Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 9 / / 0
Cześć, chciałbym się was poradzić czy istnieje jakaś szansa na polepszenie mojego zdrowia. Przez ponad 10 lat brałem neuroleptyki które w dodatku mocno mi szkodziły. Miałem po nich ciągłą akatyzję, sztywnienie i byłem okropnie pobudzony. Doprowadziło to u mnie około 11 lat temu chyba do otępienia ale mimo to nadal brałem leki bo bałem się je odstawić. Strasznie mnie nosiło jak tylko zapomniałem o lekach. Dwa lata temu udało mi się odstawić wszystko co brałem ale zdrowie nie wraca do stanu przed. Mam problem ze snem, z pamięcią, nauką, koncentracją, logicznym myśleniem, jestem roztargniony i mam dziwną wrażliwość na wiele leków i jedzenie. Na przykład źle się czuję po witaminie b6, po cukrze kręci mi się w głowie, sól mnie bardzo pobudza, kofeina również, po papierosach mam nasilone drżenie, alkohol mnie oszołamia i czuje niepokój w ciele i nogach. Próbowałem też melatoniny na sen i tryptofanu na depresję ale organizm natychmiastowo po pierwszej małej dawce zbuntował się i odczuwałem akatyzje w ciele podobnie jak po psychotropach. Dokucza mi też oszołomienie w głowie tak jakbym nawdychał się czegoś trującego. Jeśli wiecie co może się ze mną dziać to będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady.
  • 12 / 1 / 0
Napisz jakie masz rozpoznanie, czy to schizofrenia czy coś innego, jeśli masz takie objawy, może warto spróbować włączyć malutkie dawki neuro np. 100 mg sulpirydu lub amisulprydu i poobserwować jak się organizm wtedy zachowuje. Ja ponad 20 lat walę neuro ale takich przykrych objawów nie mam, oczywiście nie piję alkoholu i nie biorę żadnych narkotyków, leczę się na schizofrenię.
  • 9 / / 0
Problem w tym że nie toleruje żadnych leków, nawet czekolady nie jem bo mnie pobudza i odzywają się po niej stare pozapiramidówki. Schozofreni chyba nie mam bo już pewien czas nie jestem na lekach i odpukać nic złego sie nie dzieje. Męczy mnie tylko depresja i słaba psychika czyli nerwowość, neurotyczność i lęki społeczne.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.