Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 3 / / 0

Znajomy przed chwilą mi się przypucował że połknął 3.5g lamitrinu (lamotrygina). Nie znam się kompletnie na substancjach, to też proszę kogoś o jakiekolwiek informacje co mu może grozić. Już teraz nie czuje się za dobrze.

Poprawiono nazwę substancji. taurinnn
  • 100 / 13 / 0

Super,twój kolega przedawkował 5 krotnie lek na padaczkę,ale po ch? Niech zasuwa na płukanie żołądka.Samobojca? No kurwa co ludzie mają w głowach...

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Akt oskarżenia przeciwko grupom przestępczym za przemyt 15 ton trawki oraz produkcję 300 kg amfy

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował w piątek (12 czerwca 2020 r.) o skierowaniu do Sądu Okręgowego w Krakowie aktu oskarżenia przeciwko 13 osobom, w tym 11 podejrzanym o udział w dwóch zorganizowanych grupach przestępczych, w tym jednej o charakterze międzynarodowym.
Użytkownik zbanowany
  • 996 / 114 / 0

Nigdy nie zwracalem na to uwagi. Ale przed zasnieciem, jak sobie leze w lozku, czesto mi sie zdarza ruszac stopami. W szczegolnosci, jak jestem pod wplywem. W sytuacjach stresowych, o wieeele rzadziej, jak siedze to "podskakuje" jednym udem. Czy to jest tzw. Zespol Niespokojnych Nog?
  • 176 / 37 / 0

@siostrorelanium
Mam tak samo, mój lekarz powiedział ze to właśnie Zespół niespokojnych nóg, są pojebane ćwiczenia na to i w skrajnych przypadkach jakieś leki na to, u mnie na szczęście jest to dość słabe wiec nie wiem jak farmakologicznie można tu pomóc.
  • 687 / 44 / 0

Wy ruszacie nogami, ruszam i ja. Stopami i przez to ciągle mnie bolą ścięgna Achillesa. U mnie prawdopodobnie polekowe - po wenlafaksynie albo lamotryginie, trudno powiedzieć. Ale "podskakiwanie" kończyn to jest co innego - mioklonie, chyba najczęściej zdarzają się podczas usypiania - a przynajmniej u mnie czasami jak mi podskakiwały nogi czy ręce, to wiedziałem że jestem blisko kimnięcia.

Tam powyżej jakiś delikwent opierdolił sporo lamotryginy, czytałem jakiś czas temu artykuł o zatruciu tym - wrzucam linka jako ciekawostkę.
http://www.wple.net/plek/numery_2011/nu ... 43-545.pdf
  • 411 / 58 / 0

Pracuję fizycznie, mam ogromne bóle kręgoslupa w odcinku ledzwiowym z powodu skoliozy, jaki lek przeciwbólowy będzie najlepszy bo już nie daje rady?
  • 339 / 46 / 0

dgnted pisze:
Pracuję fizycznie, mam ogromne bóle kręgoslupa w odcinku ledzwiowym z powodu skoliozy, jaki lek przeciwbólowy będzie najlepszy bo już nie daje rady?
Ketonal?
  • 402 / 54 / 0

najlepsze będą wizyta u neurologa + rezonans + terapia manualna/rehabilitacja + ew. jakieś leki doraźnie

szukając pomocy w ten sposób dzisiaj pomoże Ci ketonal, za miesiąc cztery ketonale, za 3 miesiące tramal, a za rok będziesz zwijał się z bólu zmieniając w nocy ułożenie z lewego boku na prawy, a po ketonal będziesz musiał chodzić do różnych aptek bo panie nie będą chciały sprzedawać Ci codziennie nowej paczki
  • 411 / 58 / 0

no ja wiem... leczylem skolioze po sanatoriach gdy bylem nastolatkiem, ale potem juz nie mialem do tego sily bo to sie nie naprawialo, i kosci mi sie stwardnialy i teraz jestem juz dorosly no i boli, a nie wiem czy teraz wgl cwiczenia cokolwiek dadzą
Użytkownik zbanowany
  • 996 / 114 / 0

^ bierz L4 - na kregoslup otrzymasz od reki. Mysle, ze z przedluzeniami tez nie bedzie problemow. Nastepnie koniecznie rehabilitacja j/w. Nastepnie- KONIECZNIE- zmien robote. Idz do jakies gowno-pracy np. na handlowca w byle firmie i dasz rade zarobic nie pracujac fizycznie, moze troche mniej.

Jezeli bedziesz dalej pracowal fizycznie z choroba kregoslupa- nie pociagniesz, bedzie juz tylko gorzej. Skonczysz z grupa inwalidzka, byc moze niezdolny do pracy np. na wozku. O bolu nawet nie wspominam, bo jeden z najgorszych skala bolu jak przy nowotworach.

Najgorsze co mozesz zrobic do pracowac fizycznie.
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 1215 uczestników Wejdź na czata