Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

73%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
8
18%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
2
9%
3.Nie pomogła mi.
1

Liczba głosów: 11

• 1882 / 630 / 0

Dobra jutro to już na bank musze zakupy zrobić i będę testował :)
  • 6 / / 0

Jak zrobilem ten wielki miks z galka, pieprzem cayenne, to tez sie porzygalem prawie. Dzis zalalem kurkume mlekiem i bylo znacznie lepsze w smaku, niz z woda.

Zaskakująca przesyłka do Zakładu Karnego w Tarnowie. Tak przemycano narkotyki

Jeden z więźniów zakładu karnego w Tarnowie poprosił bliskich, żeby przesłali mu program telewizyjny. Z pozoru nie było w tym nic podejrzanego...
  • 9 / 2 / 0

Testowanie, przetestowane to nie ma co testowac. Chyba, ze zbiorowy halun. :korposzczur:
A powaznie mnie pomaga, na 80%. Forma przyjmowania zniecheca, wiec kombinuje j/k. Sprobuje wyciagnac "magie" glikolem jak portfel ochlonie, bo forma przyjmowania tez mnie razi. :trucizna:
  • 1882 / 630 / 0

W sumie Eso wspominał, o wapo w e-fajce, to by mi chyba najbardziej podeszło. @blokowiska666 jakieś szczegóły? Mam już rozrobiony liquid, ponad 0,5l więc jak się nada z nikotyną już, to mogę spróbować ze 50ml wymieszać z kurkumą.
  • 9 / 2 / 0

Daj luche kurkumy, miachnij, odstaw ma 2 dni i przefiltruj w pompie.
  • 857 / 169 / 0

25 maja 2019LOBO87 pisze:
W sumie Eso wspominał, o wapo w e-fajce, to by mi chyba najbardziej podeszło. @blokowiska666 jakieś szczegóły? Mam już rozrobiony liquid, ponad 0,5l więc jak się nada z nikotyną już, to mogę spróbować ze 50ml wymieszać z kurkumą.
To co czytałem było o vapo z waporyzatora, o e-fajce nic nie widziałem, ale czemu by w sumie nie?
  • 751 / 49 / 0

Ja od lat przyjmuje kurkume podjęzykowo bez większych problemów. Potrafię ją trzymać nawet godzinę. Jak macie takie problemy z taką formą podania to można dosypać lidokainy lub skruszyć orofar do kurkumy i smak będzie niewyczuwalny. Mniej hardcorowa metoda to powoli się przyzwyczajać do smaku kurkumy zaczynając od małych dawek.
  • 29 / 4 / 0

Zrobiłem nalewkę z kurkumy z przepisu:
150ml alkoholu 75%
30g kurkumy
Kilka ziarek pieprzu
Jakie dawki tego specyfiku proponujecie jako suplement na co dzień, próbował juz ktoś ?

• 898 / 206 / 0

ile tej kurkumy i do czego, bo poki co psuje mi tylko smak :alergia: ostanio wyprobowany przepis sie nie sprawdzil, pol dnia bylo mi niedobrze.
  • 29 / 4 / 0

Działanie jak zwykła kurkuma w proszku pod język, tylko nie trzeba tego jeść łyżkami. Próbowałem 1ml pod język i czuć dzialanie. Pytam czy ktoś stosował i w jakiej dawce by nie przesadzić?
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata