Tramadol + SSRI (antydepresanty)

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 136 / 32 / 0

Zawsze patrzyłem na ludzi, którzy mieszają SSRI z tramadolem jak na samobójców.

Dzisiaj się przełamałem i skusiłem. Wprawdzie odstawiam już esci (obecnie tylko 5mg/d), ale wciąż ryzyko teoretycznie jest.

No właśnie, teoretycznie. Napotkałem dziś na interesującą pracę naukową: https://www.researchgate.net/publicatio ... epressants

Pozwolę sobie dla was przetłumaczyć fragment wniosków z ninejszej pracy:
Duża liczba pacjentów przyjmuje jednocześnie tramadol i antydepresanty. Wg analizy zrealizowanych recept 20.7% ludzi, którzy dostali receptę na tramadol otrzymali również antydepresant w ciągu 30 dni. Na podstawie starannej analizy raportów, zespół serotoninowy powinien być widziany jako rzadki, nieprzewidywalny możliwy rezultat mieszania tramadolu z antydepresantami będącymi agonistami serotoniny. Raporty wskazują również że dodatkowa ostrożność jest wymagana w wypadku pacjentów w podeszłym wieku, kiedy którykolwiek z leków jest podawany w dużych dawkach oraz w wypadku antydepresantów będących silnymi inhibitorami CYP2D6. 6 na 10 przypadków dotyczyła pacjentów powyżej 70 roku życia oraz 5 na 10 przypadków dotyczyła antydepresantów silnie inhibitujących CYP2D6: fluoksetyny i paroksetyny. ZS jest niepożądanym objawem powiązanym z dawką, częściej związanym z sytuacjami przedawkowania, aniżeli stosowania zalecanych dawek w monoterapii. tramadol może być bezpiecznie używany z antydepresantami, ale należy dokładnie monitorować stan pacjenta w przypadku zaczęcia nowego czynnika serotogennego lub w wypadku zwiększania dawek
(a teraz dawajcie karmę, ludziki)

W każdym razie, ja zarzuciłem 400mg (czyli dość dużo). Jeśli bym miał dostać ZS to na pewno dam znać, ale nie zapowiada się. Dla bezpieczeństwa zrezygnuję dziś z wieczornej dawki trazodonu, bo to jest dodatkowy czynnik ryzyka.

Nie namawiam nikogo do mieszania jednego z drugim, ale istnieje przynajmniej jeden głos, wg którego fama istniejąca wokół miksu jest mocno przesadzona.

Jeśli już się decydujecie to bierzcie pod uwagę właśnie te czynniki - używanie dużych dawek któregokolwiek ze środków, użycie nowego leku lub zmiana dawkowania... no i nie bądźcie starzy %-D.

Peace
  • 25 / 2 / 0

Z, mojej strony krótko i na temat:
150mg trazodonu i dawki od 200 do 700 mg tramadolu nie działają wgl. Najprawdopodobniej albo jestem wyjątkiem albo mam pecha. Więc nie zażywam :-)

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.
  • 136 / 32 / 0

Ostatecznie zarzuciłem trazodon. Normalnie mnie uśpiło.

Dzisiaj wdupczyłem już łącznie 1.5g Tramalu i 300mg kodeiny. Wiem, że to końska dawka, ale ćpanie wygrało z rozsądkiem. Od jutra zrobię sobie przerwę i wrócę do tematu jak będę czysty od esci przez 2 tygodnie

To, na co warto zwrócić uwagę w kontekście tych badań co wkleiłem, to to że przeważnie ludzie nie dostawali ZS szybko po zażyciu Tramalu. Raczej brali już go przez jakiś czas i nagle ni stąd ni zowąd dostawali ZS.
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 60 uczestników Wejdź na czata