Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 2614 / 1024 / 1

A wyrywano w osłonie antybiotykowej? Clindamycin MIP? 600? Choć jedną tabletkę wzięłaś przed zabiegiem i po? Czy z marszu.
Tak w ramach profilaktyki http://www.czytelniamedyczna.pl/2005,pr ... nfekc.html

PS. Mogę się mylić, ale kiedyś pisałaś o problemach alkoholowych swoich? Jeżeli tak, to jesteś w grupie wysokiego ryzyka (mimo, że np teraz nie ma problemu alkoholu)
  • 1000 / 237 / 0

nie, nie.
to bylo tak, ze ja mialam termin na usuniecie tej osemki, tylko 6 dni przed terminem ( bylo to w nocy z piatku na sobote) spuchlo mi dziaslo i musialam leciec na nocny dyzur. tam zrobili zdjecie i lekarz zdecydowal, ze nie ma sensu czekac. wypisal tez antybiotyk Amoxicillin 1000mg 3x dziennie.
a alkoholu nie pije od ponad 5 lat. bedzie prawie 6.

Ketamina może zmniejszyć chęć sięgnięcia po alkohol

Pojedyncza dawka ketaminy może pomóc osobom nadużywającym alkohol w zmniejszeniu jego spożycia – wynika z nowych badań.

Tony narkotyków i substancji narkotycznych na czarnym rynku w Polsce

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności.
  • 2614 / 1024 / 1

To tyle dobrze, że lekarz zachował się profesjonalnie. Antybiotyk jest potrzebny dla 75% populacji, a dla kolejnych 20 trzeba go rozważyć.Tak na prawdę tylko młode,zdrowe i silne organizmy przechodzą resekcję bez szwanku.
Przy następnym zębie weź antybiotyk już dobę przed usuwaniem. Daj mu czas się rozkręcić.
  • 1 / / 0

trokserutyna czy pomoże mi na kolatanie serca, proszę o szybka odpowiedz
  • 114 / 9 / 0

Preparat stosowany w leczeniu objawowym zaburzenia zylnego, poprawia przeplyw krwi i limfy. Jak najbardziej tak moze pomoc ale srednio. Zaparz sobie do tego melise wycisza kolotanie serca tez.
  • 451 / 38 / 0

Dokladnie melisa wyciszy kolotanie serca a ta tabletka tak srednio lepiej wyjdz sobie tez na balkon najwazniejsze sa pluca zebys mial swieze powietrze i tam siedz jak swiety turecki az uznasz ze troche Ci przeszlo.
  • 745 / 88 / 1

Jeśli to pierwsza JAZDA - nie wariuj.

Z podstaw:

- 1 tabletka Potas 600mg ( polecam Kalipoz )
- 1 tabletka Magnezu - polecam cytrynian - jedna z najlepiej przyswajalnych form
- VitC 400-1000mg wystarczy -
- 1 saszetka Melisy

Nie wariować z wodą - ale pić łyka/dwa co kilkanaście minut...

Położyć się - włączyć sobie jakiś film - i przeczekać aż organizm ogarnie to co się zapodało

Najgorsze jest nakręcanie się, pozwolić organizmowi na "dojście do siebie" .

Medycznych wynalazków na forum nie warto podawać. Nie znamy Cię, nie wiemy na co chorujesz. Czasami "pierdoła" może więcej zaszkodzić niż przynieść pożytku.

powodzenia.
  • 435 / 43 / 0

Cześć!

Od kilku dni dotyka mnie problem obolałych nóg. Szczególnie podczas marszu łydki są twarde jak kamienie, ale nie one stanowią tu największy problem. W nogach (znacznie bardziej w lewej) obolałe są kości piszczelowe. Muszę zaznaczyć, że NIE JEST to stricte ból, nieco inaczej definiuję też mrowienie. To bardziej coś na kształt ciarek, dreszczy (choć może i jest to drętwienie, nigdy nie drętwiały mi nogi). Utykam. Jeszcze inaczej mówiąc: gdy przejeżdżam dłonią po piszczeli, po nodze przechodzi jakby prąd, noga wydaje się obca, nie moja (niedoczulica?). W lewej stopie już mam niedoczulicę, korzenie S1 i S2.

Powiedzcie, proszę: czy to może być chromanie przestankowe? Nie biorę żadnych substancji psychoaktywnych (włącznie z teiną, kofeiną, nikotyną) od długiego czasu, nie mam obrzęku, noga (nogi) nie sinieją. W piątek robię USG Doppler. Czy do tego czasu grozi mi amputacja?

Bardzo proszę o pomoc!

• 44 / 1 / 0

Cześć

Od wczoraj po fecie, mam problem z sercem, objawy typu delikatne kłucie z lewej strony pod serduchem, pulsujący nieprzyjemny ale znośny ból i problem z złapaniem pełnego oddechu... dopiero po kilku próbach udaje mi się go złapać, lecz po chwili znowu mnie to męczy przez co w nocy w ogóle nie spałem i boje się że dzisiaj będzie to samo...

Dodam, że łykałem dzisiaj w dużych ilościach magnez, potas, witamine C, Omega-3, wodę i litr mleka. I na ciśnienie, puls pomogło i ogólnie źle się nie czuje ale to serducho i oddychanie mnie martwi.

Macie jakeś rady co robić w takiej sytuacji ?
  • 486 / 56 / 0

@xqzw
Wygląda na neuralgię międzyżebrową. Może mieć związek ze skrzywieniem kręgosłupa, nieprawidłowym napięciem mięśni klatki piersiowej i mięśni grzbietu. Zrób delikatne ćwiczenia rozciągające i mobilizujące grzbiet i klatkę piersiową. Staraj się uruchomić bardziej oddychanie przeponowe. Zależność od oddechu przemawia przeciwko bólowi związanemu z sercem lub osierdziem. Ból będzie się pogarszał przez napięcie psychiczne, dlatego postaraj się wyluzować mind.
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 120 uczestników Wejdź na czata