. Nie wiem jakie maki sadzono w latach 80-tych, ale z tego co mi wiadomo to nie wszystkie jednakowo klepały. Ale przynajmniej było ich dużo, trzeba było tylko uważać na chłopa z widłami :-). A Ciebie robi w ogóle przepłuczka z maku? Bo na tych ziarnach to tez jakoś dużo mleczka nie ma.
Nie trafiłem na jakiś klepiący mak. Z tych które udało mi się tu kupić chyba 2 znosiły skręta, ale nie klepały. Ale mnie to i makiwara czasem nie klepie, mam wrażenie że to przyswajanie - nie dość że wchodzi po kilku godzinach to jeszcze jakby się rozkładało w czasie, co sprawia że dobrze w miarę się czuję nawet 48 godzin od wypicia, ale nie ma tego szczytu kiedy powinno się to czuć mocno.
  • 334 / 37 / 0

Myślę że to wina gatunku maku z jakiego robiona jest makiwara, w słomie w zależności od gatunku maku jest różna zawartość różnych alkaloidów, dlatego potrafi ona różnie działać, podobnie jest zresztą w przypadku PST.
  • 90 / / 0

Jest jeszcze sens siać mak na Pomorzu? Temperatury u nas oscylują w granicach 1-8 stopni
  • 334 / 37 / 0

Jest sens.

------------------------------------------

Pojawiły się już pierwsze wschody tureckiego maku na spotach. Po ok. 2 tygodniach od zasiania, gleba była wilgotna, po drodze nocą temperatury bliskie zera stopni.

Scalono. taurinnn
  • 334 / 37 / 0

Niestety, nie mogę wstawić zdjęcia, błąd HTTP. Do wykasowania.
  • 30 / 1 / 0

Podobno mak kiełkuje już w temp minus 3 stopnie
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata