Kodeina - "Lean" / "Sizzurp"

Alkaloid opium - metylowana pochodna morfiny.
Więcej informacji: Kodeina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Użytkownik nieaktywny
  • 287 / 3 / 0

Na południu USA, dokładnie w Houston (Texas) "wynaleziono" ciekawy drink. Z tego co wiem jest on dość popularny, prosty w przygotowaniu i niedrogi (jak na standardy USA). Mianowicie mają tam syrop, który zawiera Kodeinę + Prometazynę (antyhistamina pierwszej generacji). Szkoda, że u nas czegoś takiego nie ma, bo syropek z takim składem jest wprost stworzony do ćpania. Jest on na receptę. Sprawa polega na tym, że miesza się w/w syrop ze Sprite'em (lub innym napojem, w oryginalnej wersji jest to jednak Sprite) i ew. z cukierkiem (dla smaku) co połączone daje nam purpurowy drink, o ciekawych właściwościach. My pewnie nie jebali byśmy się z robieniem żadnych drinków, tylko po prostu pili syropek, no ale to w końcu Ameryka.

Cytując za urbandictionary.com
To create Lean, a popular drink originated from Houston Texas, you require the following for the original formula:

-Promethazine w/Codeine VC <- Sizzurp (active ingredient)
-Original Sprite Soda <- Mixing ingredient (although different flavors of sprite are now used, such as sprite remix)
-Jolly rancher candy <- Flavor additive

Put it all in a styrofoam cup and enjoy. The codeine is mainly responsible for the euphoric feeling after drinking lean. Promethazine causes motor skill impairment, lethargy, extreme drowsiness, as well as a disassociative feeling from all other parts of the body, specifically the stomach and digestive system. If it doesn't have promethazine w/ Codeine, it isn't real sizzurp.

The mixed drink combination known as "lean", is normally the color purple, due the added ingredient sizzurp, which is originally a dark purple syrup. There are other colors of sizzurp which can be added to create lean, but the purple is the true sizurp

Lean does not contain ANY form of alcohol, crushed pills, or other liquids in general.
Więcej informacji znajdziemy na wikipedii (po angielsku):
http://en.wikipedia.org/wiki/Purple_drank

Do popijania tego specyfiku przyznaje się spora liczba raperów (głównie tych z południa - T.I., T-Pain, cała Three Six Mafia, Chamillionare, Lil Wayne - z tych bardziej znanych). "Lean" rozpowszechnił pionier muzyki chopped & screwed, DJ Screw.
Gdybym kiedyś miał okazję, chętnie bym spróbował. Nie znalazłem jedynie informacji jakie proporcję Kodeiny i Prometazyny (w miligramach) znajdują się w tym syropie, ale skoro można zajebać się jednym drinkiem (a pewnie na jeden kubek nie idzie cała butelka syropu), to musi tam być tego sporo.
Piszę to jako ciekawostkę, bo w Polsce raczej nie będzie na dane popijanie tego smakołyku.

• 678 / / 0

kodeina + diphergan(prometazyna) czyli coś idealnego, ehh mają szczęscie tam:/. Żadnego jebania się z ekstrakcją. Chociaż USA to ogólnie ćpuński naród, 50% dorosłych na prozacu, lekarze przypisują dilaudidy i inne takie bez specjalnego gadania itd, nie mówiąc o koce i innych standardowych narkotykach.

Stworzył program badania mikrodawkowania psychodelików

Dr James Fadiman jest psychologiem, który od ponad pięćdziesięciu lat zajmuje się badaniem oddziaływania psychodelików na ludzki potencjał. Wywiad z uczonym, który prezentujemy pochodzi z książki "Czy psychodeliki uratują świat", Macieja Lorenca, wyd. Krytyka Polityczna

Szklarnia z konopiami na czterech kółkach

Jak się okazało w niemieckim aucie mężczyzna hodował nielegalne rośliny.

• 533 / 4 / 0

No takie coś to po prostu coś pieknego, dziś sam próbowałem miksu z prometazyną i wyszło wysmienicie - tylko że wiecej jej nie mam ;/
Cieszmy się ze jednak mamy ten antidol i thiocodin bez recepty i praktycznie kazdej aptece (zwlaszcza ten drugi).

• 1766 / 7 / 0

(a pewnie na jeden kubek nie idzie cała butelka syropu)
podejrzewam, że więcej niż jedna. Aż sprawdzę z ciekawości na necie.

• 678 / / 0

The syrup usually used in purple drank contains 10mg of codeine and 6.25 mg of promethazine per 5 mL[citation needed]. Users ingest roughly 120-250 mg of codeine with this dose.
Poza tym syrop jest na receptę. Jak dla mnie proporcje troche zbyt wysokie, tzn za dużo prometazyny.

• 1766 / 7 / 0

Cypress pisze:
The syrup usually used in purple drank contains 10mg of codeine and 6.25 mg of promethazine per 5 mL[citation needed]. Users ingest roughly 120-250 mg of codeine with this dose.
Poza tym syrop jest na receptę. Jak dla mnie proporcje troche zbyt wysokie, tzn za dużo prometazyny.
prometazyna w dużych ilościach działa tak, jak avio w dużych?

Użytkownik nieaktywny
  • 168 / / 0

jacok pisze:
Cypress pisze:
tak, niektorszy userzy na forum po >5 tabsach opowiadali ze mieli normalnie haluny ;D

• 1766 / 7 / 0

virtual_high pisze:
jacok pisze:
Cypress pisze:
tak, niektorszy userzy na forum po >5 tabsach opowiadali ze mieli normalnie haluny ;D
więc może o to chodzi w tych drinkach? A kodeina jest tylko miłym dodatkiem? Ja bym na to tak patrzył.

Użytkownik nieaktywny
  • 287 / 3 / 0

jacok pisze:
więc może o to chodzi w tych drinkach? A kodeina jest tylko miłym dodatkiem? Ja bym na to tak patrzył.
Wygląda na to, że chodzi zarówno o jedno, jak i o drugie. Za wikipedią]
Promethazine-Codeine contains 10mg of codeine and 6.25mg of promethazine per 5 mL.
[/quote]

Hm, czyli żeby się tym dobrze ujebać, dla zaawansowanego usera (więc liczmy 400mg) potrzeba 200ml syropku (sporo). Ponadto przy 400mg kody dostajemy jeszcze 250mg prometazyny, co jest dość sporą dawką. Z drugiej strony, tego się nie pije "na raz", tylko sączy. Więc jak sobie tak popijamy cały dzień, to upierdolić się można nieźle, oczywiście jeśli się przedtem nie zaśnie. Takie ilości prometazyny muszą nieźle zamulać.
Ogólnie gdybyśmy mieli taki syropek u nas, tylko załóżmy z 10mg kody + 2mg prometazyny zapewne byłby to ulubiony napój amatorów kodeiny.

• 678 / / 0

Najlepiej to by w aptekach sprzedawali taki zestaw:
czysta kodeina na gramy + twój ulubiony uzupełniacz kodeiny, jakieś tam hydroksyzyny, prometazyny, benzo, neuroleptyk, ogólnie taki gratis do kodeiny. Patrzcie ile by pigularze zarobili. Ehh, a kiedyś sprzedawali heroinę w aptekach na kaszel, jako nieuzależniająca alternatywa dla morfiny.
Wróć do „Kodeina”
Na czacie siedzi 70 uczestników Wejdź na czata