Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
ODPOWIEDZ
Posty: 408 • Strona 25 z 41
  • 2259 / 586 / 0
Jak rozmawiałem z Dwoma osobnikami parającymi się sprzedażą leków przez neta na dużą skalę. Obydwoje zgodnie mówili Że od kiedy jest teleMedycyna to sprzedaż znacznie zmalała - przede wszystkim benzodiazepin i słabszych leków przeciwbólowych jak tramal, dhc czy nawet w jakimś stopniu Oxy. Ale to chyba dobrze ? W końcu państwo na tym zarabia. a choć i ono ma ceny wysokie te nie takie bandyckie z jakimi mieliśmy na necie do czynienia jeszcze do niedawna.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2021 przez WujekMorda, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 627 / 146 / 0
A, że tamtym krętaczom spadła sprzedaż przy tych kosmicznych cenach, to akurat bardzo dobrze. Jeszcze bezczelnie podnosili ceny w momencie wdrożenia obowiązku obsługi e-recept przez przychodnie.

Mam nadzieję, że ludzie za dużo nie kombinują z nienależnymi refundacjami, tylko płacą te 100% ceny aptecznej, jeśli zniżka im się nie należała. Bo to i tak prędzej, czy później wychodzi.
Może być problem dla lekarza, a kwestią czasu będzie problem dla pacjenta, z racji kwot, jakie utracił NFZ - jak dostałem omyłkowo lek na 30% odpłatności, a nie jestem do tego uprawniony, poprosiłem o korektę "na setkę".

Jak naprawdę coś będzie potrzebne z refundacją, czy też bezpłatnie - nie do brania rekreacyjnie, tylko do poważnego leczenia, to później Wam tego fundusz nie zrefunduje i nałożą na Was blokadę. Wtedy koszta ratowania zdrowia i życia są kosmiczne, nikomu nie życzę takiej sytuacji.
  • 412 / 52 / 0
@kurczakswiezy Wiesz wszystko zależy od tego ile się brało na refundację. Przecież osobie, która wzięła 2 opakowania na rok oprócz tego co potrzebowała to przecież takiej kary na nią nie nałożą.

Pierwsze co powinno być to pouczenie, że tak nie można. i np. pół roku kary, aby pacjent odczuł i to uzmysłowi mu, że lepiej nie kraść.

Natomiast powinni karać osoby chodzące do kilku lekarzy i biorących recepty z refundacją co miesiąc bo z tego się już robią duże pieniądze.
  • 627 / 146 / 0
W teorii? Byłem informowany, że wraz z nowym rokiem i obowiązkiem wprowadzenia + ewidencją e-skierowań, ma być zablokowane rejestrowanie się do dwóch specjalistów z tej samej kategorii/dziedziny, jeśli wizyta jest na NFZ to system ma nie dopuścić wg PESEL-u, żeby ograniczyć wyłudzenia i sztuczne kolejki - część ludzi nawet nie przychodzi, ale najgorsze jest to, że mają gdzieś innych, nie informując o tym, że można zwolnić dla kogoś miejsce.
Robią tłok w grafiku, nie przyjdą, a wizyty też nie raczą odwołać - tego nie kumam.

Czy i jak bardzo system jest restrykcyjny, oraz czy w praktyce działa? Dobre pytanie, jeszcze niedawno część placówek nie obsługiwała w ogóle elektronicznych skierowań, tylko żądali papierka, bo inaczej masz się bujać i wypad. W takim razie, do czego te zdalne/elektroniczne kwitki, skoro placówka mająca umowę z narodowym funduszem, zupełnie nie chce tego respektować?

Tam jest znów bałagan, że dla części specjalizacji i badań, e-skierowania są obowiązkowe, a część może być papierowa. Inaczej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć, znów ustawodawczy chaos.
  • 388 / 93 / 2
Sprawdzacie wgl, czy dana strona jest legitna? Bez kitu, podajemy pesel, dane, a pewnie rzadko kiedy przejmujemy się tym, by zweryfikować, czy nie mamy do czynienia z jakimś wyłudzaczem.
!מרנא תא
  • 2259 / 586 / 0
Po tym materiale Polsatu rozumiem że jak osoba jest nowa to wypadało by zweryfikować przed wypisaniem tego i owego jej dokumentację. BO co jak jakis 18latek zamówi sobie tramal 200setki i przedawkuje ?? Wtedy taki lekarz bedzie miał przesrane. Ale jesli miał powody i podstawy zeby dany lek wypisac to w czym niby jest problem?? Poza tym ten rzekomo silny lek psychotropowy to wydaje się być tutaj relanium wiec kolejna manipulacja.
  • 627 / 146 / 0
Dziennikarze mieli podkręcić temat, bo takie było założenie - dla wywołania sensacji, to wykonali to, co im kazano. Zgodnie z tym, co ktoś wcześniej uprzejmie doniósł. Bez ubarwiania sytuacji, reportaż by się nie "oglądał" i nie nabijał wyświetleń na kontrowersjach.
Im to bez znaczenia, jaki środek, bo nawet rolki wchodzą w skład tego:
http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo ... 1485Lj.pdf

Jeszcze chwila i może dojść do sytuacji, że w czasie pandemii, ludzie, których dopadł:
strach/lęk/bezsenność/bóle/stany depresyjne i nie mogą ruszyć się z domu, zostaną bez kompetentnej pomocy, albo z kretyńskimi poradami w stylu "niech ktoś znajomy kupi Panu ziołowe herbatki, albo ibuprom. W razie nasilenia się objawów, należy nawiązać kontakt z psychiatrą/poradnią leczenia bólu. Dziękuję, należy się 70 zł. A, zapomniałem, już Pan zapłacił z góry, w ciemno. Wyleczony. Następny proszę!".
  • 380 / 88 / 0
Dzisiaj dostałem takiego meila:
Spoiler:
Za wiele to to nie wnosi do tematu, ale zuważyłem że czy na fejsie czy w realu coraz więcej ludzi zaczyna sie pultać o teleporady i telemedycyne nie mając nawet pojęcia że są też darmowe teleporady i że w uzasadnionych przypadkach można poprosić u wizyte fizyczną.
Sam emeil miał jeszcze troche tekstu, ale szkoda mi było na to czasu i dalej nie czytałem.
Taka ciekawostka
:fuj: :fuj: :fuj:
  • 1160 / 132 / 0
No właśnie jak to jest z tą refundacja. Na pacjent.gov.pl mam w receptach łączna kwotę refundacji i jest to ponad 4 tys złotych. Oczywiście jest to z kilku lat (8-10). Ciekawi mnie czy kiedyś się doczepia o to.
  • 641 / 97 / 0
Nie ma szans, inaczej jakby były nagminnie przekraczane dawki terapeutyczne...
ODPOWIEDZ
Posty: 408 • Strona 25 z 41
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.