Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 104 • Strona 1 z 11
  • 974 / 15 / 0
Przejrzałem dział i ze zdziwieniem nie znalazłem wątku o doksepinie. Zakładam, więc bo dziś dostałem od psychiatry. Mam brać 25 mg na wieczór, bo mam kłopoty ze snem i 10 mg doraźnie w sytuacjach stresowych, gdy dopada mnie fobia społeczna. Zażywam też citalopram (SSRI) 40mg/d, a w info o doksepinie doczytałem, że nie należy łączyć z SSRI. Leczył się ktoś tym antydepresantem? Jeśli tak to z jakich przypadłości? I czy łączył ktoś doksepine z SSRI lub innymi antydepresantami ??
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2010 przez dr.Kubeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 3309 / 20 / 0
Objawy nerwicowe, pierwszy raz gdy to brałem (10 mg rano/25 mg wieczorem) to spałem z 16 godzin, więc je odstawiłem. Po raz drugi sięgnąłem po nie kilkanaście miesięcy później, wtedy trochę wyciszały, ale generalnie dalej miałem problemy ze snem. A że miałem dużo tego, to zaczynałem zwiększać dawkę, doszedłem do dość dużej i dalej nic to nie pomagało, może tylko przez kilka pierwszych dni. No ale każdy organizm jest inny, więc radzę samemu spróbować. Najlepiej to sobie spróbować w piątek po pracy/szkole, żeby potem nie zaspać, a nawet jak będzie mocne, to spróbować wziąć drugi raz, na następną noc, może się unormuje. W razie potrzeby jeść te dziesiątki na noc, ale chyba dużo to nie da. Co do objawów po odstawieniu - brałem to z dwa lata, po odstawieniu z dnia na dzień zero nieprzyjemności.
  • 693 / 7 / 0
Napisz tutaj jak to działa bo ciekawy jestem sam. Akurat profil dzialania jaki potrzebuje.
  • 670 / 69 / 22
Global108 brał, pod nazwą Sinequan. Było to 15 lat temu, ale mile wspominam lek. Na początku wywoływał trudną do opanowania senność, jednak po tygodniu zadziałał stabilizująco na nastrój i ogólnie happy. Z radością się witało poranek, z wrażeniem "coś dobrego dzisiaj się będzie działo" i fobia społeczna tesz paszła won. Ogólnie - dobry antydepresant, mimo, że "dziadek". Wolę jednak te dziadki, niż ssriaki. Doksepinę brałem przez okres zimy, od listopada do marca i wiosnę przywitałem radosną.
Z dziadków trójpierścienia polecam też amitryptylinę. To są jednak mocarze sprzwdzone, nie "ssraki" :D.
Dodam, że mam 41 lat/wiosen :O
  • 974 / 15 / 0
Napiszę Ci jutro jak wykupię i zażyję to napiszę sprawozdanie. Kiedyś to brałem w psychiatryku ale tylko przez 3 noce, bo na czwarty dzień wyszedłem, więc wiele nie pamiętam. Trochę usypiający był na pewno.
  • 32 / 1 / 0
a propo ja łoncze anfranil z paroksetynom i czuje sie świetnie
Uwaga! Użytkownik years after nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 198 / 5 / 0
Re: DOXEPIN
Nieprzeczytany post autor: nord »
napoczątku już po 25mg duża sennosć, ja miałem ogromny apetyt, w czasie 2-miesięcznego leczenia przytyłem 6 kilogramów.
Lek bez działania rekreacyjnego
  • 974 / 15 / 0
years after dzięki za to info zależało mi na tym !! naprawdę istotne, bo klomipramina to też petarda a parox. jest silniejsza od mojego citalopramu więc dedukuję sobie, że też powinno być bezpiecznie i skutecznie. Pierwsze dni stosowania 25 mg na noc dość wyraźnie działało muląco i lepiej spałem, doraźnie w dzień narazie nie zażywam. Żadnych interakcji z moim SSRI nie zauważyłem (tych negatywnych). Czuję się bardzo dobrze nastrój wyraźnie podwyższony lekami i zdaje mi się, że nastąpił kompletny brak przypadków fobii społecznej, która jednak niezupełnie ustąpiła mi, gdy brałem sam citalopram. Myślę, że dobrze komponują się te dwa antydepresanty. Teraz mogę to obiektywnie oceniać na trzeźwo. I uważam, że połączenie SSRI + TLPD może sprawić, że działanie terapeutyczne będzie kompletne dzięki pozytywom jakie dają te dwie grupy leków
pozdro
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2010 przez dr.Kubeusz, łącznie zmieniany 2 razy.
  • 25 / / 0
Chce przy pomocy tego leku zmniejszyć zażywanie bz. i do ludzi, którzy próbowali to zrobić kieruje pytanie. Czy lek u kogoś zadziałał natychmiast po zażyciu- chodzi mi głównie o przeciwlękowe działanie. Wyczytałem, że wzmacnia bz. dlatego pomyślałem o redukcji dawki bz. kosztem zażywania Doxepinu.
  • 3309 / 20 / 0
zyziu pisze:
Czy lek u kogoś zadziałał natychmiast po zażyciu- chodzi mi głównie o przeciwlękowe działanie.
Nie wiem jak przeciwlękowo, ale nasennie działał od pierwszego razu, zresztą wyżej jest opisane. Dość mocne efekty, więc placebo to nie było.

PS: http://talk.hyperreal.info/estazolam-t1 ... ml#p776081 - tu jest cool story o benzo+doxe+inne - nie wiem ile w tym zdziałał doxepine, ale radzę uważać
ODPOWIEDZ
Posty: 104 • Strona 1 z 11
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.