Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

• 387 / 3 / 0

A da się porobić kiełkującymi nasionami? ^^
Nikt nie sprawdził zawartości alkalo w poszczególnych okresach kwitnięcia rośliny?
Wpadłem na taki pomysł... jako że jadąc do/z pracy mijam wioski i hektary ziemi, porozrzucam w paru miejscach mak który mi został z płukania. Miejsca pozapisuję w duckduckgo maps i co jakiś czas postaram się podlewać. ;d
  • 243 / 29 / 0

Dobrze by było wcześniej spulchnić ziemie na którą wysiewasz nasiona i podlać je niedługo po wysianiu, by je ziemia lekko przykryła. Gdy nasiona trafią na zbitą ziemie to nic nie wyrośnie.

Diler z dziecięcego pokoju

Cena, opis, rekomendacje użytkowników. Strona prowadzona przez 19-latka z Lipska nie różniła się niczym od przeciętnego sklepu internetowego. Tyle, że Maximilian S. nazywany też "Kinderzimmer-Dealer", handlował narkotykami. W żadnym tam Darknecie. W sieci dostępnej dla wszystkich.

Naukowcy opracowują tanie sensory do wykrywania narkotyków

„Dzięki miniaturyzacji będziemy w stanie obniżyć koszty związane z produkcją danych sensorów, jak również sprawimy, że będą one przenośne, przez co będzie można ich używać m.in. na lotniskach, dworcach kolejowych czy na ulicach”
  • 462 / 45 / 0

Kiedyś hodowałem w donicy na parapecie obok ganji,to roslinki wyrosły skarłowaciałe ale po przełamaniu łodyżki soczek opiumowy kapał i w smaku był normalny jak z dużych roślin.Tak samo jak można gotować makiware z zielonych krzaków maku,świeże liście też mają sok,i makiwara taka choć okropna w smaku i zielona kopie normalnie. Z takimi malutkimi roslinkami to full zabawy jest ale może dało by się wycisnąć pare mg opio.
  • 243 / 29 / 0

Tak, to prawda co piszesz. Tylko żeby te roślinki wyhodować, też trzeba kilka tygodni.
  • 1549 / 36 / 0

21 marca 2019junkiexl pisze:
@up tak pomyślałem jakby tak wykiełkować np.kilogram maku ,na jakiejś watce,i jak pojawią się pierwsze zielone listki ,wrzucić wszystko razem z watą do gara i pogotowac jak klasyczną makiware,jeśli są śladowe ilości alkaloidow to przejdą do wody. Może jest to jakiś pomysł na te trudne czasy..
Kurwa, ty to masz łeb

A ja mam pytanie, czy ze sfermentowanych nasion z poprzedniego roku ma prawo coś wyrosnac? Xd
  • 243 / 29 / 0

Jak sfermentowane to raczej nie. Ale wysyp troche na wilgotną lignine i zobacz po kilku dniach co sie z nimi dzieje.
  • 158 / 13 / 0

Sfermentowane? To pewnie śmierdzi to jak zdechły szczur w klozecie. Kilka ziaren mogło się uchować ale po co bawić się w obstawienie "ile ziaren wykiełkuje"? Załatw zdrowe nasiona i je wysiej i pozbądź się tego zeszłorocznego smroda!
  • 1549 / 36 / 0

No właśnie one tak słodziutko pachną że aż mi je szkoda było wyrzucać : D
  • 529 / 128 / 0

(facepalm)
Też sobie wyobrażam ten zapach.

Jeżeli sfermentowane nasiona byłyby zdolne do kiełkowania, to to by była ciekawa metoda wysiewu: dobrze wstrząśniętą długo odstaną butelką po PST. Można udawać, że się strzela z karabinu, to robota szybciej zleci. Albo że mniejsze, długo odstane i dobrze wstrząśnięte butelki to granaty ręczne.
  • 1549 / 36 / 0

XDDDDDdDD
To forum ciągle zaskakuje

I one serio ładnie pachną : (
A ta metoda wysiewu akurat nie sprawdziła się w moim pokoju
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata