Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
ODPOWIEDZ
Posty: 152 • Strona 13 z 16
  • 130 / / 0
czasami w syntezach przepłukuje się warstwę organiczną zwykłą wodą, następnie wodą z solą, potem jeszcze raz zwykłą wodą, po co jest ta solanka?
  • 22 / / 0
Witam Majstrow.

Te osiadanie przy gazowaniach na sciankach to nadmiar gazu . Otworzyc naczynie gazowane i przystawic zarowke np halogen 500w jak sporo roztworu tak 30cm od lampy i obserwowac jak hcl ucieka a gluty powoli zaczynaja zamieniac sie w zawiesine kierujaca sie do gory. Ogolnie pany to czegos brak do tych warzonych dzid.
  • 22 / / 0
A i dla sprostowania jod tylko krystaliczny .sublimowany to inna bajka. A sprawdzal kto wysalanie w extrakcyjnej powyzej 10 atomow ?? Bo przecie tylko od 10atomow to na powietrzu substancja stala;) . Jak byl smiałek to niech da znac. Jak wyszly badania ku przyszłosci naszych potomków.
  • 120 / 6 / 9
lipa071 pisze:
czasami w syntezach przepłukuje się warstwę organiczną zwykłą wodą, następnie wodą z solą, potem jeszcze raz zwykłą wodą, po co jest ta solanka?
Związki organiczne mają mniejszą rozpuszczalność w wodzie słonej. Podczas ekstrakcji jest to wskazane ze względu na mniejsze straty rozpuszczalnika oraz oczyszczanego związku.
  • 177 / / 0
To czemu nie stosuje się mycia 2x solanką i raz wodą?
  • 1128 / 207 / 7
Proszę o nakierowanie mnie jak przerabiać chlorowodorki na inne sole. Mam fenyloetyloaminę HCl ale jest tak niesmaczna, gorzko-kwaśna że tylko bombki wchodzą w grę. Wolałbym mieć roztwór i normalnie to pić, dlatego zastanawiam się nad przerobieniem na cytrynian.

Myślałem nad czymś takim:
Najpierw rozpuścić PEA w wodzie i dodać czegoś zasadowego, np. NaOH, wtedy powinienem otrzymać:
PEA HCl + NaOH -> PEA freebase + NaCl + H2O
I oddzielić PEA za pomocą jakiegoś alkoholu, w którym NaCl się bardzo słabo rozpuszcza. Ale żeby to oddzielić, powinienem odparować wodę, a PEA łączy się z CO2 w powietrzu tworząc węglan, więc jak to zrobić? Z tego co wiem węglany są nierozpuszczalne w wodzie więc biodostępność byłaby słaba.
Gdy już uda się uzyskać PEA freebase, wystarczyłoby dodać kwasu cytrynowego.
Upon exposure to air, it forms a solid carbonate salt[clarification needed] with carbon dioxide
/ https://en.wikipedia.org/wiki/Phenethylamine

Nawet jak takie przerabianie jest nieopłacalne to odpiszcie czy to ma szansę powodzenia, albo jakiś inny sposób który przychodzi Wam na myśl, bo lubię "gotować" ;)
Życie to trip, więc dbaj o set&setting.
ENTEOGENY PRAWEM, NIE TOWAREM!
Układ nagrody kurwą jest.
  • 581 / 33 / 0
kup sobie kapsułki a nie kombinuj z przerabianiem na inną sól, smaczniejsze nie będzie.
ewentualnie rozpuszczaj w czymś o mocnym smaku np. pepsi :)
  • 177 / / 0
z resztą chlorowodorek jest "najzdrowszy" dla organizmu.
  • 2278 / 265 / 3
Trochę się z choinki urwałem, ale od zawsze mnie zastanawiało, czemu używa się formy "zsyntetyzować", a nie "zsyntezować", na co wskazywałaby zasady poprawnej polszczyzny. W języku polskim nie istnieje takie słowo jak "syntetyza". Prosiłbym o o etymologię (nie, nie interesuje mnie angielskie słowo "synthetise").
Zawsze używałem formy" zsyntezować" i zawsze się tej wersji stanowczo trzymałem, przy okazji okazji poprawiając innych, jednak jak podaje słownik sjp, jest to archaizm, a sam spotykam się (również wśród kadry profesorskiej) z dłuższą wersją. Jak to w końcu jest?
Fenetylamina@tutanota.com
Karny jeżyk: SŁABO OGARNIAM ANATOMIĘ!
  • 3450 / 101 / 8
Obie formy są poprawne.

Słowo "zsyntetyzować" ewidentnie brzmi mądrzej, więc pewnie dlatego ludzie (zwłaszcza inteligentni i wykształceni) chętniej go używają. Słowo "syntetyza" rzeczywiście nie istnieje, ale pomyśl, że nie istnieje również słowo "syntek", a zamiast niego jest słowo "syntetyk".

Na chuj drążyć? ;)
ODPOWIEDZ
Posty: 152 • Strona 13 z 16
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.