Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

73%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
8
18%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
2
9%
3.Nie pomogła mi.
1

Liczba głosów: 11

• 29 / 4 / 0

Mi wystarczylo 3 dni by poczuć dobrze. Po 1 użyciu już bylo inaczej, testowalem na 2 innych osobach, sceptycznych na ziola i potwierdziło działanie po 1 użyciu. Łyżka kurkumy na 1 łyżeczkę pieprzu
  • 855 / 168 / 0

22 maja 2019UJebany pisze:
Jak długo muszę zażywać kurkumę żeby otrzymać efekty ?
Od razu czuć efekt przy dawkach 5-10g + pieprz ale warto pojeść z tydzień.

Są też takie herbatki z kurkumą, rumiankiem i paroma innymi rzeczami, do zaparzania:

https://pyszneeko.pl/product-pol-2506-H ... e_shopping

Pijam od jakiegoś czasu do posiłków, kilka razy dziennie, poletzam.
  • 1881 / 628 / 0

l@blokowiska666 Skoro eso poleca, to śmigam po kurkumę i od jutra zaczynam :patrzy: Taka ze spożywczaka, zwykła? Temat od początku luknę, ale tak na szybko teraz zanim wyjdę do sklepu %-D
  • 855 / 168 / 0

Taka zwykła, polecam kamisa bo taką głównie używam. Chyba, że uda Ci się dorwać całą kurkumę, nie mieloną to już wgl klasa.

Pamiętaj o dodaniu pieprzu, który drastycznie zwiększa wchłanianie kurki. Warto zalać ok. 5g kurkumy, 0.5g pieprzu, wrzątkiem (niewiele, tyle żeby to wymieszać) a potem zalać mlekiem (ja używam sojowe ale zwykłe też spoko) co ułatwi wypicie tego a i z tłuszczem lepiej się wchłonie. :ręka:
  • 855 / 168 / 0

A i kurkuma ponoć działa na jakiś receptor kannabinoidowy, imho delikatnie zmienia działanie zielska pozytywnie, niektórzy twierdzą, że mocniej się upalają po kurkumie. Zapewne będzie Ci się dobrze komponować z CBD.
  • 1881 / 628 / 0

Ooo dobrze wiedzieć :extasy: Myślę że CBD+kurkuma z pieprzem+ yerba z zieloną herbatą może dać ciekawy efekt :patrzy: Choć dziś po Cbd i yerbie wystrzelony jak z procy jestem, oczywiście solidne dawki obu %-D
  • 855 / 168 / 0

Kurkuma pobudza w taki fajny, naturalny sposób, inaczej niż kofeina, odmula jakby. Często popijam ją zieloną herbatą, z yerbą też będzie spoko, poletzam.

Dr.eso
  • 284 / 47 / 0

dokładnie , wlasnie na wieczór wypilem szklanke z kurkuma i z pieprzem , i czuje sięjak na małej dawce MDMA , take delikatne pobudzenie , odświeżenie , i humor lepszy :) polecam
  • 7241 / 724 / 0

Od 3 dni biorę mniej więcej po 2 g kurkumy, dosypuje do zupy.Jak na razie to nic nie zauważyłem.Tzn.jakiejś zmiany w nastroju czy coś.
  • 284 / 47 / 0

@UJebany spróbuj szklanke wody plus kurkuma plus pieprz , mozę w zupie problem z wchłanianiem jest większy , no i oczywiscie moze zacząć dzialac po jakims czasie
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata