Tramadol + SSRI (antydepresanty)

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 266 Strona 22 z 27
Rejestracja: 2013
  • 22 / / 0

Mam w planach zarzucić jutro około 800+ tramca i 300mg kody. Jestem obecnie na 200mg sertralinki dziennie, czy jak nie wezme jutrzejszej dawki anty-dep zmieni to co kolwiek? Albo chociaż zniweluje szanse na ZS? Niestety tramal jest dla mnie satysfakcjonujący dopiero w dawkach 800+ . Oczywiście paczka Clona i kwasu walproinowego jest pod ręką ;P Może wrzucać porcjami np 100mg co 20 minut ? Co wy na to ?
Rejestracja: 2014
  • 1939 / 513 / 0

@Brak nazwy nie wypowiadam się co do ZS, ale jeśli chodzi o wrzucenie klona i "uważanie" na epilepsję, to jeżeli nie cierpisz na to chronicznie i nie masz tzw. "aury" przed atakiem, to nie rozpoznasz kiedy ten nadchodzi i nie będziesz wiedział kiedy dorzucać lek antydrgawkowy. Po prostu pierdolnie jak grom z jasnego nieba, niekoniecznie najpierw musi chodzić stópka z ręką.

"Zażywasz - przegrywasz", czyli 20 lat zakazu posiadania narkotyków w Polsce

W lata 90. wchodziliśmy z marszałkiem Sejmu, którego rodzina paliła marihuanę i nie łamała w ten sposób prawa. Kończyliśmy je z jednym z najsurowszych praw narkotykowych w Europie. Mija właśnie 20 lat od kiedy w naszym kraju zakazano posiadania narkotyków na własny użytek.

Uzależnieni w pierwszej grupie szczepionych na Covid-19. Szczepionkę dostaną narkomani

Nowy Jork chce jak najszybciej zaszczepić narkomanów i alkoholików. Ale tylko tych, którzy przebywają w ośrodkach leczenia uzależnień.
Rejestracja: 2016
  • 23 / 2 / 0

Jako pracownik apteki, odradzam stosowanie tramadolu, kodeiny (sic!) w takich dawkach (pomimo tolerancji) i SSRI. Oba działają na wychwyt zwrotny serotoniny (tramadol dodatkowo na wychwyt noradrenaliny) i przy dłuższym stosowaniu może wystąpić zespół serotoninowy. Może także wystąpić od razu. Jest to śmiertelnie poważny efekt uboczny połączeń leków i trzeba na niego bardzo mocno uważać, bo łatwo można zejść z tego świata.
Rejestracja: 2019
  • 67 / 5 / 0

Proszę o poradę. Jaka dawka tramadolu mnie nie zabije na kuracji 150 mg wenelafaksyny oraz 75 lamitrinu?. Zaznaczam, że jestem wrażliwi generalnie na tramadol i mam 0 tolerancję(ostatni raz 3 lata temu i robiło mnie 200 aż za bardzo).
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 2436 / 552 / 155

@Introcepcja Na wenlafaksynie tramadol w ogóle sobie odpuść. Wenla to silny SNRI, tramadol również jest SNRI, więc sporo ryzykujesz - zespół serotoninowy, napad padaczkowy, problemy kardiologiczne. Odpuść trampka.
Rejestracja: 2019
  • 67 / 5 / 0

Tego się właśnie obawiam(problemy kardio, jestem podatny). Na samym trampku już miałem bóle w klatce. Tak czy inaczej dziękuję za radę. Nie będę eksperymentował.
Rejestracja: 2019
  • 9 / / 0

Hej! Proszę o radę
Mianowicie rano łykam 75 mg tramca, wieczorem tez 75 mg. A dziś mam przepisany od doktorka Paroxinor (paroksetyna) w dawce 20 mg. Czy mogę połączyć w sensie wziąć to i to? Doktorek powiedział mi że mogę ale i tak się cykam zespołu serotoninowego, niech wypowie się ktoś kto zna tę kombinację.
Ps przeczytałam wszystkie posty z tego wątku ale i tak proszę o poradę bo nie jestem pewna
Rejestracja: 2019
  • 12 / / 0

Mam pytanie, jako ze oststnio w moje raczki wpadły spore ilosci tramadolu to umysł ćpaka przeważył nad rozsądkiem i przerwałem kuracje fluwoksamina jako ze nie ma ona długo utrzymujących sie metabolitów to już po 1,5 dnia od przerwania kuracji zarzuciłem tramca i było bosko No i 5 dni z rzędu tak balowałem ale stwierdziłem dzis ze stop i wracam do leczenia wiec jakies 3 godziny temu przyjąłem swoje ssri. Jednak... odezwał sie glod stad moje pilne pytanie czy w takim wypadku teoretycznie jednorazowego przyjęcia ssri(bo była przerwa) będą jakies problemy jak zarzucę swoje 600 mg trama %-D
Rejestracja: 2017
  • 9 / / 0

Przy dawce 75mg wenlafaksyny biorę 200mg,max 400mg tramadolu, bezsenność, budzenie się w nocy, za to budzę się wyspany i pełen życia, ale to chyba normalne. Nie robiłem nigdy ciągu i wiedziałem, że podejmuję ryzyko. Przy tym połączeniu czuję duży speed, ale zawsze łączę z jakimś benzo by redukować ryzyko.
Rejestracja: 2016
  • 443 / 114 / 0

Nie ma sensu brać wenlafaksyny z tramadolem, bo to tak jakby brać fenibut z baklofenem. Zarówno wenlafaksyna, jak i tramadol są SNRI. Istnieje zwiększone ryzyko ZS.
Posty: 266 Strona 22 z 27
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 1975 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości