Pramipeksol (Hitoff, Mirapexin) - wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 482 / 15 / 0

http://imgur.com/a/HE1R0 (mode doklej obrazek i usuń ten dopisek jak możesz :) )
brał ktos tu z forum pramipeksol?
ciekawi mnie czy działa mocno aktywizująco.
  • 233 / 9 / 0

Raczej mocno usypiająco, podobnie jak ropinirol.

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

Kartel narkotykowy pod nasłuchem. FBI naciska na instalacje tylnych drzwi w telefonach BlackBerry

FBI chciało umieszczać tzw. tylne drzwi w szyfrowanych telefonach marki BlackBerry, które według serwisu Motherboard wykorzystywała siatka przestępcza Sinaola. Działalność tej grupy łączy się m.in. z wyciekami wrażliwych danych organów ścigania z Kanady.
  • 2650 / 128 / 0

Pozwolę zacytować siebie z tego tematu
tur3k pisze:
(...)

A co do samej substancji (pramipeksol):
Nieergolinowy wybiórczy agonista receptorów dopaminowych D2, D3 i D4. (...) W badaniach na zwierzętach wykazano, że pramipeksol hamuje syntezę, uwalnianie i metabolizm dopaminy. Pramipeksol, pobudzając receptory dopaminowe w prążkowiu, łagodzi hipokinetyczne objawy choroby Parkinsona
źródło: mp.pl

WUT ? :huh: Fajnie że pobudza receptory w prążkowiu, ale to nie jest jedyne miejsce, w którym brak lub niedobór dopaminy powoduje objawy choroby Parkinsona. Taki lek na pół gwizdka bym powiedział na podstawie tego opisu.
  • 89 / / 0

Jestem na 1,7mg/dzień od dzisiaj. Uboki (chyba od ppx) pojawiły się niedawno - czuję się trochę tak jakbym był przeziębiony - zmęczony, rozbity, dreszcze po wstaniu z łóżka, bardziej apatyczny. Dłonie robią się zimne i ciepłe naprzemiennie (choć pewności, że to od ppx nie mam) Zredukowała się ilość snu z 12h do 7-8h. Odrabiam to jednak drzemkami w dzień. Działania anty-apatycznego nie doznałem. Trochę się boję iść dalej z dawkami, nie wiadomo jakie jeszcze uboki się pojawią. Jeszcze do tego ryzyko DAWS...

Na co biorę? Off-label na zespół czołowy o nieznanej patogenezie - SPECT wykazał, że mam zmniejszoną aktywność tego płatu. Mam po prostu syndrom deficytowy - apatia, anhedonia itd.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata