Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 25 / / 0
Mniej więcej od kiedy biorę SSRI, w postaci sertraliny (150mg dziennie przez około 2 miesiące), pojawiły mi się różne problemy ze wzrokiem.
Przede wszystkim silne smugi, i takie jakby duchy podążające za poruszającymi się obiektami. Mam też zwiększoną czułość na światło, głównie jak patrzę na diodę led albo ekran telefonu w ciemności to się rozdwajaja (nawet jednym okiem). Gdy patrzę na jasne niebo, albo teraz w czasie zimy na śnieg to widzę wokół tysiące jasnych iskier. Z mniej istotnych rzeczy to mam śnieg optyczny i powidoki, nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie.
sertraliny już nie biorę prawie od miesiąca, zastąpiłem ją 5-HTP, który biorę w dawkach od 100 do 300mg dziennie, być może on podtrzymuje to wszystko.
Kojarzy mi się to trochę z HPPD, który ma silny związek z układem serotoninowym, aczkolwiek nigdy nie brałem żadnych serotogenicznych psychodelików (tylko DXM parę razy, ale nie więcej niż 400mg). Paliłem marihuanę kilkadziesiąt razy, ale ona chyba HPPD nie daje.

I się zastanawiam, czy ktoś jeszcze doświadczył czegoś takiego po lekach z tej grupy, czy może powinienem zacząć sie niepokoić że jednak jestem na coś chory. 8-( :scared:
Uwaga! Użytkownik vvv nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 886 / 8 / 0
Masz tylko powiększone źrenice i stąd te efekty jest to normalne na lekach ssri
Ostatnio zmieniony 26 grudnia 2010 przez tinos, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 25 / / 0
Źrenice mam w normie. Napisałem już, że SSRI odstawiłem jakiś miesiąc temu, a teraz biorę 5-HTP. Mam też czasami lekkie bóle głowy w dwóch, zwykle tych samych miejscach, trochę mi się wtedy pogarsza.
Uwaga! Użytkownik vvv nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3309 / 17 / 0
Ja po pierwszym SSRI z którym wytrzymałem dłużej (chyba paroksetynie, ale nie pamiętam dokładnie, sporo tego było) miałem takie efekty, że poruszając głową obraz poruszał się jakieś ułamki sekundy później, takie lagi. No i ogólnie miałem po tym zawiasy kilkusekundowe, odstawiłem później to gówno i przeszło chyba po miesiącu czy dwóch.
  • 909 / 17 / 0
U mnie po sertralinie pojawiła się jakaś ślepa plamka na jednym oku. Tak jakby nie mam kilku pręcików czy cóś. Widać ją zwłaszcza na jasnym tle - jak idę chodnikiem albo jak patrzę na śnieg.
Okulista badał oko, ale nic nieprawidłowego nie zauważył.
  • 86 / 3 / 0
Po sertralinie to się często zdarza ponoć, aczkolwiek u mnie minęło po ok. 2 tygodniach, jak już się "załadowało" na dobre.
  • 4 / / 0
mam tak po sertralinie, tzn. efekty specjalne postaci poswiat. sertraliny ine biore od 2-och lat ale efekty specjal effects zostaly. chodzilem troche po lekarzach ale zadne nic sensownego nie wydumal
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.