Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

45%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
14
32%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
10
23%
3.Nie pomogła mi.
7

Liczba głosów: 31

• 85 / 10 / 0

Mi wystarczylo 3 dni by poczuć dobrze. Po 1 użyciu już bylo inaczej, testowalem na 2 innych osobach, sceptycznych na ziola i potwierdziło działanie po 1 użyciu. Łyżka kurkumy na 1 łyżeczkę pieprzu
  • 1213 / 285 / 0

22 maja 2019UJebany pisze:
Jak długo muszę zażywać kurkumę żeby otrzymać efekty ?
Od razu czuć efekt przy dawkach 5-10g + pieprz ale warto pojeść z tydzień.

Są też takie herbatki z kurkumą, rumiankiem i paroma innymi rzeczami, do zaparzania:

https://pyszneeko.pl/product-pol-2506-H ... e_shopping

Pijam od jakiegoś czasu do posiłków, kilka razy dziennie, poletzam.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE orzekł, że państwa członkowskie nie mogą zakazać importu CBD

Sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że państwa członkowskie UE nie mogą zakazać importowania produktów CBD, ponieważ prawo nie uznaje kannabinoidów jako narkotyków.
  • 1792 / 715 / 0

l@blokowiska666 Skoro eso poleca, to śmigam po kurkumę i od jutra zaczynam :patrzy: Taka ze spożywczaka, zwykła? Temat od początku luknę, ale tak na szybko teraz zanim wyjdę do sklepu %-D
  • 1213 / 285 / 0

Taka zwykła, polecam kamisa bo taką głównie używam. Chyba, że uda Ci się dorwać całą kurkumę, nie mieloną to już wgl klasa.

Pamiętaj o dodaniu pieprzu, który drastycznie zwiększa wchłanianie kurki. Warto zalać ok. 5g kurkumy, 0.5g pieprzu, wrzątkiem (niewiele, tyle żeby to wymieszać) a potem zalać mlekiem (ja używam sojowe ale zwykłe też spoko) co ułatwi wypicie tego a i z tłuszczem lepiej się wchłonie. :ręka:
  • 1213 / 285 / 0

A i kurkuma ponoć działa na jakiś receptor kannabinoidowy, imho delikatnie zmienia działanie zielska pozytywnie, niektórzy twierdzą, że mocniej się upalają po kurkumie. Zapewne będzie Ci się dobrze komponować z CBD.
  • 1792 / 715 / 0

Ooo dobrze wiedzieć :extasy: Myślę że CBD+kurkuma z pieprzem+ yerba z zieloną herbatą może dać ciekawy efekt :patrzy: Choć dziś po Cbd i yerbie wystrzelony jak z procy jestem, oczywiście solidne dawki obu %-D
  • 1213 / 285 / 0

Kurkuma pobudza w taki fajny, naturalny sposób, inaczej niż kofeina, odmula jakby. Często popijam ją zieloną herbatą, z yerbą też będzie spoko, poletzam.

Dr.eso
  • 383 / 71 / 0

dokładnie , wlasnie na wieczór wypilem szklanke z kurkuma i z pieprzem , i czuje sięjak na małej dawce MDMA , take delikatne pobudzenie , odświeżenie , i humor lepszy :) polecam
  • 7235 / 751 / 0

Od 3 dni biorę mniej więcej po 2 g kurkumy, dosypuje do zupy.Jak na razie to nic nie zauważyłem.Tzn.jakiejś zmiany w nastroju czy coś.
  • 383 / 71 / 0

@UJebany spróbuj szklanke wody plus kurkuma plus pieprz , mozę w zupie problem z wchłanianiem jest większy , no i oczywiscie moze zacząć dzialac po jakims czasie
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 1206 uczestników Wejdź na czata