Metylopentynol - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Użytkownik nieaktywny
  • 16 / / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
3-metylopent-1-yn-3-ol
http://pl.wikipedia.org/wiki/Metylopentynol

Ostatnio przeglądając wikipedię w poszukiwaniu informacji na temat alkoholu etylowego, napotkałem się na ta substancję. Moją uwagę przykuł fakt, że jest to drugorzędowy alkohol i był używany jako środek przeciwlękowy.

Zapraszam do dyskusji każdego, co wie więcej niż wikipedia.
Ostatnio zmieniony 27 października 2013 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano strukturę, nazwy generyczne, nazwę systematyczną i link do Wikipedii
Użytkownik nieaktywny
  • 155 / / 0

Tu cos znajdziesz http://talk.hyperreal.info/barbiturany- ... arbiturany
W krajach azjatyckich albo gdzies w afryce ponoc sa bez recki,ale juz nie pamietam gdzie. W Polsce juz dawno przestali produkowac,chyba wszystkie wykurwili, odkad pojawily sie bezpieczniejsze benzod.

W Warszawie wszyscy biorą dopalacze. Ale często myślą, że to koks

Tu był. Tu ćpał. Tu pił. Jaś Kapela o tym, jak się bawił (i jak zgonował) po dopalaczach.

Akcja Europolu – wykryto ponad 13 milionów nielegalnych leków

Europol prowadził akcję „MISMED2” w celu namierzenia grup przestępczych przemycających leki. Akcja była prowadzona od 2018 roku w 16 europejskich krajach. W efekcie śledczy zabezpieczyli ponad 13 milionów nielegalnych leków o wartości około 165 mln euro.
  • 5014 / 177 / 8

@fiziumiziu: To nie jest barbituran. Ja bym go wsadził do tego samego worka, co 2M2B.

W ogóle niewiele wiadomo na jego temat. Sedant-anksjolityk, jak alkohol. Dawkowanie ma od 0,5 do 1 grama.[1] LD50 dla myszy po podaniu doustnym wynosi 525mg/kg.[2]

Przypisy
[list=1][*]Nieznany autor. "Chemia leków - leki - otrzymywanie i właściwości." Dostępny online.
[*]Metylopentynol na twojaapteka.com.pl[/list]
Użytkownik nieaktywny
  • 155 / / 0

Aha.Nazwa i opis mi sie skojarzyla z barbituranem.To nie wiedzialem ze cos takiego istnieje nawet.
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 61 uczestników Wejdź na czata