Tapentadol (Nucynta, Palexia, Tapal)

Moderator: Opioidy

Posty: 60 Strona 5 z 6
Rejestracja: 2016
  • 323 / 25 / 0


Na zagranicznych forach kilka razy przewinęła mi się informacja, że przy połączeniu z tramadolem istnieje ryzyko zespołu serotoninowego, czy to możliwe?
Rejestracja: 2016
  • 2230 / 290 / 3


Tapentadol to NRI, nie SNRI, więc wątpię.

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.

Najmocniejszy szczyt na świecie nazywa się Future #1 i ma ponad 37% THC!

Po serii szczytów testujących w okolicach 30% na czoło stawki wysunęła się odmiana Future #1 pochodząca z upraw 7 Points Oregon w Portland, której wysoki wynik wprawił w konsternację samych plantatorów.
Rejestracja: 2016
  • 323 / 25 / 0


Niby tak, ale znalazłem coś takiego:
GENERALLY AVOID: Concomitant use of phenylpiperidine opioids, tapentadol, or tramadol with each other or with other serotonergic agents may potentiate the risk of serotonin syndrome, which is a rare but serious and potentially fatal condition thought to result from hyperstimulation of brainstem 5-HT1A and 2A receptors.
Rejestracja: 2018
  • 2186 / 743 / 1


12 października 2018Ivival pisze:
Też mam pytanko, a może się ktoś znający w końcu w temacie udzieli.
Jak z wejściem przy iv?
Tapentadol dostępny w Polsce jest w takiej formie, że przerobienie do i.v. jest niemożliwe. Robi się glut i nie ma szans na jakiekolwiek efektywne wykorzystanie. Także nie stosowałem w takiej formie. Z tym, ze ten środek jak napisał maykel działa na podbicie oxy tylko w sumie (działanie narkotyczne) natomiast działanie przeciwbólowe tego leku jest jak na opio dość słabe i solo nie polecam. Także należy miksować z innymi środkami (jak DHC, czy oxy) tramadol bym odstawił przy tapentadolu. ZS możliwy.

[mention]hammerzeit[/mention] A jak Ty oceniasz mix tapentadolu z oxy? Podobno testowałeś?
Rejestracja: 2016
  • 323 / 25 / 0


Na pewno przedłuża działanie i to dosyć wyraźnie, co do samego wzmocnienia, to w jakimś stopniu wzmacnia, ale czy bardziej niż np. tramadol to trudno powiedzieć. Z plusów mixu jeszcze dodam oddalanie skręta pewnie przez przedłużone uwalnianie, który po oxy przychodzi szybko.
Rejestracja: 2016
  • 2230 / 290 / 3


Rozgryzać Palexię, jeśli chcę nią sobie podbić ugrzanie?
Rejestracja: 2016
  • 323 / 25 / 0


Zależy do czego. Do oxy bym nie rozgryzał, bo krótko działa, ale moc jest, więc osobiście wybieram przedłużenie fazy, ale co kto woli. Do np. DHC już bym gryzł.
Rejestracja: 2017
  • 1730 / 248 / 2


Ja do wszystkiego bym gryzł. A już szczególnie jak oxy walimy po nosie/iv i szybko wchodzi.
Rejestracja: 2018
  • 1178 / 92 / 0


Palexia należy do działających ośrodkowo o podwójnym mechanizmie działania – na receptory opioidowe oraz na układ noradrenergiczny jak popularny tramadol , który, ale działa na trzy receptory moim zdaniem tramal jak dla mnie bardziej podbija działa ..oxy"" pomimo że palexia jest na papierze nieco silniejsza - wydaje mi się że nie szukałbym tu działania tramadolu na receptory serotoninowe , ale nie da się tego wykluczyć.
Rejestracja: 2009
  • 1752 / 215 / 0


18 października 2018DexPL pisze:
Tapentadol dostępny w Polsce jest w takiej formie, że przerobienie do i.v. jest niemożliwe. Robi się glut i nie ma szans na jakiekolwiek efektywne wykorzystanie. Także nie stosowałem w takiej formie.
Z tramadolem jest podobnie, robi się taki glut - z czego może da rade wykorzystać z 10% (o ile część faktycznie się rozpuściła).
18 października 2018DexPL pisze:
Z tym, ze ten środek jak napisał maykel działa na podbicie oxy tylko w sumie (działanie narkotyczne) natomiast działanie przeciwbólowe tego leku jest jak na opio dość słabe i solo nie polecam. Także należy miksować z innymi środkami (jak DHC, czy oxy) tramadol bym odstawił przy tapentadolu. ZS możliwy.
U mnie Topentadol w ogóle nie jest wyczuwalny - ani solo, ani przy "podbijaniu" innych opioidów. Co ciekawe znalazłem info na necie jakiś czas temu, że pośród osób które są "ultra rapid metabolisers of cyp2d6" (do których się zaliczam) efektywność tego środka jest znikoma i zaleca się stosowania innych leków.
Posty: 60 Strona 5 z 6
Wróć do „Inne opioidy”
Na czacie siedzi 88 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości