Trazodon

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Użytkownik nieaktywny
  • 269 / 3 / 0

ktoś ma jakieś info o trazodoni hydrochloridum -Trittico? a ja się z nim jakoś dziwacznie czasami bawię... i nawet nie wiem co mogę, a co nie.
Ostatnio zmieniony 25 października 2018 przez misspill, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana nazwy topicu.

• 34 / 3 / 0

Za Wikipedią:
* może nasilać działanie środków zwiotczających mięśnie szkieletowe oraz lotnych środków znieczulających
* nasila działanie hipotensyjne pochodnych fenotiazyny
* podawanie łącznie z guanetydyną, prazosyną, hydralazyną lub pochodnymi fenotiazyny zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji
* może zwiększać stężenie digoksyny i fenytoiny we krwi
* może nasilać działanie alkoholu, barbituranów oraz innych leków działających hamująco na o.u.n.
* nie zaleca się jednoczesnego stosowania trazodonu z inhibitorami MAO lub stosowania trazodonu w ciągu 2 tyg. od ich odstawienia
* nie zaleca się także podawania inhibitorów MAO w ciągu tygodnia po odstawieniu trazodonu
* donoszono o wahaniach czasu protrombinowego u pacjentów otrzymujących równocześnie warfarynę i trazodon
* stosowanie trazodonu w skojarzeniu z lekami z grupy benzodiazepin jest bezpieczne, należy jednak wziąć pod uwagę nasilenie działania uspokajającego.
* należy zachować ostrożność przy spożywaniu produktów zawierających sok z grejpfruta; większe ilości mogą spowodować interakcje z trazodonem
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trazodon

:-p

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Na widok policji połknął dowody, by uniknąć aresztu. Nie przeżył

Chcąc uniknąć kłopotów z policją, zjadł narkotyki, które miały być dowodem w sprawie przeciwko niemu. Kilka godzin później mężczyzna zaczął mieć halucynacje i ataki, a w końcu przestał oddychać.

Użytkownik nieaktywny
  • 269 / 3 / 0

antyk pisze:
Za Wikipedią]
* może nasilać działanie środków zwiotczających mięśnie szkieletowe oraz lotnych środków znieczulających
* nasila działanie hipotensyjne pochodnych fenotiazyny
* podawanie łącznie z guanetydyną, prazosyną, hydralazyną lub pochodnymi fenotiazyny zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji
* może zwiększać stężenie digoksyny i fenytoiny we krwi
* może nasilać działanie alkoholu, barbituranów oraz innych leków działających hamująco na o.u.n.
* nie zaleca się jednoczesnego stosowania trazodonu z inhibitorami MAO lub stosowania trazodonu w ciągu 2 tyg. od ich odstawienia
* nie zaleca się także podawania inhibitorów MAO w ciągu tygodnia po odstawieniu trazodonu
* donoszono o wahaniach czasu protrombinowego u pacjentów otrzymujących równocześnie warfarynę i trazodon
* stosowanie trazodonu w skojarzeniu z lekami z grupy benzodiazepin jest bezpieczne, należy jednak wziąć pod uwagę nasilenie działania uspokajającego.
* należy zachować ostrożność przy spożywaniu produktów zawierających sok z grejpfruta; większe ilości mogą spowodować interakcje z trazodonem
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trazodon

:-p
[/quote]

"PRZEDAWKOWANIE
Najważniejsze objawy przedawkowania trazodonu to: uczucie senności, utrata świadomości, nudności, wymioty, suchość błon śluzowych jamy ustnej, zaburzenia oddychania, drgawki lub zmiany w EKG.
W przypadku przedawkowania należy najszybciej jak to możliwe opróżnić żołądek pacjenta np. poprzez sprowokowanie wymiotów i niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza, który może zalecić płukanie żołądka i zastosować leczenie objawowe z uzupełnieniem płynów ustrojowych. Nie jest znane specyficzne antidotum."

to mnie ciekawi
bawię się z nim wspaniale :cool: i mam pewność, że nie idzie tego przedawkować...

Użytkownik nieaktywny
  • 109 / 4 / 0

Kochanie, czemu od razu z tym nie do mnie? ;-)

Triticco to włoski lek antydepresyjny, o średnim działaniu takowym i słabą komponentą nasenną. Sam rzadko wystarcza, zazwyczaj podaje się go razem z innym lekiem antydepresyjnym. Podawany zazwyczaj przed spaniem z innymi lekarstwami. Najczęściej zaczyna się od 1/3 tabletki (stąd poniekąd nazwa - potrójny), by po tygodniu dorzucić kolejną i skończyć na ostatecznie całej tabletce.

Ja mam tego po uszy, oj się pobawisz kiciu :-p A lek faktycznie jest bezpieczny tylko nie wiem, czy jest sens bawienie się swoją gospodarką serotoninową taką słabizną, gdy tyle pięknych innych smakołyków na tym świecie.

Użytkownik nieaktywny
  • 269 / 3 / 0

[quote="Black Lotus"]
Kochanie, czemu od razu z tym nie do mnie? ;-)

Triticco to włoski lek antydepresyjny, o średnim działaniu takowym i słabą komponentą nasenną. Sam rzadko wystarcza, zazwyczaj podaje się go razem z innym lekiem antydepresyjnym. Podawany zazwyczaj przed spaniem z innymi lekarstwami. Najczęściej zaczyna się od 1/3 tabletki (stąd poniekąd nazwa - potrójny), by po tygodniu dorzucić kolejną i skończyć na ostatecznie całej tabletce.

Ja mam tego po uszy, oj się pobawisz kiciu ]

Ech kochany, nie chciałam Ci zawracać głowy :)

Tyle, że ja już doszłam do dawki 900mg sam i z dodatkami %-D i tak zastanawiałam się czy są jakieś granice ;]
:heart:

Użytkownik nieaktywny
  • 109 / 4 / 0

Hmmm, a jakie masz objawy po tym? I z jakimi dodatkami? 900 to już dosyć sporo... Może na tym poprzestań?
Ostatnio zmieniony 31 marca 2009 przez Black Lotus, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 1287 / 15 / 0

delirko powiedz coś więcej o tym wrzucaniu 900mg trittico? przecież tym lekiem nie da się odurzyć, nie wiem co ty sobie wkręcasz ;)

Użytkownik nieaktywny
  • 269 / 3 / 0

hehe. na początku brałam malutko dopijałam piwko i dopalałam i było mocno sennie, ale jakoś tak inaczej... brałam potem z kodeiną, tramcem i prometazyną, łączyłam to już nie raz, ale kiedy dorzuciłam trittico to tak jakby wzmacniało działanie opio... no nie wiem, leniwiej jeszcze było :)
ostatnio już 900 zamontowałam, dopalałam całą noc, piłam i poszłam tańczyć... pamiętam wszystko, ale mocno odrealniona jakaś byłam i co dziwne, upić się nie mogłam. czułam alko, ale upić się nie upiłam... wstałam w sobotę raniutko, rześka jak skowronek, od rana piwo, MJ, a wieczorem przed następnym wyjściem dorzuciłam chyba 3 tabletki, tram i nie pamiętam czy coś jeszcze... pamiętam wszystko, a piłam dosyć dużo i też się upić nie mogłam...

• 153 / / 0

ja ten lek dostałem bo ''Mirtoru" nie było w żadnej aptece (18 aptek obleciałem, wszystkie jakie znam, i ni chuja, braki w dostawach do hurtowni)

działa całkiem dobrze i skutecznie usypia, co też jest dla mnie ważne, przy przymusowej odstawce mirtoru miałem dziwne skutki odstawienne połączone z pogorszeniem nastroju (jasne, prawo murphiego, kiedy coś się pierdoli w życiu osobistym jak na złość antydepresant się w aptekach skończył), ale nie tak ostre jak po paroksetynie (sajgon).

działanie antydepresyjne jest widoczne, bo nawet kiedy jest prawie ze wszystkim chujowo mam siłę żeby coś robić, a nie wpadam w doła, jak bywało wcześniej
nasennie też działa dobrze, po 2 godzinkach od zjedzenia tabletki potrafię spokojnie zasnąć, ale nie jest to jak przy mianserynie że muszę iść spać, bo nic sensownego nie zrobię

pozdrawiam, i polecam

btw. działanie leku zaczyna się dosyć szybko, bo już po paru dniach, co też jest wielkim plusem :)

mam jeszcze pytanie - czy trazodon osłabia (jak SSRI) czy wzmacnia (jak TLPD) serotoninogeniki?
Ostatnio zmieniony 10 czerwca 2009 przez Zdeblo, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik nieaktywny
  • 977 / 6 / 0

a ja mam pytanko czy mogę sobie śmiało dorzucić 1/3 tabl trittico wieczorem lecąc na 100-150 mg sertraliny/d rano??
dostałem dziś recepte na triticco mając do wyboru to lub mirtazapine. Co myślicie?
aha i mianseryne jeszcze miałem do wyboru. Ogólnie powodem wydania leku były przewlekłe kłopoty ze snem spowodowane piciem i tramem (tzn ich odstawieniem) i babka dała 1 op nasenu doraźnie i do wyboru te 3 leki. mało o nich wiedzxiałem i wybrałem trittico.
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2009 przez dr.Kubeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata