Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 213 Strona 19 z 22
Rejestracja: 2018
  • 49 / 20 / 1

@IvoPartisan, jak tam?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2018
  • 515 / 76 / 2

No piękne te Twoje, na tym etapie w ogóle nie są do maku podobne, siałeś z nasion, które zebrałeś?
Moje bidulki mizerne na tym mrozie, widać je między małymi chwastami, jak pisałem wcześniej planuję dosiewać garściami mieszaninę czarnoziemu, gliny piachu i nasion także zimą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

O konopiach w Radio Maryja – audycja i transkrypcja

Transkrypcja Wolnych Konopi z audycji o konopiach w Radio Maryja. Jedna z najrzetelniejszych audycji jaka ostatnimi czasy pojawiła się w polskich mediach - serio.

Twój biznes w branży CBD i konopi włóknistych – prawo, polityka, perspektywy 2019-2020

Zapraszamy serdecznie na seminarium pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Wolne Konopie!
Rejestracja: 2018
  • 49 / 20 / 1

@IvoPartisan Tak - zamieniając tym samym uprawę w hodowlę.
Rejestracja: 2016
  • 176 / 19 / 0

Śledzę Wasze eksperymentalne poczynania w zakresie uprawy maku zimą i ciekaw jestem przy jakiej temperaturze te dzielne roślinki zamienią się w materiał na kompost. Jakby co,dajcie znać.
Rejestracja: 2018
  • 515 / 76 / 2

Święty Tomasz mieszka w cieplejszej okolicy- ja jestem na wschodzie Polski, pewnie stąd różnice na zdjęciach, u mnie nawet jest trochę śniegu. Uważam że z nastaniem kilkunastostopniowego mrozu zielone roślinki uschnął, ale ziarna w ziemi, które nie wykiełkowały, zachowają sprawność i wykiełkują na wiosnę- silniejsze i zdrowe. mak wbrew pozorom jest wymagającą rośliną, która musi mieć odpowiednią ziemię, naświetlenie i nawodnienie w czasie pierwszego etapu wegetacji, bez tego nie wyrośnie, wcale nie jest to taka bezproblemowa roślina w naszych warunkach. Fedor- gdybyś miał jakieś cenne uwagi (a wcześniej zauważyłem że coś tam pisałeś o tym z sensem) to pisz- z wymiany doświadczeń może skorzystać wielu userów.
Rejestracja: 2016
  • 176 / 19 / 0

Gdy przyjdzie mróz kilka dni z rzędu,to koniec- nic nie pomoże. Próbowano przykrywać roślinki wikliną, gałązkami z igliwiem ,nawet ktoś pokusił się o małe chochołki,ale jak przymrozi grunt to jest po zabawie. Z ziarenkami które przetrwają ,masz rację- będą na tyle zahartowane ,że rośliny które z nich wykiełkują będą odporne na duże różnice temperatur pomiędzy temp. występującymi w dzień a temp.w nocy. Takie "hartowane" maki są zazwyczaj samosiejkami- takie "mikrusy" . Natomiast w uprawie,na dobrym podłożu ,opielone,zasilone nawozem wyrastają na potężne krzaczory ; o ile jakieś ślimaki ich nie zeżrą.
Rejestracja: 2018
  • 515 / 76 / 2

Dziś wysypałem na spoty mieszaninę gliny, czarnoziemu i ziaren tureckiego Bakalnussa- mam nadzieję że się zahartują i wyrosną z nich piękne, wielkie rośliny. Na spotach niestety wszystko uschło- jak na zdjęciu. Tak w ogóle to za ok. 1,5- 2 miesiące sadzimy już nowe roślinki- szykować narzędzia, nawozy, nasiona i miejscówki. Obecne klepiące francuzy też powinny być dobre do wysiewu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2020
Użytkownik zbanowany
  • 40 / 4 / 0

Słyszalem o nawozeniu maku boraksem. Mam akurat pare buteleczek, mam pytanie, czy moge dac pare kropel boraksu do wody którą podlewam mak? Co to daje? Szybsze plony, większe stezenie alkaloidów?
Rejestracja: 2018
  • 515 / 76 / 2

Możesz dać, ale lepsze są nawozy z dodatkiem boru, jest on tam w odpowiedniej formie i ilości . Bor powoduje że rośliny są bardziej okazałe, plony są większe
Rejestracja: 2009
  • 1109 / 19 / 0

Ktoś kiełkował nasiona na chusteczkach? Kupiłem 300 nasion przeznaczonych do uprawy zza granicy (odmiana White cośtam), kiełkowalność była na poziomie kilku procent, a obecnie z jakichś 50 ostatnich nic mi się nie wykluło przez 4-5 dni (dbam, żeby miał zimno i trochę światła). Chciałem od razu po wykiełkowaniu siać do ziemii, ale póki co zero reakcji.

W zeszłym roku z tych kilku kiełków przeżyła jedna mała roślinka i dojrzała bez problemu, ale była za mała, żeby coś z niej zrobić (kształt był taki jak powinien).
Mogę poszukać strony jeśli to ważne, ale była chyba jedyna albo jedna z niewielu sprzedających te właściwe odmiany.
Posty: 213 Strona 19 z 22
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 814 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości