Tryptaminy - wątek ogólny

Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

Użytkownik nieaktywny
  • 13 / / 0

zewsząd i znikąd pisze:
Adrenochrom, z tego co wiem, rzeczywiście jest psychoaktywny i tak się nazywa. Substancja endogenna, nad którą również prowadził badania Osmond. To było w czasach tezy, że doświadczenie psychodeliczne to "psychoza doświadczalna"; stawiano tezę, że w mózgu "chorego" muszą być produkowane nieprawidłowe substancje, a objawy choroby są skutkiem autointoksykacji organizmu. Adrenochrom był właśnie kandydatem na taką substancję.
chodzi ci o psychotomimetyczno/spiskową teorię dziejów rzecz jasna ;). ale z adrenochromem toś mi klina zabił teraz. lecę sprawdzić bo wiedziałem na pewno (już mnie ta kwestia atakowała w przeszłości) ale zapomniałem (beret mi się troszkę porył ostatnio).

Rodzynka pisze:
Wpadłam na pomysł że moznaby przerobic melatonine na coś ciekawszego pod wzgledem narkotycznym, tylko jeszcze nie bardzo wiem jak ]

nie ty jedna, oj nie. ale chyba ciężko i bez konkretnego chemika organicznego się nie obejdzie. w przeciwnym razie DMT mogłabyś kupić za 30 PLN pod każdym trzepakiem ;)

ps. jestem totalnie wzruszony zorientowaną w tematyce kobietą. :blush: nie chcę łamac jakiejś netyiety :rolleyes: ale czy mógłbym cię prosić o rękę? :-p
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2006 przez Kurwik, łącznie zmieniany 2 razy.

Użytkownik nieaktywny
  • 243 / 2 / 0

Z eugenolu to raczej jakaś fenetylamina.
Ide sie uczyc chemii
ps. jestem totalnie wzruszony zorientowaną w tematyce kobietą. :blush: nie chcę łamac jakiejś netyiety :rolleyes: ale czy mógłbym cię prosić o rękę?
Wyslij mi CV, zyciorys i aktualne zdjęcie na maila ;)

Substancje psychodeliczne, podobnie jak marihuana, mają potencjał medyczny

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne powstało niecały miesiąc temu. Skupia terapeutów, lekarzy i psychologów zainteresowanych potencjałem medycznym psychodelików. Jan Smoleński rozmawia o ambitnych celach towarzystwa z jego współzałożycielką, Agnieszką Sieniawską.

Naćpany kierowca zaskoczył mundurowych. Dał im dziwny prezent

Takiej kontroli funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego nie mieli jeszcze nigdy.

• 378 / 2 / 0

dr wilczur pisze:
chodzi ci o psychotomimetyczno/spiskową teorię dziejów rzecz jasna ;)
Oprócz tego, że polska forma brzmi "psychoZomimetyczną", zgadza się. :-) Tak tylko gwoli ścisłości, promuję polską terminologię. Nie zapominajcie, że przynajmniej w 1998 r. w "Encyklopedii Powszechnej" nie było hasła "psychodeliczne środki", tylko "psychozomimetyczne środki"... ;-) Będę wdzięczna za informację, jak jest w jakimś nowszym wydaniu, ale nie spodziewam się zmiany, "nie ma zapotrzebowania politycznego na zmienianie TAKICH definicji"...

idn

• 586 / 4 / 0

o właśnie, zewsząd, powiedz mi - jako polonistka - dlaczego PWN mówi "psychodeliczny", podczas gdy Kopaliński wyraźnie odrzuca to użycie jako błędne, w przeciwieństwie do jego zdaniem poprawnego "psychedeliczny"?

• 378 / 2 / 0

Chyba po prostu dlatego, że ta pierwsza forma dużo bardziej zdążyła się w polszczyźnie przyjąć. Zresztą ja sama używam pisowni i wymowy z "o"; przynajmniej jeśli chodzi o słowniki, Kopaliński jest w mniejszości. ;-)

• 130 / 3 / 0

Moge powiedziec, ze mialem do czynienia z substancja w czystej postaci. Znajomy ukradl z akademii medycznej buteleczke zawierajaca DMT, jak i wiele innych o ciekawej zawartosci (m.in. Psylocyne, Bufotenine, Serotonine i uwaga... 5-MeO-DMT). Testowalismy razem z kolega lecz nie dalo to zadnych wyraznych efektow, chyba dlatego ze, robilismy to niedosc umiejetnie oraz z braku odpowiednich akcesoriow. Mielismy do dyspozycji tylko folie aluminiowa, szklana lufke i zapalniczke. Dla uscislenia podalismy sobie dawke 45mg kazdy.

• 687 / 4 / 0

5-MeO-DMT to chyba nie to samo....jeśli to miałeś na myśli.

• 130 / 3 / 0

Pewnie, ze nie to samo, zasadnicza roznica jest chociazby w progowej dawce. Wymienilem tylko inne zwiazki, do ktorych mielismy dostep.

• 176 / 2 / 0

Fakt najwiekszy problem jest z przyjeciem odp dawki najlepiej bylo by zrobic cos w rodzaju bomby czyli podgrzac ta substancje w butelce poczekac az wszystko odparuje a potem wciagnac cala zawartosc... troche kombinatoryki :/

• 130 / 3 / 0

No ja probowalem palic z folii aluminiowej, co nie bylo najlepszym rozwiazaniem, czesc DMT ulegla po prostu rozkladowi i nie odczulem zadnych efektow... Do palenia DMT sa specjalne fajki, jednak nie wiem gdzie mozna takie dostac. Powinny wygladac wlasnie tak:

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Wróć do „Tryptaminy”
Na czacie siedzi 61 uczestników Wejdź na czata