Trazodon

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 807 Strona 53 z 81
Rejestracja: 2016
  • 2727 / 721 / 0

[mention]czynastolatek[/mention], tak, z dużymi skłonnościami do zaburzeń erekcji :-P Znajoma, która przeszła z SSRI na trazodon "wyszła" z 5-letniego skrajnego aseksualizmu, nagle zaczęła gadać o facetach, a nie tylko narzekać na swoją sytuację zdrowotną (wow!), niebawem musiała z powrotem wrócić na swoje stare "eseseraje" to i tak nie poużywała sobie. Taka anegdotyczna trochę historia ;-)
Rejestracja: 2018
  • 68 / 9 / 0

[mention]misspill[/mention] Wellbutrin + 25mg Trazodonu (wystąpił wtedy efekt antydepresyjny): absolutny brak myśli o seksualnym charakterze i problemy z erekcją (ale jestem prawie pewny, że w wyniku wysokiej prolaktyny, a Trazodon jedyne, co tu zepsuł, to wyłączył dobroczynny wpływ Bupro).
25 mg Trazodonu solo: erekcja była, ale ptaszek był jakiś mniejszy :świnia: Prolaktyna blisko 0.
150 mg XR solo: erekcja ok, doznania spłycone do 0.
(Przy braniu solo efektów antydepresyjych brak w obu dawkach)

Esci obniżało libido (i spłycało doznania przy 5mg), Brintilex wortioksetyna tylko spłycała doznania, więc chyba nie jestem jakoś bardzo podatny, tylko Trazodon wybitnie dziwnie na mnie działa.

Używaj nazw substancji, a nie nazw handlowych leków. taurinnn

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

Były pracownik KFC zbudował kryptowalutowe imperium narkotykowe. Stracił wszystko

8 czerwca Sąd w Leicester nakazał konfiskatę ponad 1,8 miliona funtów od osoby z Wielkiej Brytanii, która prowadziła wielomiliardowe, kryptowalutowe imperium narkotykowe.
Rejestracja: 2016
  • 205 / 6 / 0

Zjadłem wczoraj i przedwczoraj 75mg Trittico CR. Zjadłem tzn. rozgryzłem, a następnie trzymałem pod językiem. Liczyłem na te słynne właściwości usypiające, o których wszyscy piszą. Pierwszego dnia po zarzuceniu poszedłem do wyra po 15 minutach, drugiego po 1.5h. W obu przypadkach zaśnięcie było tak samo utrudnione jak na trzeźwo. Co ciekawe, rano pobudka o normalnej godzinie graniczyła z cudem i nie wiedziałem jak się nazywam po przebudzeniu.

W czym leży problem? Lek nie dla mnie? Dawka za duża/za mała?
Rejestracja: 2018
  • 68 / 9 / 0

[mention]twoFOx1572[/mention]
Ten lek tak ma, że niektórzy po nim ładnie zasypiają, a innych potrafi jednocześnie zwalić z nóg (dosłownie) i utrudnić zasypianie.

Ale eksperymenty z dawką to dobry pomysł.

EDIT: I zdaje się u niektórych przy regularnym stosowaniu też się poprawia.
Rejestracja: 2005
  • 3075 / 265 / 0

Trazodon trzeba brać conajmniej godzinę przed snem. Długo się ładuje.
Rejestracja: 2009
  • 819 / 103 / 0

Czy po stosowaniu zolpikonów itp a takźe niekiedy słabszych benzo na sen, użycie Tritico (Trazodon) sprawdzi się w dawkach wyłącznie nasennych? Ponoć to nieuzależniający, bezpieczny lek, który nie ma tylu skutków ubocznych co pozostałe antydepy. Szukam czegoś do dobrego spania, bo benzo to rozwiązanie doraźne

Wcześniej pomagała mi amitryptylina ale odstawiłęm bo przestała działać
Rejestracja: 2005
  • 3075 / 265 / 0

Jeśli pytasz czy występuje tolerancja krzyżowa to nie. zopiklon (nie zolpiklon jak piszesz) i benzo usypiają przez wpływ na układ gaba, amitryptylina poprzez antycholinergię i antyhistaminę, a trazodon jest antagonistą adrenergicznym.

Warto by się zastanowić, co jest grane, że mam bezsenność. Zmienianie rodzajów usypiaczy to wciąż tylko leczenie objawowe jakiegoś większego problemu.
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 949 / 275 / 2

W trazodonie działanie nasenne jest spowodowane antagonizmem receptorów sero 5ht2 a nie adrenergicznych.
Rejestracja: 2005
  • 3075 / 265 / 0

Oboje mamy rację oba te mechanizmy odpowiadają za działanie nasenne. Do tego dochodzi też antyhistaminergia.
Rejestracja: 2018
  • 17 / 2 / 0

Witam,
co wg Was będzie lepsze na lęki (GAD) i stały wewnętrzny niepokój - trazodon czy moklobemid. Rozważam zamianę paroksetyny na któryś z tych leków. SSRI i SNRI nie działają na mnie dobrze przeciwlękowo.
Posty: 807 Strona 53 z 81
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1249 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mihuu85 i 10 gości