Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 142 / 6 / 0

Rawiak z szpitala dostałam właśnie receptę na zaldiar i rantudil, czy rantidil (tak jakoś:D)Miałam robione kilka rzeczy w tym przeszczep chrząstki , "polerowanie" i przycinanie łąkotki, wycięcie fałdu maziowego, co wg lekarza może dawać mi objawy bólowe dłuższe niż przy artroskopii zwiadowczej . W szpitalu też dawali tramal dożylnie +inne.
Właśnie szczerze mówiąc jak na razie chodzę gorzej niż przed..ale to dopiero 7 dni wciąż z kulami.
Dostałam dzisiaj od lekarza Nimesil i Metindol. Mam spróbować ten drugi najpierw i jeśli będzie ok to zostać przy tym, a jeśli nie będzie poprawy to ten pierwszy.
Także jest moc:-)
Na razie ten metindol wzięłam 2x dzisiaj i jest lepiej, nie wiem czy po leku czy samo od siebie już przechodzi.
Wyciąganie szwów 21 i do tej konsultacji mam brać leki .
Z przeciwzakrzepowych zrezygnowałam, nie mogę się przemóc w tym kłuciu w brzuch :zły: :zły:

Może będę żyć, kto to wie:D
Moje pierwsze chorobowe od 9 lat :trucizna:
  • 272 / 47 / 0

Słuchaj, te zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch nie bolą, a igła jest cieniutka na tyle, że bałem się, że ją złamię.

Weź fałd skory z brzucha, odkaź, wyceluj jednocześnie dotykając igłą ten fałd, zamknij oczy i wepchnij igłę.

Drugi raz będzie już z górki.

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Dz.U.: GIS włączony do systemu wymiany informacji o dopalaczach

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 października 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie systemów wymiany informacji w zakresie dotyczącym zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
  • 142 / 6 / 0

:płacz: :płacz: nawet jak to czytam to mam ciary.
Długo to brałeś? Siniaków nie ma?

Po wenflonie mam takiego sianiaka(jak zawsze zresztą) że ja pier... wygląda jakbym mocno w coś przypierniczyła.
Po zastrzyku w dupę też mam sianiaka mega, jak mi babka dała w szpitalu ten pik w brzuch to też mam małe kółeczko sine.
  • 272 / 47 / 0

Już nie pamiętam, jak długo.
Robiłem sobie te zastrzyki po usunięciu żyły odpiszczelowej - duże żylaki.
Siniaków nie było, tylko maciupkie kropki od ukucia.
Zrób tak, jak napisałem z zamknięciem oczu, wycelowaniem i wkłuciem i będzie git następnym razem, bo się przekonasz że to nic takiego.

Pozdrawiam
  • 822 / 109 / 0

Pielegniarki przychodza nawet do domow. Po co kombinowac. Na sorze tez ci dadza zastrzyk. Nie utrudniajcie sobie...
  • 237 / 31 / 0

Te zastrzyki po zabiegu są konieczne i nie da się ich zastąpić tabletkami
Pomyśl o swoim zdrowiu.
Z siniakami jest różnie, ale to nie ma znaczenia bo i tak ich potrzebujesz
  • 31 / 2 / 0

17 stycznia 2019kasiulka8555 pisze:
Rawiak z szpitala dostałam właśnie receptę na zaldiar i rantudil, czy rantidil (tak jakoś:D)Miałam robione kilka rzeczy w tym przeszczep chrząstki

Wybacz nie wiedziałem ze była tez chrząstka a z tym jest gorzej, wg przejebane, szybkiego powrotu do sprawności!

Ps ja jestem weteran z kolanami, 4 atro i Acl w każdej nodze :extasy:
  • 983 / 140 / 0

Kurde , mogłem wcześniej napisać ale dopiero zdecydowałem że jutro idę ze skierowaniem od psychiatry na badania krwi. Będę miał badane:
-Morfologia
-ALT
-AST
-Jonogram
-Kreatynina

Oczywiście 7 rano na czczo, ale jak wstanę wcześniej i będę pił zioła typu glistnik, melisa, damiana, rumianek oraz wciągał tabakę to czy wpłynie to na wyniki?
Ja tam mam wyjebane czy coś mi jest jak wyjdzie w wynikach, ale jak będą kiepskie to skończy się tramadol i BENZO oraz zmiana leczenia u psychiatry, a mi pasuje to co jest teraz. Ja lubię wstawać w nocy lub nad ranem i z nudów z chęcią napiję się jakichś ziół.
  • 368 / 42 / 0

Nie powinno ale mogą one działać moczopędnie co może obniżyć poziom elektrolitów. A co do tabaczki to raczej też nie wpłynie na wyniki, choć może zwiększyć glikemię.
  • 109 / 7 / 0

Zastanawiam się co to jest, do lekarza i tak idę , lecz terminu jeszcze nie znam i wolę uniknąć pogłębiana problemu lub zrobić coś co by pomogło mi.
Jakieś 1.5 tyg temu zauważyłam że drapiąc się po boczno-przedniej części uda na wysokości pośladka nie czuje tego, uczucie jak zdrętwiałej ręki, kilka dni później dochodzi to samo tym razem po lewej stronie w kolejnych dniach do teraz lekko się "rozlewało" poszerzając się ostatecznie o jakieś 2-5 cm w każdą stronę. Wczoraj zaczęło swędzieć mnie tak jakby pod tą zdrętwiałą częścią skóry (czuję jak by skóra i tłuszcz były zdrętwiałe ) do tego niższe części ud z którymi było git zaczęły mnie boleć przy dotyku co sprawia wrażenie jak by te jebane nogi mi umierały :c .
Jakieś 30 min temu zapodałem strzała z helu z fetą po czym (nie od razu ale jakieś 10 min po tym) zaczęła mi drętwieć lewa noga a prawa swędzi pod tym czymś jeszcze bardziej. Wszystko to jest do zniesienia i nawet nie czuję tego jakoś mocno, wręcz na tyle lekko że zapominam o tym.

Zapierdalać z rana do medyka (jeśli tak to do jakiego specjalisty uderzać)? Jest to spowodowane opio? No i przede wszystkim co to kurwa jest? Pozdro, mam nadzieję że rozjasnicie mi choć minimalnie sytuację : D
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 62 uczestników Wejdź na czata