Tramadol + SSRI (antydepresanty)

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 251 Strona 24 z 26
Rejestracja: 2019
  • 164 / 43 / 0

Zawsze patrzyłem na ludzi, którzy mieszają SSRI z tramadolem jak na samobójców.

Dzisiaj się przełamałem i skusiłem. Wprawdzie odstawiam już esci (obecnie tylko 5mg/d), ale wciąż ryzyko teoretycznie jest.

No właśnie, teoretycznie. Napotkałem dziś na interesującą pracę naukową: https://www.researchgate.net/publicatio ... epressants

Pozwolę sobie dla was przetłumaczyć fragment wniosków z ninejszej pracy:
Duża liczba pacjentów przyjmuje jednocześnie tramadol i antydepresanty. Wg analizy zrealizowanych recept 20.7% ludzi, którzy dostali receptę na tramadol otrzymali również antydepresant w ciągu 30 dni. Na podstawie starannej analizy raportów, zespół serotoninowy powinien być widziany jako rzadki, nieprzewidywalny możliwy rezultat mieszania tramadolu z antydepresantami będącymi agonistami serotoniny. Raporty wskazują również że dodatkowa ostrożność jest wymagana w wypadku pacjentów w podeszłym wieku, kiedy którykolwiek z leków jest podawany w dużych dawkach oraz w wypadku antydepresantów będących silnymi inhibitorami CYP2D6. 6 na 10 przypadków dotyczyła pacjentów powyżej 70 roku życia oraz 5 na 10 przypadków dotyczyła antydepresantów silnie inhibitujących CYP2D6: fluoksetyny i paroksetyny. ZS jest niepożądanym objawem powiązanym z dawką, częściej związanym z sytuacjami przedawkowania, aniżeli stosowania zalecanych dawek w monoterapii. tramadol może być bezpiecznie używany z antydepresantami, ale należy dokładnie monitorować stan pacjenta w przypadku zaczęcia nowego czynnika serotogennego lub w wypadku zwiększania dawek
(a teraz dawajcie karmę, ludziki)

W każdym razie, ja zarzuciłem 400mg (czyli dość dużo). Jeśli bym miał dostać ZS to na pewno dam znać, ale nie zapowiada się. Dla bezpieczeństwa zrezygnuję dziś z wieczornej dawki trazodonu, bo to jest dodatkowy czynnik ryzyka.

Nie namawiam nikogo do mieszania jednego z drugim, ale istnieje przynajmniej jeden głos, wg którego fama istniejąca wokół miksu jest mocno przesadzona.

Jeśli już się decydujecie to bierzcie pod uwagę właśnie te czynniki - używanie dużych dawek któregokolwiek ze środków, użycie nowego leku lub zmiana dawkowania... no i nie bądźcie starzy %-D.

Peace
Rejestracja: 2017
  • 26 / 3 / 0

Z, mojej strony krótko i na temat:
150mg trazodonu i dawki od 200 do 700 mg tramadolu nie działają wgl. Najprawdopodobniej albo jestem wyjątkiem albo mam pecha. Więc nie zażywam :-)

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

Pies wskazał łapą kobietę, która ukryła narkotyki. Miś miał je w... brzuchu

Owczarek wskazał łapą na kobietę, która ukrywała narkotyki w bieliźnie. Zwierzę węszyło dalej...
Rejestracja: 2019
  • 164 / 43 / 0

Ostatecznie zarzuciłem trazodon. Normalnie mnie uśpiło.

Dzisiaj wdupczyłem już łącznie 1.5g Tramalu i 300mg kodeiny. Wiem, że to końska dawka, ale ćpanie wygrało z rozsądkiem. Od jutra zrobię sobie przerwę i wrócę do tematu jak będę czysty od esci przez 2 tygodnie

To, na co warto zwrócić uwagę w kontekście tych badań co wkleiłem, to to że przeważnie ludzie nie dostawali ZS szybko po zażyciu Tramalu. Raczej brali już go przez jakiś czas i nagle ni stąd ni zowąd dostawali ZS.
Rejestracja: 2011
  • 12 / / 0

Biorę esci (10 mg) od paru miesięcy, a jeszcze kilka dni temu na noc dochodził trazodon (150 mg). Akurat ostatnio mi się skończył i chyba całe szczęście, bo znalazłam wczoraj w apteczce Poltram, tylko trooochę przeterminowany, i wiadomo co dalej. Zaczęłam dzień przyzwoicie od 75 mg hydroksyzyny i esci, potem dojadłam resztkę jakiejś kodeiny (ok. 120 mg), dalej tramadol (pierwsza próba, więc 150 mg), ostatecznie dołożyłam jeszcze ćwiartkę alko i ze dwa lolki, czyli tzw. upodlenie. Czuję się głupio, bo unikałam tego T jak ognia na wszystkich SSRI, a i tak w końcu się złamałam, tak że nie polecam i nie jestem z siebie dumna, ale ostatecznie nic mi się nie stało, nawet rzygania nie było. Co ciekawe, cholerna kodeina weszła niespodziewanie mocno i przejęła fazę, chociaż nawet nie liczyłam na efekt, bo normalnie biorę przynajmniej 450 mg.
Rejestracja: 2011
  • 12 / / 0

Mały update do poprzedniego wpisu: minęło parę miesięcy, więc można się domyślić, że tramadol poznałam już trochę lepiej. Właściwie sporo tego czasu spędziłam w mini-ciągach, 3-4 dni na t i parę dni bez. Dawka to od 375 do 560 mg. Do tego codziennie 20 mg esci i 150 mg trazodonu. Staram się też oczywiście dokładać benzo, ale nie robię tego za każdym razem.
Niby chciałam to napisać, żeby pokazać, że poza okazyjną drgawką nic mi się nie dzieje, ale skończoną głupotą byłoby zachęcanie do takich miksów czy przedstawianie ich jako bezpieczne. Prawdopodobnie rujnuję kurację antydepresantami, a tramadol nie będzie wiecznie taki łaskawy, dlatego planuję (hehe) sobie go odpuścić.
Mój przypadek opisany jako ciekawostka, chociaż każdy tu na pewno wie, że reakcje organizmu mogą się różnić i pewnie mam po prostu trochę farta.
Rejestracja: 2017
  • 568 / 21 / 0

Jestem po 75mg wenlafaksyny i 150mg tramadolu. Będę miał za pół godziny okazje na kreske amfy. Ale chyba nie przyjebie w nos bo sie cykam o zespół serotoninowy oraz inne poważne konsekwencje. Już sam tramadol na ssri/snri jest bardzo nie bezpieczny.
Rejestracja: 2019
  • 357 / 38 / 0

Przy sertralinie 100 mg brałem Doretę dużą w ilości 10 szt w ciągu doby... ale chodziło o działanie przeciwbólowe.
Rejestracja: 2016
  • 34 / 11 / 0

Mnie na SSRI klepią minimalne dawki tramadolu. Tak minimalne, że odczuwam chyba tylko działanie zbliżone do SNRI, prawie wcale działania na receptory opio. Ale jest mocno. Nie wiem co by się stało jakbym wzięła 200-300mg. Nie będę sprawdzać.
Rejestracja: 2019
  • 85 / 10 / 0

hyperrealowicz/technodziewczynka/ tu przyznaję rację. Mam citalopram 20mg i 75mg ekstrachowane z Dotety robi lepiej niż krople w dawce 250-300mg Tramalu jednorazowo. Działanie jest inne, mniej relaksujace jak na moje oko
Rejestracja: 2019
  • 411 / 58 / 0

Witam. Biorę od roku SSRI escitalopram(aktualnie citalopram) mialem 3 miesięczna przerwe na nieudany lek jakim jest duloksetyna SNRI
wiadomo tramadol jest SNRI, mam po nim ochote wychodzic z domu po calym tygodniu kiedy tak bardzi nie potrafiłeś wstac i wyjsc do ludzi, cos pięknego, gdy wytrzymalem czly tydzien na detoxie, ale uległem.
Moje pytanie jest takie - Jaki antydepresant bedzie w tym przypadku skazany? wenlafaksyna? Psychicznie jest naprawde slabo.
Posty: 251 Strona 24 z 26
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 1219 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: lucycloudpunk i 2 gości