Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
  • 3356 / 678 / 9
Spróbuj zmiażdżyć grzyba, i zobaczyć czy zmiażdżona tkanka ulega naocznemu zniebieszczeniu. Jeśli tak jest to prawdopodobnie dany gatunek grzybów wytwarza psylocybinę.
JEBAĆ BIG PHARM'Ę
  • 1521 / 987 / 7
Raczej tak, wszystkie.

Substancje zawarte w grzybach po uszkodzeniu zaczną się utleniać, każdy grzyb to inny enzym. A każdy kolor to inny polifenol. Głupi Borowik po przekrojeniu również zniebieszczeje, inne nabiorą koloru czerwonego, więc nie wiem czy to dobry wyznacznik.
Jest tyle opisów, zdjęć, filmów, zapytań, ekspertów - a ludzie mają nadal wątpliwości, nie jestem pewna czy wyżej opisany cokolwiek zmieni dla nowicjusza, bo dla mnie zjawisko utleniania jest czymś normalnym i w pewnym sensie również wyznacznikiem, choć z rozpoznaniem łysic nie mam problemów.

Mało osobników ma w ogóle pojęcie o reakcji jaką jest utlenianie. Zdarzyło mi się usłyszeć pytanie w momencie 'podarowania' komuś grzybów, czy przypadkiem nie ma na nich pleśni, bo miały kolor na nóżkach, więc o czym my w ogóle dyskutujemy 😁
  • 26 / 1 / 0
Nie wiem jak lanceata ale jeśli chodzi o cubensis z growkita podczas zbioru to delikatne(!) wykręcenie palcami w rękawiczkach z wypustkami sprawia, że tworzą się niebieskosine kropki na trzonku w miejscu złapania i to bardzo szybko. Właściwie po chwili to widać. Podejrzewam, że gatunek grzyba nie ma tu znaczenia.
  • 1521 / 987 / 7
Nie chodzi o grzyba, a o substancję w nim zawarta. Gdyby banany miały psylocybinę, to też barwiłyby na niebiesko, bo taki kolor ona przybiera przy utlenianiu.
Różne grzyby, różne polifenole odpowiedzialne za kolor. Są grzyby, które barwią na fioletowo - taka ciekawostka 😉

Nie ma różnicy czy grow kit, czy łąka. Psylo to psylo, łysica też pokaże poprzez kolor że ją ma, najczęściej właśnie w miejscu zerwania, ale nie jest to głównym wyznacznikiem, gdyż większość grzybów barwi.
  • 26 / 6 / 0
Witam,

Również słyszałem to stwierdzenie... ale gdyby naprawdę alkaloidy psylocybinowe przy utlenianiu zmieniały kolor na niebieski to otrzymany krystaliczny ekstrakt tych substancji byłby chociaż trochę niebieski, przynajmniej w amatorskich warunkach, w których nie jest możliwe całkowite oczyszczenie tych substancji. A tak nie jest, powstają piękne przeźroczysto-białe kryształy, przy użyciu prostej ekstrakcji jednym rozpuszczalnikiem.

Po drugie. Istnieje wiele gatunków grzybów, które nie posiadają psylocybiny/psylocyny, a barwa po uszkodzeniu też ulega zmianie. Za tym procesem stoi reakcja utleniania, ale różnych związków zależnych od gatunków grzybów czy roślin. Mówimy tu o tysiącach związków. Reakcja nie będzie swoista tylko dla psylocybiny/psylocyny.

Po trzecie. Trufle (Gallindoi) nie robią się zbyt niebieskie, a posiadają wyżej wymienione związki.

Całkiem dużo w okół grzybów narosło mitów, a ludzie je powtarzają bez zastanowienia.
Czytałem setki razy o tym, że woda w postaci płynnej szkodzi grzybni (zabija), dlatego nie powinno się wystawiać grzybni na bezpośrednie jej działanie. Co oczywiści nie przekłada się na rzeczywistość. Grzybnie można normalnie "podlewać"/namaczać. Dopiero przy pojawieniu się pinów staje się to mniej bezpieczne, ale bardziej mi tu chodzi o mechaniczne uszkodzenie sprzyjające pojawieniu się większej ilości abortów.

Szok termiczny polecany przy nie owocnikujących sytuacjach... Jest zasadny tylko przy gatunkach, które nie występują naturalnie w klimacie tropikalnym.

Branie wszystko na chłopski rozum czy też akceptowanie danych bez ich weryfikacji, przynajmniej pobieżnej. Staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem praktycznie w każdej dziedzinie i niestety szerzy mylną informację, co nie pomaga nikomu...
  • 3356 / 678 / 9
Dlatego ta hipoteza jest w powijakach i my tutaj staramy się dowieść tej teorii.
JEBAĆ BIG PHARM'Ę
  • 84 / 35 / 0
Gdyby psylocybina się odbarwiała to czym starszy susz tym bardziej odbarwiony a tak nie jest. Enzymy podczas suszenia dezaktywują się i nie ma niebieszczenia mało tego świeże grzyby zalane wrządkiem mogą jedynie poczernieć.
https://tpb.party/torrent/8427705/Painkiller_Black_Edition_
  • 26 / 6 / 0
Widzę, że spora grupa ludzi zdaje sobie sprawę, że to raczej mylne założenie, ale jednak osobiście od paru lat słyszę bądź czytam, że to psylocybina/psylocyna powoduję tą zmianę barwy... Wręcz rzadko nawet ktoś podważy tą teorie czy poprosi o wyjaśnienie... Jedyne co może zmienić powielanie tego mitu, to wyjaśnienie mechanizmu reakcji tego procesu, ale raczej nie zanosi się na takie badania... Chociaż grzyby teraz mogą być chętniej brane pod uwagę przez naukowców... Badania raczej pod innym kątem, ale może coś ciekawego wyjdzie przy okazji...

@Tonic123
Podoba mi się Twoje rozumowanie ;)
  • 684 / 150 / 1
Wydaje mi się, że takie badania już były i to jakiś czasu temu:
https://www.chemistryworld.com/news/mys ... 70.article
  • 26 / 6 / 0
@owerfull

Masz rację badania były i na dodatek dowodzą, że niebieski kolor jest pochodzenia reakcji z psylocybiną/psylocyną, ale nie do końca jest to proces tylko utleniania... Proces jest zależny od enzymów, więc dlatego nie zachodzi w suszonym materiale... Grupa tych związków jest na tyle ciekawa, że nawet labo było niemożliwe otrzymanie tego niebieskiego pigmentu... Zapewne właśnie dlatego krystaliczne ekstrakty nie posiadają niebieskiego zabarwienia.
ODPOWIEDZ
Posty: 10 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.