Trazodon

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 674 Strona 57 z 68
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 271 / 16 / 0


Wtrącę się:D
Na zaburzenia lękowe nada się?
Próbowałem sertraliny (totalne nieporozumienie) i moklobemidu (pewność siebie i aktywność- ale lęki nadal) :)
Rejestracja: 2018
  • 368 / 42 / 0


Trudno powiedzieć, raczej nie jest to lek do monoterapi zazwyczaj łączy się go z SSRI. Doraźnie działa silnie usypiająco. Jeśli chodzi o lęki to możesz spróbować buspironu albo innego SSRI bo sertralina w dużych dawkach jest raczej aktywizująca. Może paroxa ? Dobór leku to kwestia indywidualna ale jeśli u ciebie depresja to problem drugorzędny a najgorsze są leki to zostałbym przy SSRI sedatywnych.

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Kolor oczu a skłonność do alkoholizmu. Sprawdź, czy tobie grozi uzależnienie

Twój kolor oczu wpływa na to, ile alkoholu jesteś w stanie wypić — brzmi abstrakcyjnie, ale do takich właśnie wniosków doszli naukowcy ze Stanów Zjednoczonych. Osoby o niebieskich czy brązowych oczach piją więcej? Naukowcy nie pozostawiają złudzeń.
Rejestracja: 2009
  • 508 / 34 / 0


witam jak biore 50 mg przed południem/ koło południa a wieczorem 25 mg albo wogóle (chwilowo konczy sie lek dopeiro za tydzien ide do doktora) to lek będzie spełniał zadania antydepresyjne? bo czytałem że niby to na noc się tylko bierze a na mnie nasennie nei działa więc chciałem jako typowego antydepa użyć i brać w ciągu dnia . wiem że dawka powinna być większa ale dopiero w przyszłym tygodniu bede miał recepte, narazie zostało mi tylko pare tabletek. czy to nie zaburza prawidłowego działania leku?
wcześniej brałem nawet 2 tabsy na dzień rozłożone albo 1,5 tabsy ( mam opakowanie 75 mg) i to trochę głupota była bo tak kombinowałem zdawkowaniem a teraz mi zejdzie cały zaraz i se rozłożyłem na 50 mg po śniadaniu dopóki nie dostane recki
Rejestracja: 2005
  • 3125 / 245 / 0


Nie ma problemu, nawet lepiej. Trazodon zaleca się na noc właśnie ze względu na działanie usypiające. Zmniejszenie dawki w celu podtrzymania działania antydepresyjnego do dnia zakupu to mądre posunięcie.
Rejestracja: 2009
  • 508 / 34 / 0


Dostalem 3 paczki na 3 miesiace. Lekarz kaze brać jedną 75mg na noc. Czytalem ze efekty antydepresyjne przy dawce 300 mg minimum/doba. Nie chce poważać kompetencji mojego doktora ale czy te 75 mg dziennie to nie zamała dawka dla mnie?
Rejestracja: 2017
  • 332 / 24 / 0


Ale czy przypisał Ci go na problemy ze snem czy na depresję, Bo to dwie różne rzeczy, może chce dorzucić jeszcze inny lek? Lub po prostu chce sprawdzić jak na niego zareagujesz, Podejrzewam że do tej dawki ponad 300mg lepiej jest podchodzić powoli i się przyzwyczajać.
Rejestracja: 2009
  • 508 / 34 / 0


Ten lek to ja sam chciałem na sen, ale nasennie słabo więc jak zacząłem się nim leczyć antydep. to popróbuje. Wlaściwie to ten lekarz sam nie wiedział za bardzo i o co chodzi i spieszył się. Tak to wygląda na NFZ. Czyli ja zostałem z tym lekiem praktycznie sam i nie wiem jak do dawkować rozsądnie, proszę o porady , czy zalecać polecenia doktora, który dzisiaj był wyraźnie niedysponowany. Ale zrhabilitowal się dając 2 paki Senzopu zopiklonu. Którego kazał brać pół tableki hehe, chyba pół blistra :D

Podajemy nazwy substancji, a nie nazwy handlowe leków. taurinnn
Rejestracja: 2017
  • 332 / 24 / 0


Chciałeś nasennie to dał Ci dawkę nasenna co w tym dziwnego XD. Jeśli bardzo chcesz się sam leczyć to zwiększaj tą dawkę ale powoli, żeby zminimalizować efekty uboczne. Może ktoś podpowie jak dawkowac bo w tym kontekście sądzę że mam za mało wiedzy o trazodonie.
Rejestracja: 2018
  • 3 / / 0


Dostałem ostatnio Trittico 75 mg na problemy ze snem. Mam zacząć od 1/3 tabletki gdyby nie pomagało mam stopniowo zwiększać do max 1 tabletki (75 mg). Czy mogę raz na jakiś czas stosować jakieś używki czy raczej wykluczone?
Rejestracja: 2016
  • 632 / 64 / 0


Widzę że od maja 2015 bardzo popularny zrobił się ten trazodon w śród psychiatrów. Nie widzę też by ktoś o tym wspominał, pewnie dlatego że na Wikipedii tego nie ma. Więc wspomnę jako ciekawostka.

Po jakiś 12 godzinach trazodon metabolizuje się do jakiegoś stymulantu pochodnej piperydyny.
Posty: 674 Strona 57 z 68
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: TheBest i 6 gości