Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.
ODPOWIEDZ
Posty: 1710 • Strona 171 z 171
  • 2180 / 209 / 210
Wiesz, pet ma coś takiego w sobie, że zajarasz max raz/dwa, do tego trwa ciut dłużej czasu, no i ogólnie zaraz trzeba wracać do robo, czy czegoś. Tabakę teoretycznie można posypać obojętnie w jakim miejscu i zajebać. Społecznie tylko chyba palenie wygląda lepiej, bo sniffy ktoś może odebrać jako wciąganie czegoś "innego" i można sobie narobić niepotrzebnego przypału.
deep mod
  • 1555 / 249 / 0
Ok 1.5 roku zażywania tabaki i tabaka już chyba nie dla mnie na zawsze. Śluzuwka się zajechała, pod koniec użytkowania było serio słabo. Praktycznie jakbym miał COVID lol. Prawie zapachu nie czułem, ofc zapchany kinol, śluz itp. Nie zażywam tabaki ok 4 miesięcy już i dopiero śluzówka zaczyna się regenerować. Silny nałóg. Musiałem podmienić na efajke.
  • 2180 / 209 / 210
Stąd chyba w tym przypadku moim zdaniem ona jest tylko i włącznie idealnym zamiennikiem wtedy, jeśli komuś przeszkadza sam w sobie dym. No ale niesie za sobą równie chujowe (a nawet gorsze konsekwencje) jak właśnie rozjebany kinol, niżeli w przypadku palenia papierosów, gdzie tego ubocznego efektu nie ma.
deep mod
  • 2390 / 346 / 0
Do mnie jeden ziomuś przychodzi, i jak częstuję go tabaką to sniffuje ze zgięcia kciuka z palcem wskazującym.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 5037 / 888 / 40
To też jest poprawnie. Wpiszcie sobie w duckduckgo - tabakierka anatomiczna i spójrzcie sobie na dłonie. Ogólnie jest wiele metod zażywania tabaki.
Kiedyś bardzo popularny był sposób "na szczyptę", ale dzisiaj zanikł w erze plastikowych tabakierek.
>A komendant po tym gównie ląduje na Kolskiej.
  • 2180 / 209 / 210
Zacznijmy od tego, że tabakę w gronie "normalnych ludzi" rzadko kto wali. Najczęściej używa się plastikowych, bo to wygoda, a nie chęć po prostu eksperymentowania i szukania innych zabaw. To nie zioło, aby robić to na wiele sposób i szukać wyrafinowanej fazy tam, gdzie w przypadku tabaki koło się zamyka, to przyjebanie dla pobudzenia. A tabakę to raczej w większości biorą Ci, którzy są jebitnymi przeciwnikami papierosowego dymu.
deep mod
  • 58 / 9 / 0
Niemcy chyba dużo używają tabaki. Tam na każdej stacji benzynowej jest stanowisko z tabakami.
U nas faktycznie promil osób tabaczy. Zwykle zaczyna się to i kończy w gimbazjum.
Jebem ti pičku materinu
  • 2180 / 209 / 210
Oraz odsetka ludzi starszych, w sensie na pewno większa w przedziale 25-35. Sporo tabaczy tak jak pisałem ceni sobię możliwości stymulujące tabaki, a przy okazji zbawienne dla nich jest to, że nie wali papierosowym dymem. Podobno/podobno, niektórzy myślą, że przez niewdychanie substancji smolistych (podczas spalania) faktycznie jest lepsza i na dłuższą "metę" zdrowsza. Wątpię, bo nie biorą pod uwagę szkodliwości tabaki ukierunkowanej na śluzówkę.
Jak pokazują badania przeprowadzone przez centrum badania raka w Heidelbergu, wyrób tytoniowy, jakim jest tabaka, jedynie u osób zażywających ją nałogowo powoduje nadmierne wysuszanie śluzówki nosa.
— ale o tym nikt nie wspomina. O szkodliwości na śluzówkę mało kto wie, dopóki nie doświadczy.
deep mod
  • 461 / 36 / 0
No myślą, bo stoją za tym konkretne argumenty. Naprawdę podrażnienie śluzówki porównujesz do rozwałki jaką dym robi w płucach ? Przecież nawet na stronie sejmu z której pochodzi cytat, jedno zdanie przed tym które wkleiłeś, jest napisane "Mimo iż jest to wyrób tytoniowy, jego szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku papierosów." Śluzówka się zagoi, ale rak, obturacyjne choroby i inne gówna nie.... Tabaczenie jest bardziej uciążliwe, niż szkodliwe. Poza tym to może być taka sama ceremonia jak palenie zioła i na odwrót, zależy kto wciąga/pali, rozumisz.

Ciekawe jest że nikotyna w połączeniu z mentolem bardziej uzależnia, i to tak fizycznie, są badania.
  • 2180 / 209 / 210
Nie porównuję. Tabaka jest dla koneserów. Zauważ, że 95% odsetek ludzi biorących tabakę, to w większości faceci. To też o czymś świadczy. Kobiety zazwyczaj jej nie biorą, ja żadnej nie znam, która by brała tabakę.
deep mod
ODPOWIEDZ
Posty: 1710 • Strona 171 z 171
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.