Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 53 • Strona 1 z 6
  • 83 / 8 / 0
Pobodno sertralina leczy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. W moim przypadku jest odwrotnie. Odkąd łykam sertr (a obecnie biorę 100mg/d) - już prawie 2 miesiące - natręctwa, natrętne myśli zaostrzyły się w moim przypadku. Mam już tego kurwa dość. Sertralina wyleczyła mnie z depresji, częsciowo z fobii społecznej (ciągle problem z pewnością siebie) ale za to nasiliła u mnie natrętne myśli i natrętne zachowania, które utrudniają mi życie i funkcjonowanie. Nie mogę się pozbierać, mam chaos w głowie, nie wiem co ze sobą zrobić, czym się zająć, rano nie mogę wstać z łożka (chociaż jeszcze tydzień temu budziłem sie o 7rano) a jak już wstanę to biorę się za sprzątanie, za wyciskanie pryszczy na twarzy, za układanie włosów aż do bólu mięsni, zanim wyjdę z domu muszę 100x sprawdzić czy wszystko wziąłem, czy niczego nie zapomniałem. KURWA przecież to jest chore :P Byłem u lekarza, kazał mi zmniejszyć sertr do 75mg i dał recepte na Coaxil (mam brać 2 razy dziennie). Ale mam wątpliwości czy ten lek pomoże mi na natręctwa, niby lekarz wie lepiej. Wykupie i przetestuję. Ale mnie już kurwica bierze jak sie okaże, że wywale pieniądze w błoto i po 2tyg nie będzie żadnej poprawy. Czytałem, że to słaby lek i gówno daje. Co wy o tym myślicie? Jaki lek wam pomógł na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne?
Jeszcze taka mała dygresja odnośnie benzodiazepin, bo biorę sobie je doraźnie, a ostatnio codziennie ale od dzisiaj kończe z tym bo już bnzd. na mnie nie działają, chyba tolerancja się u mnie rozwinęła. Wczoraj wziąłem rano Neurol SR 3x0,5mg a wieczorem 125mg baclofenu i co ? I nic. I kurwa nic nie poczułem.
Pzdr.
Uwaga! Użytkownik oon nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 432 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: c0deine »
[quote="oon"]
Pobodno sertralina leczy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. W moim przypadku jest odwrotnie. Odkąd łykam sertr (a obecnie biorę 100mg/d) - już prawie 2 miesiące - natręctwa, natrętne myśli zaostrzyły się w moim przypadku. Mam już tego kurwa dość. sertralina wyleczyła mnie z depresji, częsciowo z fobii społecznej (ciągle problem z pewnością siebie) ale za to nasiliła u mnie natrętne myśli i natrętne zachowania, które utrudniają mi życie i funkcjonowanie. Nie mogę się pozbierać, mam chaos w głowie, nie wiem co ze sobą zrobić, czym się zająć, rano nie mogę wstać z łożka (chociaż jeszcze tydzień temu budziłem sie o 7rano) a jak już wstanę to biorę się za sprzątanie, za wyciskanie pryszczy na twarzy, za układanie włosów aż do bólu mięsni, zanim wyjdę z domu muszę 100x sprawdzić czy wszystko wziąłem, czy niczego nie zapomniałem. KURWA przecież to jest chore ]

Mnie zaś 100mg sertraliny postawiło na nogi - skończyła się depresja, fobia społeczna, nerwica natręctw - wszystko znikło, byłem nowym człowiekiem. I tak sobie leciałem na niej ponad 12 miesięcy, odstawiłem 2 miechy temu i teraz żałuję :/
Uwaga! Użytkownik c0deine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 239 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: puchatek »
załatw sobie anafranil.dużo efektów ubocznych na początku (działanie antycholinergiczne),ale warto.lek ostatniego rzutu na zok,chyba najlepszy.możesz pogadać z lekarzem zresztą...
Ostatnio zmieniony 06 kwietnia 2008 przez puchatek, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik puchatek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 432 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: c0deine »
puchatek pisze:
załatw sobie anafranil.dużo efektów ubocznych na początku (działanie antycholinergiczne),ale warto.lek ostatniego rzutu na zok,chyba najlepszy.możesz pogadać z lekarzem zresztą...
Najsilniejszy a nie najlepszy. I to jest trójpierścieniowiec do tego... niektórzy takich leków nie tolerują.

Poczekałbym z tym do ostatniego rzutu.
Uwaga! Użytkownik c0deine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 23 / / 0
Sertralina to SSRI, Coaxil to SSRE... eeee ciekawe.
Widzisz, lekarz za pomoca sertraliny wyleczyl w Tobie depresje, a wytworzyl nerwice natrectw, wiec teraz chce za pomoca przeciwnego leku wyleczyc nerwice natrectw, tylko zastanawiam sie, czy Ci depresja nie wroci po SSRE, ale ja sie moze nie znam. Jezeli oba leki beda dobrze dzialac to w Twoim indywidualnym przypadku bedzie sie tworzyc bledne kolo. Rozwiazaniem moze byc pozostanie przy SSRI na depresje, na leki branie benzo i pojscie na psychoterapie, by wyleczyc nerwice (w tym przypadku poznawczo-behawioralna i szukaj psychologa z certifikatem na ta szkole terapii)
Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia
Jestem tu w celach edukacyjnych.
  • 4 / / 0
Nieprzeczytany post autor: jablonka86 »
ja biore sertraline już z 10 miesięcy chyba na nerwice natręctw.U mnie jest odwrotnie- nerwica się zmniejsza znacznie ale depresja się tworzy. nie wiem może to wynik czego innego, ale po prostu wszystko wydaje mi się bezsensowne i nudne. ale biore ją dalej bo nie chce przezywac tego co przezylam przez nerwice. choc mam mysli samobojcze chyba od tej sertraliny.
Uwaga! Użytkownik jablonka86 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3237 / 344 / 2
Nieprzeczytany post autor: jogurt »
Jaka dawke bierzesz jabłonka?
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 4 / / 0
Nieprzeczytany post autor: jablonka86 »
150 mg na dzień
Uwaga! Użytkownik jablonka86 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 15 / 1 / 0
Fevarin
Uwaga! Użytkownik makowy_heban nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 96 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Massta »
a ja jestem strasznie nerwowy w środku, stresuje się bez powodu, ręce czasami tracę kompletnie siły na wszystko...
i dzisiaj kumpel da mi trochę Lorazepamu :-D
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2008 przez Massta, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
Posty: 53 • Strona 1 z 6
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.