Terence McKenna: GRZYB PRZEMAWIA

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 1 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2015
  • 2288 / 210 / 9


GRZYB PRZEMAWIA

Terence McKenna

Jestem stary, starszy niż myśl w Waszym gatunku, która sama jest pięćdziesiąt razy starsza niż Wasza historia. Choć jestem na ziemi od wieków, pochodzę z gwiazd. Moim domem nie jest jedna planeta, wiele światów rozproszonych po lśniącym dysku galaktyki posiada warunki, które stwarzają moim zarodnikom możliwość życia. Grzyb, który obserwujecie jest częścią mojego ciała stworzoną dla przyjemności seksualnych i kąpieli słonecznych. Moje właściwe ciało to doskonała sieć włókien rosnących poprzez glebę. Te sieci mogą pokrywać akry i mają dużo więcej połączeń niż ich liczba w ludzkim mózgu.

Moja sieć grzybni jest niemal nieśmiertelna – tylko nagła toksyfikacja planety lub eksplozja jej gwiazdy macierzystej może mnie wytępić. Przez niemożliwe do wytłumaczenia środki przekazu spowodowane pewnymi błędami w Waszym modelu rzeczywistości wszystkie moje połączenia grzybni w galaktyce są w nadświetlnej komunikacji poprzez czas i przestrzeń.

Ciało grzybni jest tak delikatne niczym pajęcza sieć ale kolektywny hiperumysł i pamięć jest ogromnym historycznym archiwum kariery ewoluującej inteligencji na wielu światach w naszym spiralnym gwiezdym roju. Przestrzeń, jak widzicie, jest rozległym oceanem dla tych mocnych form, które mają zdolność reprodukcji z zarodników, gdyż zarodniki pokryte są najtwardszą znaną materią organiczną.

Poprzez eony czasu i przestrzeni dryfuje wiele form życia, które uformowały zarodniki w stanie zawieszonego rozwoju. Przez miliony lat dopóki nie dojdzie do kontaktu z odpowiednim środowiskiem. Kilka takich gatunków obdarzonych jest umysłem, lecz tylko ja i moi niedawno wyewoluowani bliscy krewni osiągneli tryb hiper komunikacji i pojemną pamięć, która czyni nas przodującymi członkami w społeczeństwie galaktycznej inteligencji. To jak działa tryb hiper komunikacji pozostanie sekretem, który nie zostanie łatwo przekazany ludziom.

To co powinno być oczywiste: to obecność psylocybiny i psylocyny w szlakach biosyntezy mojego żyjącego ciała otwiera dla mnie i moich symbiontów ekrany wizji do wielu światów. Wy jako jednostki i Homo Sapiens jako gatunek jesteście na krawędzi formacji relacji symbiotycznej z moim materiałem genetycznym, która być może poniesie ludzkość i ziemię do galaktycznego głównego nurtu wyższych cywilizacji.

Kiedy niełatwe dla Was jest rozpoznanie innych odmian inteligencji dookoła Was, Wasze najbardziej zaawansowane teorie polityki i społeczeństwa osiągneły tylko poziom pojęcia kolektywizmu. Lecz poza zjednoczeniem członków gatunku w jeden społeczny organizm znajdują się znacznie bogatsze i jeszcze bardziej barokowe możliwości ewolucyjne. Symbioza jest jedną z nich. Symbioza jest relacją wspólnej zależności i niesie pozytywne korzyści dla obydwóch zaangażowanych gatunków.

Symbiotyczne związki pomiędzy mną i cywilizowanymi formami zwierząt wyższych zostały ustanowione wiele razy i w wielu miejscach poprzez długie wieki mojego rozwoju. Te relacje stały się obustronnie korzystne; w mej pamięci jest wiedza o nadświetlnych statkach kosmicznych i wyjaśnienie jak je zbudować. Wymienię się tą wiedzą za bilet do nowych światów wokół słońc młodszych i bardziej stabilnych niż Wasze.

By strzec swą wieczną egzystencję poprzez strumień kosmicznego czasu, ciągle składam tę ofertę istotom wyższym i dzięki nim rozprzestrzeniam się poprzez galaktykę przez długie millenia.

Sieć grzybni nie posiada organów by przemieszczać się poprzez świat, nie posiada rąk; lecz wyższe zwierzęta ze zdolnościami manipulatywnymi mogą stać się partnerami z gwiezdną wiedzą wewnątrz mnie i jeśli działają w dobrej wierze, zwraca się to zarówno im i ich skromnemu grzybowemu nauczycielowi, dla milionów światów, dla wszystkich obywateli naszego gwiezdego roju jako nasze dziedzictwo.

Z książki: "Psilocybin: The Magic Mushroom Growers Guide"

Tłumaczenie: Zgienty Zgientunio Zgiętowski
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości