Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 567 • Strona 55 z 57
  • 66 / 3 / 0
Sulpiryd biorę od około miesiąca i działa na mnie rewelacyjnie. Moje funkcjonowane znacznie się poprawiło. Dawka 2x50mg. Mam tylko jeden duży problem przez który niestety prawdopodobnie będe musiał przestać przyjmowac ten lek. Spowodował u mnie straszną sztywność mięśni pleców. Do tego stopnia, że dwa razy byłem u rehabilitanta, bo mam problem z poruszaniem i już nie mogłem się nawet wyprostować ( do tego nakładają się moje problemy z przepukliną kręgosłupa ).
Czy przychodzi Wam jakieś rozwiązanie, aby ten skutek uboczny ustąpił? Bardzo nie chciałbym odstawiać suplirydu.
Moim pomysłem jest dodanie na noc minimalnej dawki agonisty receptorów dopaminowych ropnirolu lub zmiana na amisulpryd, który podobno rzadziej powoduje napięcia mięśniowe, a może zrobić te dwie rzeczy jednocześnie?

Dzięki za każdą podpowiedź.
  • 44 / 1 / 0
Powiedzcie mi czy sulpiryd w dawce 100 mg podnosi dopamine czy obniża. Dostałam na odstawkę benzo ale mam dużo innych problemów zdrowotnych dziś po drugiej dawce boli mnie głowa i szyją dziwna sprawa z tą szyją z tyłu głowy.
  • 492 / 137 / 0
@Anszuaa03

Sulpi chyba reguluje poziom dopaminy, w zalezności czy masz za niską czy za wysoką. Ogólnie dawki aktywizujące do 300mg/d dają również łagodzenie zespołu abstynencyjnego.

Swoją drogą obczaj fasoracetam na odstawkę benzo, zbiera pochlebne opinie wśród rzucających GABAnergiki.
  • 543 / 144 / 0
Delikatnie bardzo delikatnie blokuje wychwyt zwrotny dopaminy, choć też zależy od dawki, im większa tym ta blokada silniejsza. Ten lek dają na chorobę alkoholową więc na odstawkę bezno też się raczej nada. Nie uzależnia silnie można z niego zejść zmniejszając dawkowanie w ciągu tygodnia dwóch ale co do tego to pytaj lekarza o szczegóły.
  • 13 / 1 / 0
Jakiś czas temu miałem przepisany Dutolix 30mg i do tego na nudności przez pierwsze 2 tygodnie Sulpiryd 50mg. Praktycznie od drugiego dnia czułem się po prostu świetnie, mega aktywizacja, dużo energii totalnie odmulenie a jedyną wadą było to że około południ robiłem się senny ale kawa pomagała w zupełności. Po 2 tygodniach odstawiłem Sulpiryd i zwiększyłem dawke Dutolixu do 60mg i tutaj z libidem itd zaczęła robić się masakra a po 2-3 dniach znów wróciła zamuła i te negatywne objawy Dutolixu. Później jeszcze obniżyłem Dutolixa na 30mg ale jednak z libidem nadal występował więc wywaliłem go całkiem tylko wtedy bez Dutolixu sam Supliryd na mnie już nie działał... Więc odstawiłem wszystko spróbowałem jeszcze pregabaliny ale tez nic nie dawała a pogarszała pamięć krótkotrwała więc również odstawiłem. Zrobiłem długą przerwę i spróbowałem Wellbutrinu którego niestety nie czułem w ogóle( może jeden dzień cos się lepiej czułem)
Teraz jestem obecnie na Seronilu zaczynając od 5mg zwiększając po kilku dniach na 10mg i ostatecznie mam brać 15mg i się zastanawiam czy Sulpiryd będzie na mnie działała tak samo Seronilu jak przy Dutolixie czy jednak są jakieś różnice w działaniu tych leków? Dzisiaj zjadłem Sulpiryd ale poczułem się zamulony tylko ale to pierwszy dzień, zobaczymy jutro...
  • 66 / 3 / 0
W nawiązaniu do mojego poprzedniego posta, gdzie opisywałem, iż sulpiryd jako jedyny lek postawił mnie po latach walki z nerwica lękową na nogi, ale musiałem go odstawić po kilku miesiącach z powodu skutków ubocznych ( bóle mięśni, łojotok, tycie itp )...

Okazało się, iż winny temu jest podwyższony poziom 4x prolaktyny.

Teraz pytanie... Mój lekarz jest dość otwarty i sam zasugerował, iż mogę spróbować połączyć sulpiryd z amantadyną lub agonistą receptorów dopaminy, aby obniżyć prolaktynę i zmniejszyć skutki uboczne, jednak efekt jest trudny do przewidzenia.

Testował ktoś podobne połączenia? Może ktoś ma jakiś inny pomysł?
  • 543 / 144 / 0
Moim zdaniem lepsze są niższe dawki niż kolejne leki na skutki uboczne. Jeżeli prolaktyna rośnie przy 100mg, poproś lekarza o 50mg. Można też zacząć od 25mg.
Po południu człowiek robi się senny gdyż ten lek działa do godziny 16 jeżeli zażywasz go z rana i w tym czasie akurat kończy się jego działanie aktywizujące. Dlatego zalecane są dwie dawki, poranną oraz właśnie w okolicy godziny 16. I z początku może faktycznie usypiać, przez pierwszy tydzień kuracji.
A próbowałeś CBD? Moim zdaniem ma delikatnie zbliżone działanie i tak samo działa około 6-7 godzin.
  • 66 / 3 / 0
Niestety prolaktyne mam bardzo podwyższoną na każdej dawce, nawet 25mg.
CBD próbowałem i niezbyt dobrze się po nich czuję.
  • 16 / 3 / 0
Do brania rekreacyjnego się nie nadaje natomiast zaje*iście stabilizuje nastrój i aktywizuje. Nie zamula tak jak większość neuroleptyków. Moim zdaniem najlepszy z tej grupy leków
  • 4445 / 653 / 0
Xx
The beautiful thing about DMT is that it makes no sense at all, but everything makes sense at the same time!
The methapor of Life

ledzeppelin2@safe-mail.net
ODPOWIEDZ
Posty: 567 • Strona 55 z 57
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.