Sytuacje kryzysowe: Sprawy pilne WARNY ZA OFF TOP-regulamin w 1 poscie

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

Posty: 7232 Strona 682 z 724
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 534 / 155

@bliblubla90 Jeśli pacjent nie jest agresywny dla personelu ani dla siebie, to szpitale nie mają w zwyczaju zawiadamiać policji o samym fakcie zażycia przez kogoś narkotyków. Więc jeśli masz takie objawy, to nie bój się dzwonić po karetkę, tym bardziej, że czujesz w związku z nimi niepokój.
Rejestracja: 2018
  • 2028 / 619 / 0

Niezależnie czy wezwiesz pogotowie to najpierw spróbuj coś zjeść i przede wszystkim pić wodę - tylko nie za dużo bo możesz się bardziej odwodnić jak tylko chlasz i nie jesz. Po takim miksie jesteś pewnie cholernie odwodniony. Uzupełnij też sód i potas bo z tym są największe problemy po stimach. Poza tym standard, oddychaj głęboko i powoli, zmierz sobie ciśnienie. Nawet nie myśl o dorzucaniu bo leczenie się metodą "klin klinem" tylko pogorszy sytuację.
No i jak wyżej, ratownicy i lekarz w szpitalu ma głęboko w dupie czy trzymasz na chacie kilo koksu czy znalazłeś samarę na ulicy. Ich interesują tylko informacje potrzebne żeby ci pomóc czyli co brałeś, jakie dawki, czy jesteś na jakichś lekach itp. Sprawdzone w praktyce.

Pomoc osobom uzależnionym i w kryzysie bezdomności w czasach zarazy

Pandemia COVID-19 wymusiła duże zmiany w funkcjonowaniu programów redukcji szkód. Jak obecnie wygląda pomoc osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych czy osobom w kryzysie bezdomności? Na pytania Damiana Sobczyka (Polska Sieć Polityki Narkotykowej) odpowiadają Aleksandra Stańczak-Wiercioch i Beata Stelmaszczyk z Fundacji Polityki Społecznej PREKURSOR.

Podczas pandemii Portugalczycy więcej spali, ale rzadziej sięgali po... narkotyki

W okresie epidemii koronawirusa mieszkańcy Lizbony spali dłużej niż przed nasileniem się przypadków Covid-19, a także rzadziej sięgali po narkotyki - wynika z opracowanego w kwietniu i maju, podczas obowiązywania przymusowej izolacji, studium zachowań mieszkańców Lizbony.
Rejestracja: 2019
  • 40 / 2 / 0

Witam. Dostalem mocnych drgawek po wziewnym leku berodual. Pod reka mam xanax i hydro , jaka dawke wziasc ?
Rejestracja: 2018
  • 2028 / 619 / 0

Xanax (alprazolam) słabo się nadaje na drgawki, ale weź 0.5mg, jeżeli nie wystąpią żadne problemy (np. z oddychaniem czy nadmierna senność) to możesz zwiększyć dawkę do 1mg. Jak stosujesz ten lek regularnie i masz wyrobioną tolerancję to możesz nawet trochę wyżej dojść ale stopniowo i powoli. hydroksyzyna chyba nic tu nie pomoże, a może jedynie zwiększyć senność i otępienie po alprazolamie.
Rejestracja: 2019
  • 40 / 2 / 0

Dziekuje. Wzialem 0,5 Xanaxu pod jezyk i 3 hydro. Minimalnie mniej telepie ale nadal.
Rejestracja: 2019
  • 314 / 71 / 0

Nie doceniłam krajówki i przedawkowałam amfe. Ciśnienie mi rozwala czaszkę, brzuch boli, drętwieją nogi, serce zapierdala, mdli mnie. No i oczywiście w pakiecie paranoja i lęki. Nie mam benzo, próbuje jeszcze od kogoś zamotac ale może być ciężko o tej porze. Przeczekać, iść na SOR, dzwonić po karetkę? Co jest objawem alarmującym, że już trzeba dzwonić po pomoc? Jest taka opcja, że na SORze dadzą mi jakieś benzo?
Rejestracja: 2018
  • 177 / 34 / 0

Jak nie masz leków i nie zapowiada się na to żebyś je zmotała w najbliższym czasie to dzwoń po dyliżans, w czasie pomiędzy telefonem a przyjazdem wyczyść mieszkanie z materiału o wątpliwym statusie legalności.

Jeśli jest źle to się nie zastanawiaj bo może być znacznie gorzej.

Na SOR dostaniesz pewnie betablokery, może benzo albo neuroleptyk. Jeśli masz w domu betablokery to sama raczej nie powinnaś ich zażywać - istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia potencjalnie poważnych powikłań.
Rejestracja: 2019
  • 0 / / 0

Siema, podałem metkata dożylnie (wydaje mi sie ze trafilem)tzn.nie szczypalo, jedynie jakby lekko wzdłuż żyły, nagle moja dlon w rece (i.v w przedramie)zaczęła byc tak goraca jakby plonela, dokończylem wklucie, mam lekkie odretwienie w rece od polowy w dół i troche boli, martwie sie miał ktoś taką sytuacje ???
Dodam że niezbyt poczułem działanie wiec obstawiam albo zjebana synteze albo nietrafiony strzal(ale skad to uczucie??)
Rejestracja: 2018
  • 243 / 34 / 0

Jaki kolor miała zaciągana krew?
To uczucie płonięcia może sugerować. podanie w tętnicę...
Rejestracja: 2016
  • 904 / 128 / 0

metkat w tętnice? Nie dokończyłby strzała.
Czekaj na ropnia, najpierw nagła gula, nagle przez noc pęka, a potem zobaczysz.
Posty: 7232 Strona 682 z 724
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 1224 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości