Tryptaminy - wątek ogólny

Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Psychodeliki

Nof

Użytkownik nieaktywny
  • 291 / 13 / 0

hydek pisze:
w szyszynce nie ma tryptaminy, czytalem o adrenochromie, ale to czy tam rzeczywiscie cos takiego jest i co wiecej -dziala - to juz nie wiem.
W szyszynce są jakieś tryptaminy, jednak nie znamn szczegółów, natomiast adrenochrom w 'Fear & Loathing in LV' był rzekomo wyciągiem z ludzkiego nadnercza. Natomiast jest to po prostu utleniona adrenaina powodująca jakieś bliżej nie sprecyzowane efekty psychotyczne. Zdaje się że w czasie I WŚ żołnierze popadali w czasowy obłęd po wstrzyknięciu adrenaliny ze starych ampułek.
  • 176 / 2 / 0

Z MeI nie pojdzie bo to prawdopodobnie zmetyluje ci drugi azot i dodatkowo otrzymasz (kufa jak sie to nazywalo....) powiedzmy ze trimetyloamine chodzi o to ze azot bedzie na plusie a jon Jody na minusiei dzieki temu ten 3 metyl bedzie sie trzymac tego azotu dopoki ten azot bedzie jonem i NaOH tu tez nie pomoze bo Jod zamieni sie na grupe OH- (podpytalem sie pewnej znajomej pani doktor z uniwerku, troche dzoiwna ta jej teoria :/ ale ona ma duze doswiadczenie w chemii) i jestesmy w kropce ale ten pomysl zNaBH4 i formaldechydem jest ciekawy..... :D

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Zatrzymana na lotnisku w Pakistanie z 25 kg heroiny7

Lokalne służby poinformowały, że małżeństwu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a nawet kara śmierci.

Użytkownik nieaktywny
  • 198 / 1 / 0

Co do tego drugiego azotu to nie jestem pewien jesli juz ro chyba przy odpowiedniej katalizie ale ogolnie mi sie wydaje ze reakcja nie zajdzie. A jesli chodzi o formaldehyd i NaBH4 to ten drugi odczynnik nie jest taki latwodostepny i ta synteza poprowadzi jedynie do syntezy NMT nigdy w zyciu DMT!!! A te zwiazki dosyc sporo roznia sie w dzialaniu poczytajcie TiHKALa. A tryptamine mozna o3mac redukujac z tryptofan zawartego w aloesie przy pomocy octanu miedzi albo cynku.

• 176 / 2 / 0

to do cholery jak to zrobic?? jak podstawic te 2 metyle??? na rhodium widzalem synteze wlasnie z NaBH4 i paraformaldechydem orazciekawy sposob natryptamine z tryptofanu poprostu rozpuszczasz to w DMF czy DMSO (jakis wysoko wzacy rozpuszczalnik) i gotujesz to pod refluxem powinnoodejsc CO2 a szostaje ci tryptamina :D
chcial bym to zobaczyc w jakiejs ksiazce :((

• 176 / 2 / 0

i rozwin nazwe NMT bo sam skrotnic mi nie mowi uzywaj pelnych nazw jesli to nie sa popularne rzeczy

Użytkownik nieaktywny
  • 198 / 1 / 0

No NMT to N-metylotryptamina monometylo. A na rhodium to napisali ze to sie z najpierw z adehydem robi mono a pozniej z cyjankiem jakims di
Użytkownik nieaktywny
  • 13 / / 0

pochwalony jezus chrystus i maryja zawsze dziewica! (teraz i zawsze)

dla Nofa:

w szyszynce występują i są produkowane śladowe ilości czystego DMT(!) oraz znaczne melatoniny. obydwie są niewątpliwie tryptaminami. poza powyższymi mamy tam poważną koncentrację innej tryptaminy/neurotansmitera czyli serotoniny (a jakze, tej samej która różni się od psylocybiny 2 atomami węgla a znana jest powszechnie dzięki SSRI i MDMA) jednego z najistotniejszych znanych dotychczas neurotransmiterów.

ps. adrenochron to substancja raczej mityczna, faktychnie chodziło chyba o adrenalinę/noradrenalinę, spopularyzowana literacko przez A.Huxleya w czasach "przedneurotransmiterowych" ;)
Ostatnio zmieniony 02 maja 2006 przez dr wilczur, łącznie zmieniany 1 raz.

• 378 / 2 / 0

Adrenochrom, z tego co wiem, rzeczywiście jest psychoaktywny i tak się nazywa. Substancja endogenna, nad którą również prowadził badania Osmond. To było w czasach tezy, że doświadczenie psychodeliczne to "psychoza doświadczalna"; stawiano tezę, że w mózgu "chorego" muszą być produkowane nieprawidłowe substancje, a objawy choroby są skutkiem autointoksykacji organizmu. Adrenochrom był właśnie kandydatem na taką substancję.

Użytkownik nieaktywny
  • 243 / 2 / 0

Wpadłam na pomysł że moznaby przerobic melatonine na coś ciekawszego pod wzgledem narkotycznym, tylko jeszcze nie bardzo wiem jak :-D

• 608 / 6 / 0

podobnie kombinuję z eugenolem....
Wróć do „Tryptaminy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata