Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

73%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
8
18%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
2
9%
3.Nie pomogła mi.
1

Liczba głosów: 11

• 542 / 96 / 0

Jeśli chodzi o kurkumę to faktycznie lepiej działa pod językowo a walenie kilku łyżeczek z pieprzem do japnie to była strata materiału hehehe
  • 284 / 47 / 0

jak udaje wam sie wytrzymac z kurkuma pod jezykiem , mi po 10 min juz taka papka sie ze slina zrobila ze musialem polknac :P?

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Naukowcy odkryli związek między piciem alkoholu a demencją

Chociaż alkohol jest popularny od tysiącleci, a demencja staje się coraz bardziej powszechna, naukowcy nie odkryli jak dotąd związku między nimi. Jednak niedawno przeprowadzone badanie znalazło na to odpowiedź.
  • 29 / 4 / 0

Miki12 przyzwyczaisz się albo nie. Możesz zrobić nalewkę na alkoholu w proporcji 5 części alko na 1 część kurkumy, poczekać tydzień i używać małe dawki podjezykowo. Koszt jest śmieszny, 100ml spirytusu ok 10zl, plus 2 opakowania kurkumy w proszku i masz zapas na kilka tygodni. Nikt tu z obecnych nie potrafi mi doradzić dawek, sam stosuje od 0.5 do 1ml dwa-trzy razy dziennie. Smak trochę inny, nie koniecznie lepszy, ale nie ma papki :D
  • 172 / 7 / 0

Czy kurkuma ekstrakt 95% kurkuminy i 5% piperyna oralnie, da równe bądź lepsze efekty niż zabawa z kurkuma i pieprzem podjezykowo?
  • 29 / 4 / 0

Ja używałem ekstraktu na alkoholu w proporci 5 części alko na 1 część kurkumy i kilka ziaren pieprzu. Pod jezyk i bylo ok, czuć działanie po chwili
  • 2009 / 363 / 154

Podpowiedziałby może ktoś w miarę szczegółowe, jak zacząć z kurkumą? Niedawno się zaopatrzyłam z uwagi na liczne obecne tutaj sugestie @Sem i jestem ciekawa jej pozytywnych efektów.
Jak z dawkowaniem, interakcjami, środkami ostrożności, ew. ubokami? Jakie pozytywne i negatywne efekty, Wasze doświadczenia, jestem ciekawa.
Mentionuję @AnnaS, bo na pewno byś mogła coś doradzić.
  • 3070 / 1030 / 0

Mocno pozytywna roslina wiele zalet warto ja włączyć do diety ona pieprz czarny; kakao criollo, maca to naprawdę warte uwagi rośliny.
Oczywiście kurkuma fajnie uspokaja dodaje energi do 4godzin.
Czuc to serotonine nie moze za duzo ale czuć.
Pomaga zwiększyć metabolizm i regeneruje.
Ogólnie ja mam różne rosliny i je miksuje kurkuma od czasu do czasu zapodaje.
Moze wchodzić w interakcję z lekami.
  • 708 / 112 / 0

@AnnaS
A jak zażywasz? W posiłek jakiś starasz się to wmiksować, jakieś kapsułki czy może całkowicie inna opcja?
  • 284 / 47 / 0

ja to robilem sobie miksutre , kubek wody , do tego kurkuma i pieprz , mieszane i wypijane , poelcam , mozna tez pod jezyk ale ciezko wytrzymac jak Ci sie papka zrobi
  • 3070 / 1030 / 0

18 sierpnia 2019juzjestemgrzeczny pisze:
@AnnaS
A jak zażywasz? W posiłek jakiś starasz się to wmiksować, jakieś kapsułki czy może całkowicie inna opcja?
Kakao criollo gorące z kurkuma z pieprzem i w kapsułkach co 3 godziny 500mg maca czarna.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata