Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 37 • Strona 3 z 4
  • 969 / 236 / 0
@SimonsYolo
A jak kuracja kannabioidami ?
A, i jeszcze jedno , badałeś żyły ?
https://ccsvi-clinic.com/pl/ccsvi
  • 522 / 64 / 0
Szkoda, że na tej stronce kilka dobrych rad jest pomieszane z wieloma złymi.
Uwaga! Użytkownik GL HF nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 20 / / 0
17 sierpnia 2020Landsberg2015 pisze:
Masz zmiany w płynie mózgowo rdzeniowym ? Bo punkcję pewnie miałeś? Ja mam zmiany demielinizacyjne w mózgu i objawy lękowe bo te zmiany mam w płacie czołowym. Ale płyn jest czysty, i na razie nie mam diagnozy, Będę robił w lutym kolejny rezonans dwa lata po ostatnim
Tak, są zmiany i w mózgu i w rdzeniu kręgowym. Punkcję miałem na samym początku i znalazły się w niej prążki jakieś tam, teraz nie pamiętam jak to się nazywa, ale te prążki wskazują właśnie na SM.
17 sierpnia 2020Kobyszcze pisze:
@SimonsYolo
A jak kuracja kannabioidami ?
A, i jeszcze jedno , badałeś żyły ?
https://ccsvi-clinic.com/pl/ccsvi

Temat z żyłami ciekawy, na pewno coś poczytam na ten temat jeszcze.
Co do kuracji CBD, to używałem olejku 15 ml z 10% CBD i ciężko mi ocenić na ile to były faktyczne skutki pozytywne, a na ile placebo. Ale czułem się lepiej. Tak ogólnie lepiej. Co najważniejsze w tamtym okresie było ze mną źle psychicznie i tak średnio fizycznie, przy czym cały czas wtedy jak i teraz jestem w stu procentach mobilny, poruszam się k własnych siłach, biegam, skaczę, "jak zdrowy".
Na ten moment psychicznie jest bardzo dobrze, ale nie super, a fizycznie jest bardzo dobrze.
Jedyny mankament jaki mi doskwiera fizyczny to problemy z dojściem podczas seksu i czasami problemy z oddawaniem moczu.

Mam teraz niezłe combo lekarskie, bo jestem umówiony do neurologa - wiadomo, do kardiologa, urologa, seksuologa, endokrynologa, do tego na rezonans magnetyczny.
Pod koniec roku powinienem mieć wyniki wszystkiego, może coś tam wyjdzie, oby nic złego.
  • 197 / 24 / 0
No ja mam nadzieję że nie mam SM bo płyn czysty. Zmiany mogę mieć od dziecka po jakiejś infekcji
  • 244 / 56 / 0
Czy czasami badania z płynu nie były robione po to, by zakwalifikować się do programu?
Czy leczysz się w szpitalu przy granicy z Czechami?

cut. Nie cytujemy postów bezpośrednio nad naszym, używamy „mention” - starysteve
„Bądź światłem sam dla siebie” Budda Gautama
  • 20 / / 0
Serwus, dzisiaj zadam pytanie trochę z innej beczki. Jak wiemy (w bardzo dużym uproszczeniu) SM polega na uszkadzaniu osłonki mielinowej, przez co połączenia między neuronami są zaburzone, lub ich całkowicie nie ma, co prowadzi do różnych "powikłań".
Z kolei psychodeliki tworzą nowe połączenia pomiędzy neuronami.
Myślę, że moje pytanie może być już wiadome, ale jeśli nie, to czy psychodeliki nie mogą być w pewnym sensie "lekarstwem" lub jak kolejek to nazwać "pomocą" dla chorych na SM?
Z drugiej strony spotkałem się kiedyś na jakiejś stronie angielskojęzycznej, że nie wolno przy stwardnieniu zażywać psychodelików. To było swego rodzaju forum, nie jakiś naukowo poparty artykuł, ale jednak zaintrygowało mnie te stwierdzenie. Nie mogę już znaleźć tego forum, więc nie podam ewentualnego linka.
Wszak zastanawia mnie - czy można zażywać psychodeliki będąc chorym na stwardnienie rozsiane (stan neurologiczny parę miesięcy temu oceniony jako bardzo dobry) i czy owe psychodeliki mogą pomóc?
Dodam, że ostatni raz zażywałem LSD ponad dwa lata temu, przed pierwszym rzutem (o ile to był w ogóle rzut, a nie udar cieplny - who knows) i od tamtej pory żyję w abstynencji.
  • 4581 / 2105 / 1
To forum powinno być ostatni miejscem, gdzie powinieneś szukać pomocy. Znajdź lekarzy, którzy poprowadzą Ciebie w takich terapiach.
  • 280 / 29 / 1
w teorii mogłoby to mieć sens, ale bez konkretnych badań tych mechanizmów to dalej pozostanie tylko teorią
jeśli piszesz że choroba jakiś czas temu się cofnęła i zatrzymała, to na twoim miejscu raczej bym się nie zdecydował na psychodeliki, bo jednak jest szansa że coś spierdolą. szczególnie że mówisz że żyjesz i funkcjonujesz normalnie, więc imo gra nie warta ryzyka
gdyby choroba się rozpędzała i nic innego by nie pomagało to inna sprawa, wtedy można próbować wszystkiego

i tak jak dex wyżej napisał, jeśli masz ogarniętego lekarza, który na słowo narkotyk nie spluwa trzy razy przez lewe ramię, to pogadaj z nim o tym, może akurat będzie miał dostęp do jakichś nowych badań o których nie wiemy, albo w ogóle podchwyci temat i zorganizuje ci pionierską terapię psychodelikami, której wyniki pójdą w świat i pomogą innym chorym %-D
chociaż niestety to raczej nie w Polsce
we were somewhere around Barstow
  • 20 / / 0
Generalnie nie szukam pomocy na jakichś tam forach, bo takowej pomocy nie potrzebuję. Po prostu szukam różnych informacji na temat SM z czego większość to scam, bo muszę szukać takich i formacji, bo lekarze nic nie mówią co można, czego nie można, przynajmniej nie w takiej zadowalającej mnie ilości.
Akurat mój lekarz ma problem nawet z olejkami cbd, raz spróbowałem zapytać nawet o medyczną trawkę (nie po to, żeby mi ją przepisał, bo nie chce palić) to reakcja była łagodnie mówiąc dość ciężka.
A jeśli chodzi o psychodeliki, to po prostu ten temat mnie od zawsze interesował, dlatego rzuciłem luźne pytanie. Generalnie bałbym się trochę możliwych złych efektów na chorobę gdybym miał zażyć.
Chociaż kto wie kiedy tak na prawdę zachorowałem i ile razy już brałem zanim mnie zdiagnozowano, co było kwestią przypadku.
  • 9 / / 0
5 tyg po diagnozie, stwardnienie rozsiane. z kad ? jak?
czekam na program lekowy, jakie macie doświadczenia z lekami? diety?
ODPOWIEDZ
Posty: 37 • Strona 3 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.