Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 329 Strona 14 z 33

lol

Rejestracja: 2006
  • 3538 / 480 / 0

@Swiety Tomasz

Ładne kwiaty, chyba masz kolegę w okolicy :-) ktoś [trochę nieudolnie] ściągał opium.

Wysłałem Ci wiadomość bo pytałeś. Napisz, czy dostałeś

Jakoś pod koniec maja zauważyłem dziwne ślady na makówkach. Jakby pazury, ale najbliższy opuszczony cmentarz jest 5 km od mojej wsi, więc strzygi i wampierze odpadają.
Tomasz spokojnie. opium można ściągać kilka razy.
Mam stare pdfy, w ktorych dokladnie opisują ile jest za 1,2,3, a nawet 4 zbieraniem opium. Z kazdym kolejnym razem jest mniej, a za 4 to już nic tam nie ma. Ale 2-3 raz jeszcze jest ok.
Rejestracja: 2016
  • 190 / 20 / 0

Gdy z główki nie chce lecieć,bo słoneczko za bardzo przypiecze roślinki a nie zdąży się zebrać za 2,3 czy 4 razem,to można wylać pod krzak solidne wiadro wody i poczekać 2,3 godzinki. Można też ściąć główki z 20-30 cm łodygą i wsadzić je do wazonu i próbować coś zebrać.

Pervitin w III Rzeszy. Nawet gospodynie domowe faszerowały się metamfetaminą

Usuwanie zmęczenia, łagodzenie lęków, leczenie depresji, pobudzanie umysłu i ciała do pracy, poprawa libido i wsparcie w odchudzaniu – to tylko część profitów jakie zgodnie z zapewnieniami producenta miały wynikać z przyjmowania pervitinu. Preparat wprowadziła na rynek w 1938 roku firma farmaceutyczna Temmler-Werke. Zrobił on karierę nie tylko na froncie, ale też wśród zwykłych Niemców.

Podtlenek azotu jako terapia pomocnicza w zaburzeniach depresyjnych

Jednym ze związków, w którym pokładane są wielkie nadzieje w leczeniu depresji jest ketamina. Działa ona poprzez blokowanie glutaminergicznych receptorów NMDA. W podobny sposób działa podtlenek azotu (N2O). Celem poniższego badania było sprawdzenie, czy użycie N2O wpłynie na polepszenie efektów terapii antydepresantami. W tym celu przeprowadzono randomizowany i kontrolowany pilotaż z podwójnie ślepą próbą.
Rejestracja: 2018
  • 616 / 114 / 2

Coś tam rośnie na tych spotach, ślimaki poczęstowałem Ślimakolem i przestały zżerać i sobie gdzieś poszły, trochę też dosiałem. Martwi mnie tylko że trochę mikre te rośliny, mają po ok 40-50 cm, pojawiły się już kwiaty biało-fioletowe. Wczoraj próbowałem dwie małe zielone makówki, czuć gorycz, ale wolałbym większą. Teraz właśnie przybywa alkaloidów w roślinach, max będzie za jakieś 30 dni. Zasiany turek B12.

lol

Rejestracja: 2006
  • 3538 / 480 / 0

Może trochę za wcześnie wysiałeś i nie zdążyły złapać słoneczka? ;-)
u rolników później wschodzą jednak, tak z końcówką czerwca gdzieś

40-50cm to faktycznie mikrusy. poprzedzielałeś je? miały dostęp do światła?
Rejestracja: 2018
  • 616 / 114 / 2

Miały i mają słoneczko, wysiałem pod koniec marca. Po inwazji ślimaków, gdy zobaczyłem nadgryzione liście małych roślinek, zrezygnowałem z ich przerywania. Dosiałem jeszcze nowe w tych miejscach, powinny jeszcze wzejść przy takiej pogodzie. mam nadzieję że coś tam jednak z tego będzie, całkowita powierzchnia spotów to ok. 30-35 m 2, poczekam jeszcze ze 3 tygodnie by nabrały więcej morfiny i będę ścinał.
Rejestracja: 2018
  • 66 / 37 / 2

Powoli przymierzam sie do pierwszych zbiorów tego co wysiałem w zeszłym roku. Najwyższa roślina osiągnęła 173 cm, co oznacza, że taka taurinnn co ma ledwie metr sześćdziesiąt, to by zginęła w tym maku jak przysłowiowa Andzia w kukurydzy. Oznacza to również, że w Wikipedii jest błąd, gdyż podaje wysokość maku do 150cm.

Oczywiście przygoda na tym się nie kończy - mam jeszcze przecież rośliny ze specjalnie sprowadzanych nasion. Śmierdzą. Śmierdzą bo kot nasrał w te maki, ale same makówki też śmierdzą. Nawet kwiaty. To co wysiane z Bakallandu pachniało ładnie, arbuzowo. A te kwiaty wącham i żadnej przyjemnej nuty wywąchać nie mogę.

A tak w ogóle fajnie by było zobaczyć osiągnięcia innych ogrodników.

Poza tym u nas w Licheniu pogoda dopisuje, zara wyciągam silnik zaburtowy firmy Johnson, amerykański i hyc na wodę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lol

Rejestracja: 2006
  • 3538 / 480 / 0

Swiety Tomasz lepiej się tak nie afiszuj. Na podstawie informacji jakie podajesz można łatwo dotrzeć kim jesteś. Samo zdjęcie i motorola mowi dużo.

Maki ładne. Tak wysokich jeszcze nie widziałem.
Rejestracja: 2018
  • 616 / 114 / 2

Roślinki straciły listki, maksymalna wysokość niektórych egzemplarzy dochodzi do 75 cm, za ok. 10 dni będzie max zawartość morfiny. Próbowałem dziś jedną małą makówkę- jest właściwa gorycz, makiwara zrobiona z 10 małych makówek zaczyna działać. mak turecki B 12.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lol

Rejestracja: 2006
  • 3538 / 480 / 0

kurcze jak ty na jakiejs łączce sadzisz to juz mnie nie dziwi, ze pisales, ze male %-D slabe miejsce na maczek [ale duza zaleta, ze niezly kamuflaż %-D ]
i tak calkiem spoko wyszly :extasy: jaki mialy kolor płatków? białe?


ale ten swiety tomasz co zrobil, naprawde perfekt. takie olbrzymy %-D
Rejestracja: 2018
  • 616 / 114 / 2

Niee, to nie łączka ale część pola koło miedzy :-), tam jest normalna gleba, mogę ją też modyfikować nawozami. Niestety ze względu na dyskrecje tego miejsca nie zamieszczam bardziej obszernych zdjęć. Powierzchnia całkowita spotów gdzie zasiałem to koło 40 m2- wcale nie tak mało, trzeba tylko wyszukać rejony o małej gęstości zaludnienia i rozbijać uprawę na kilka miejsc. Przed kilkoma laty wyrosły tam rośliny słusznej wielkości, więc nie wiem dlaczego w tym roku tak jest, prawdopodobnie dlatego że po ataku ślimaków odpowiednio ich nie przerywałem. Na razie naliczyłem ok. 500 makówek, będę je ścinał za jakieś 2 tygodnie, by nabrały jak najwięcej mocy, potem do malaksera , posiekam na sieczkę i będę robił od czasu do czasu herbatkę :-). Dziś zżarłem koło 5 tych przecież małych makówek , z 10 zrobiłem makiwarę i muszę powiedzieć że jest całkiem nieźle- tak jak po PST z 250 g mocarza. I do tego ten smak świeżych roślinek i ta gorzka moc...Niech żyją nasi tureccy bracia :-)

PS. A kwiaty białe z fioletowym punktem
Posty: 329 Strona 14 z 33
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 2330 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości