Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

Posty: 3901 Strona 302 z 391
Rejestracja: 2006
  • 906 / 19 / 0

ACC600 - jak najbardziej. Ale przede wszystkim - uszkadza wątrobę paracetamol przyjęty na wątrobę skatowaną alkoholem. alkohol "wypłukuje" glutation potrzebny do zdrowego metabolizowania paracetamolu. Uszkodzenia wątroby mają miejsce głównie, gdy osoba nadużywająca alkoholu zażyje paracetamol. Standardowy przypadek - alkoholik, który nadużyje paracetamolu. W drugą stronę ("struty" paracetamolem pije alkohol) - nie tak najgorzej (relatywnie).

UJebany - dbaj o siebie. Nie warto katować wątroby paracetamolem dla chwilowej kodeinowej przyjemności!
Rejestracja: 2016
  • 434 / 89 / 0

Uznałem, że post pasuje tutaj chyba najlepiej, ewentualnie do ogólnego tematu z miksami.
Jakby co, to proszę o przeniesienie.

Nieco ponad miesiąc temu odstawiłem wenlafaksynę, aktualnie biorę pregabalinę w systemie 150-0-150.
W związku z odstawieniem wenli i zbliżającym się sylwkiem, postanowiłem wziąć pigułę (130-160mg MDMA podobno, chociaż waży 2 razy tyle).
Dodatkowo pewnie delikatnie dociągne fety, najprawdopodobniej pod koniec działania MDMA, ale tego nie jestem pewien.

I teraz do sedna:
Czy na tzw. zjeździe mogę uspać się mianseryną lub trazodonem?
Czy za bardzo gryzą się z MDMA i mam się zadowolić hydroksyzyną?
fetą się nie martwię, bo 25-50mg trazodonu wyłącza u mnie działanie fety i psychodelików, no ale przy MDMA to jednak się obawiam - zwłaszcza trazodonu.

No i czy pregabalina nie spierdzieli mi wrażeń z MDMA?

Jak narkotyki rozpuszczają ego – jest pierwsze badanie

Wtopienie się w świat, połączenie z kosmosem czy poczucie absolutnego spokoju po psychodelikach to wymysły czy naukowy fakt? Badacze po raz pierwszy przeprowadzili eksperyment, który pokazał, dlaczego po zażyciu substancji psychoaktywnych niektórzy mają poczucie, że ich ego się zaciera.
Rejestracja: 2018
  • 301 / 45 / 0

Witam brałem przez okres 2miesięcy kwetiapine, ostatnie 2tyg. prawie codziennie kode w dawkach 150-300mg i czasem alprazolam/dormicum midazolam na sen (pare razy 3,25mg pare dni 7,5mg). Brak kwetiapiny i odstawka w/w spowodowala dusznosci, brak snu, uczucie rozbicia i bliski atak paniki.

Co najlepiej będzie zrobić aby uniknąć dzisiaj tych nieprzyjemnosci? Czy dawka 30-60mg kody na wieczór to załagodzi? Pozdrawiam.

edit: zapomnialem dodac ze z kwetiapina szedl razem akineton biperyden w dawce 0,5mg do 4mg ed

Używaj nazw substancji, a nie nazw handlowych. taurinnn
Rejestracja: 2016
  • 52 / 22 / 0

[mention]pandimen[/mention] Między pregabaliną a MDMA/amfetaminą nie zachodzi bezpośrednia interakcja na poziomie receptorowym, działanie pregabaliny związane jest z innym mechanizmem aniżeli MDMA lub amfetaminy. Połączenie MDMA i amfetaminy już samo w sobie jest dość niebezpieczne może wywołać m.in niebezpieczne podniesienie ciśnienia, a także poziomu neuroprzekaźników takich jak serotonina doprowadzając tym samym do zespołu serotoninowego. Połączenie antydepresantów czy to trazodonu czy mianseryny wraz z MDMA i amfetaminą napewno spowoduje wzrost ciśnienia być może do bardzo niebezpiecznych wartości, oraz może doprowadzić do wcześniej wspomnianego zespołu serotoninowego w przypadku mianseryny prawdopodobieństwo to jest znaczne.Dodatkowo mianseryna osłabia działanie pregabaliny. Poza tym ani mianseryna ani trazodon nie są jako takimi lekami nasennymi, hydroksyzyna już tak. Pytania, które zadajesz - czy możesz się uspać trazodonem/mianseryną jak wyżej wpomniałam połączenie wymienianych substancji jest niebezpieczne - jak bardzo, na tyle, że nie ma gwarancji, że nic Ci się nie stanie, a nawet jeśli o niczym to nie świadczy. Poza tym nie ma pewności co jest zawarte w tabletce, może MDMA a może szereg innych substancji wchodzących w jeszcze groźniejsze interakcje.

@04pain
Dlaczego nie wybierzesz się do lekarza w celu kontynuacji stosowania kwetiapiny? Objawy o których piszesz są najprawdopodobniej spowodowane nagłym jej odstawianiem - czego nie powinno się robić. Nie mają natomiast najprawdopodobniej związku z nadużywaniem kodeiny gdyż okres jej stosowania raczej nie miał prawa wywołać zależności fizycznej, co innego psychiczną która może dawać nie raz fizyczne objawy - najlepiej zaprzestań jej stosowania, kodeina nie jest lekiem zalecanym do stosowania na uspokojenie! Wróć do leczenia kwetiapiną jeśli tymczasowo nie masz możliwości spróbuj innych leków uspokajających np. valerin sen lub inny preparat zawierający walerianę np. z labofarmu, możesz także stosować melatoninę oraz apap noc - dwie tabletki powinny pomóc w bezsenności jednak z uwagi na zawartość paracetamolu lek nie powinien być stosowany przez długi okres czasu tylko doraźnie.
Rejestracja: 2015
  • 14 / / 0

Witam potrzebuje waszej rady bo nie ogarniam co się stało. Leciałem tydzień na 15g 3mmc + malutkie dawki od czasu do czasu 4f-EPH. 3 dzień odstawki wszystkiego a ja czuje się przedziwnie. Mianowicie odczuwam drętwienie ciała w szczególności szczęki oraz dłoni, najbardziej nasilające się przy schodzeniu w dół po schodach, oraz mrowienia w tych czesciach, chwilami mam wrażenie jakby nie było mnie wgl w miejscu w którym jestem oraz w uszach szczególnie w całkowitej ciszy słyszę coś co porownalbym do dźwięku pustego kanału w starszych TV gdy na ekranie latały mrówki. Ciśnienie mierzone wielokrotnie oscylyje w granicach 130-80 puls lekko za wysoki 90-95 bpm. O co chodzi?
Rejestracja: 2011
  • 7618 / 793 / 0

Zrób sobie przerwę od wszystkich dragów.Wyśpij się dobrze.Do tego jakieś witaminy i powinno przejść.
Rejestracja: 2015
  • 14 / / 0

Uzupełniałem na bieżaco magnez, potas, oraz jakis kompleks witamin. Jem w miarę porządne posiłki. Dodam ze mam od kilku dni leczonego kanałowo zęba z ktorego wypadło mi 2 dni temu "lekarstwo" lecz dentysta twierdzi że nie ma to żadnego zwiazku z tym i ze dzisiaj raczej zakończymy temat. Dzieki za pomoc
Rejestracja: 2018
  • 763 / 87 / 0

27 grudnia 2018UJebany pisze:
Wczoraj o 15:00 zjadłem kolo 4 gramów paracetamolu + 375 mg tramca.Dzisiaj rano chce wrzucić kodę i 2 gramy paracetamolu i o 15:00 tramal z 4 gramami paracetamolu.Nic mi się nie stanie jak zrobię sobie taki jednorazowy wyskok ? :trucizna:
Zależy to od szeregu czynników, między innymi od stopnia prze tyrania wątroby, głównie cytochromu P450 (podczas metabolizowania powstaje silny utleniacz, który zaburza gospodarkę wolnorodnikową w tym narządzie, która prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia hepatocytów. Przy niewydolności nerek paracetamol kumuluje się we krwi. No i masy ciała gdzie im więcej tym lepiej :-D

Dawkowanie:

" 500–1000 mg jednorazowo
w razie potrzeby dawkę można powtórzyć odpowiednio co 4–6 godzin
maks. 3–4 g/24 h (wiele źródeł zaostrzyło normę do 3 g/24 h)
w przypadku przewlekłego zażywania maks. 2,5 g/24 h
w przypadku spożywania napojów alkoholowych maks. 2 g/24 h
w przypadku występowania czynników ryzyka maks. 2 g/24 h

W przypadku przyjęcia większej ilości paracetamolu (jednorazowo lub dziennie) niż zalecana w ulotce należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. W przypadku zwłoki dochodzi do trwałego uszkodzenia wątroby. W zatruciu paracetamolem najczęściej nie występuje utrata przytomności. Objawy przedawkowania nie pojawiają się natychmiast, lecz dopiero po upływie 24 godzin, a nawet 48 lub 72 godzin, ale proces nieodwracalnego niszczenia wątroby rozpoczyna się już w pierwszych godzinach po przedawkowaniu
- to tyle z cytatu z ulotki.

Pamiętaj, że paracetamol nie "wyżre" Ci wątroby od razu, będzie potrzebował na to kilku dniu w ciągu tego czasu bólu nie będziesz odczuwał natomiast jak już go poczujesz to będzie za późno i będziesz się długo zwijał w jego spazmach ... w sensie umierał.
IMO bez ekstrahowania i wyrzucenia paracetamolu nie ma to sensu. Szkoda wątroby a może i życia. Idąc za tym, że wiele źródeł zaostrzyło normę do 3 g/24 h Ty chcesz władować w siebie 6 g/24 h :nuts: - sorry ale naprawdę nie warto dla i tak w zasadzie kiepskiej fazy.
Rejestracja: 2014
  • 1890 / 476 / 0

[mention]UJebany[/mention], weź się kurwa ogarnij, i albo zrób ekstrakcję którą można zrobić nawet papierem do dupy jak się uprzesz, albo nie żryj tyle tego i sobie odpuść, bo niedługo braknie nam Twoich codziennych zdjęć. [mention]pampuk[/mention] ma rację, nie chciałabym żebyś zwijał się w agonii przez parę dni, tzn. personalnie, ale nikomu tego nie życzę.

Być może w przeszłości miałeś więcej takich jednorazowych wyskoków i nie pamiętasz, a wątroba - tak. Regeneruje się, ale nie AŻ tak szybko. No i te dawki są gigantyczne, tzn. paracetamolu. Aż zrobiłam wielkie oczy, a to duże osiągnięcie patrząc na to, że właśnie władowałam w siebie pi razy drzwi 350 morfy i.v.

Kup sobie tramal200 retardy i po problemie z paracetamolem, tylko dojdzie problem z ewentualną padaczką, ale klonami jesteś zabezpieczony.
Jak kupujesz Zaldiary czy Dorety od starych bab, to kup jednak te T200 ze Stady, tzn. normalne retardy dostępne w aptece, różowe.
Albo powiedz, że źle tolerujesz paracetamol - jeśli masz od lekarza - i poproś o nawet mniejszą (wyrównasz wpierdalając sumarycznie więcej tabletek) dawkę, ale CZYSTEGO Tramalu, a właściwie to tramadolu.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 315 / 42 / 0

Po jakim czasie po chlaniu mozna wziac leki na uspokojenie?
Posty: 3901 Strona 302 z 391
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 1316 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość