Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

73%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
8
18%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
2
9%
3.Nie pomogła mi.
1

Liczba głosów: 11

• 3934 / 695 / 2

24 maja 2019UJebany pisze:
Od 3 dni biorę mniej więcej po 2 g kurkumy, dosypuje do zupy.Jak na razie to nic nie zauważyłem.Tzn.jakiejś zmiany w nastroju czy coś.
Chłopie. To dawki małe. Weź 1g pieprzu czarnego pod język (zmielonego). Potem dorzuć stołową łyżkę kurkumy pod język (mniej wiecej 10-15g). Poczekaj 15 min. Popij starając się nie wyrzygać. A potem napisz, czy zadziałało :korposzczur: %-D
  • 1881 / 628 / 0

Dziś miałem wypróbować kurkumę, ale miałem zajęcie i jakoś nie byłem w sklepie. @blackgoku ło kurwa, nie wiem czy dam rade w ten sposób przyjąć bez pawia %-D

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Amerykańscy żołnierze z zakazem używania produktów zawierających CBD

Pomimo faktu, że całkowicie legalne na poziomie federalnym produkty z CBD podbijają obecnie amerykański rynek, Departament Obrony wydał w tym tygodniu surowe ostrzeżenie dla podlegających mu żołnierzy: mają unikać wszelkich produktów pochodnych konopi, w tym kanabidiolu.
  • 3934 / 695 / 2

@LOBO87 , Mnie też się rzygać chce przy połykaniu. Ale podobno "z połykiem" to nienaturalne dla mężczyzn. Może dlatego. W każdym razie jest na to rozwiązanie. Trzeba mieć 2 szlanki.

Pierwsza cała z wodą.
Druga z wodą do połowy szklanki i z łyżką stołową.

Czekamy 15min. Potem nie połykamy, tylko zwracamy papkę z śliną do drugiej szklanki. Szybko mieszamy łyżką, by kurkuma z pieprzem była w zawiesinie, a nie opadła na dno, ani się skawaliła. Pijemy ciurkiem zapijając pierwszą szklankę. No to taka recepta na wypicie wszystkiego.

edit: jak się skleiła, to trzeba łyżką naciskać i rozdrabniać, tak jak przy np. robieniu kakao na mleku.

edit2: Żeby nie spamować, to ogólnie, cienki bolek jesteś, @UJebany %-D
  • 7241 / 724 / 0

Tyle pierdzielenie się z ta kurkuma to sobie chyba odpuszczę.Jak dodam do zupy to mi średnio smakuje a co dopiero wypić z pieprzem. :rzyg:
  • 3072 / 1030 / 0

@UJebany a z Oregano i Dziurawcem jak niektorzy ladowali ekstrakt dziurawca kolor czarny i niedobre :rzyg:
  • 1881 / 628 / 0

Nie no, to chyba wolę połknąć od razu %-D Albo przepis dr.Eso zalać wrzątkiem, odczekać aż wystygnie i siup na szybko, z nadzieją że nie wyjdzie szybciej niż weszło %-D Jakoś nie wyobrażam sobie trzymać tego w ryju 15min, olej cbd jak trzyma kilka minut pod jęzorem, to tyle śliny się zbiera że mi cieknie z ryja prawie %-D
  • 3934 / 695 / 2

Spróbować nie zaszkodzi. Zobaczysz efekty, będą o wiele lepsze niż spodziewane.Nie bądź ujebany.
  • 1881 / 628 / 0

Dobra spróbuje, nie takie gorgole przez przełyk przechodziły. Choć nie jestem pewny czy dam radę tyle czasu pieprz w mordzie trzymać %-D
  • 683 / 135 / 0

@LOBO87 Kurkuma odwraca tolerkę i porycie po kannabinoidach, także po ziole. No i fajnie podbija (lekko zmienia) fazę. Do kurkumy dobrze popijać cały dzień lekko osoloną muszyniankę. Do tego 3g jonów potasu (tylko nie przesadzaj na początku, jak masz duże niedobory to po 500 mg jonów będziesz leżał), tylko zwiększaj dawkę powoli.

Może przez przypadek pozbędziesz się reszty swoich problemów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3072 / 1030 / 0

@LOBO87 Jesteś moderatorem dasz radę napewno kurkuma to wyzwanie ale efekty prozdrowotne sa olbrzymie.
Pamietaj o Oregano.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata