Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 843 • Strona 81 z 85
  • 3237 / 344 / 2
Ja uważam, że jeśli ktoś bierze już dość długo i nie jest zadowolony z efektów. To może zdublować dawkę na własną rękę. Czyli 3 x 2 tabletki. Ćpaniem bym tego nie nazwał, bo 100mg tiany to jest lajt na raz, a ona ma krótki okres półtrwania. A więc biorą 25mg 3 razy dziennie nie wywołasz odurzenia. Jest to 75mg/dobę, ale w trzech dawkach. Ale to jest granica absolutna i jeśli ktoś chce dać szansę tianeptynie jeśli myśli o rezygnacji z niej to ja bym tego spróbował. Jak nie pomoże wracamy na poprzednią standardową dawkę, a potem schodzimy.

Jeśli nawet poczulibyście efekt odurzenia to jest to sygnał do zmniejszenia dawki i tyle.

Tylko nie traktujcie tego, że "50mg 3 x dziennie i nie czuję, to zwiększam dalej"
nie wiem czy da się "gimnastykować" receptory opio tak by dojść do 300mg na dzień i nie czuć, nie sądzę, ale ja mówię ta podwójna dawka to dla mnie ostateczna granica w miare rozsądnego podejścia, potem to już po prostu ćpanie.
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 536 / 11 / 0
Super, nawet najpierw 1.5 chce spróbować. Dziękuje Wam za odp.

Dodatkowo zapytam, jak 1/tydź używam ketaminy, to lepiej w ten dzień nie jeść Coaxilu, czy nie nastąpi jakaś dziwna synergia dopaminowo opioidowa?
  • 3237 / 344 / 2
@mucha__ nie widzę problemu z keta, ale mam wątpliwości co do 1,5 tabletki. Nie wiem jak spowolnienie uwalniania tianeptyny jest rozwiązane w coaxilu/tianesanie. Wydaje mi się, że można dzielić i nie wpłynie, ale wątpliwość jest. W sumie nawet jak zadziała za szybko to w sumie będzie to marginalnie wpływać na działanie raczej...
L-8a - blog neurofarmakologiczno-empiryczny
SAMURAJOGURT.BLOGSPOT.COM

Pozdrawiam %-D
  • 39 / 10 / 0
19 stycznia 2023mucha__ pisze:
Super, nawet najpierw 1.5 chce spróbować. Dziękuje Wam za odp.

Dodatkowo zapytam, jak 1/tydź używam ketaminy, to lepiej w ten dzień nie jeść Coaxilu, czy nie nastąpi jakaś dziwna synergia dopaminowo opioidowa?
Można jeść bezpiecznie. Synergia jeśli wystąpi, to poprzez mechanizmy na tyle pośrednie (czyli multum możliwości wyrównania) że ostateczny efekt nie byłby niepokojący. Poza tym po 6h z organizmu znika 75% tianeptyny. Dobry miks.
  • 1 / / 0
Cześć!
Mam pytanie, które już może padło w kontekście tianeptyny...
Jak ze sprawami łóżkowymi? Tzn. czy działa podobnie jak SSRI na libido? Co z erekcją? Czy pomoga i niweluje zbyt szybki finish jak ww. SSRI? Czy w ogóle działanie inne? Jak wasze odczucia w tym zakresie?

Thx
  • 39 / 10 / 0
@kusadam

Tianeptyna w porównaniu z SSRI ma zupełnie inne działanie na sferę seksualną. Dowiedziono, że tianeptyna nie wpływa na serotoninę. SSRI ma kuriozalnie wysoki odsetek dysfunkcji seksualnych u pacjentów. Tianeptyna jest jednym z mniej szkodliwych antydepów pod tym względem, choć nie ma też tak wyraźnego pozytywnego wpływu jak mirtazapina u kobiet czy bupropion u obu płci.

Jednak jeśli przechodzi się z SSRI na tiananeptynę, należy oczekiwać poprawy sprawności seksualnych.

Jak każde opio, tianeptyna może opóźniać orgazm. Jednak mało prawdopodobne, by dawki terapeutyczne opóźniały finisz.

Jeśli występują inne niespecyficzne efekty uboczne (mdłości), to wtórnie rzecz jasna może się to przełożyć na niekorzystny wpływ w kontekście seksualności.
  • 89 / 4 / 0
Miksował ktoś tianeptynę z alprazolamem? Jak efekty? Bezpieczny mix?
Np. alprazolam 3x0,5 mg/d + 3x1 lub 3x2 tianeptyna 12,5 mg
  • 714 / 130 / 0
@kavva6 nie zachodzi interakcja
  • 1806 / 97 / 18
15 stycznia 2023mucha__ pisze:
Miał ktokolwiek zalecone więcej niż 3x1? Np. 3x1.5 tabletki? Czy wszystko powyżej 3x1 to już ćpanie?
W swojej wypowiedzi popełniłem gafę pisząc że zażywam 300-600 coaxilu 2 razy dziennie. Miałem na myśli 2-6 tabletek na dzień (chyba czeski błąd, przecinek zjadłem i w głowie miałem że coaxil zawiera nie 12,5mg a 125mg). Ja właśnie brałem 2-3 razy dziennie za każdym razem 2 tabletki (teoretycznie zdarzało się czasem nawet 3 a czasem tylko 1, ale 90% czasu brałem po 2). Nawet mój lekarz powiedział, że wręcz powinienem zażywać dwie, bo 1 tabletka 3 razy dziennie często jest niewyczuwalna. To za mała dawka, a przy dwóch tabletkach 2-3 razy dziennie, lek ten często jest dużo skuteczniejszy.
"Czekałem na miłość, lecz ona nie przyszła.
Czekałem na wolność, lecz śmierć była szybsza."
  • 536 / 11 / 0
Kolejne pytanie od znajomej:
Po ilu miesiącach wyrabia się tolerancja? Czy bezpiecznym jest omijać dawki w celu uniknięcia tolerancji, jeśli nie występuje pogorszenie nastroju?
Tianeptyna z ketaminą tworzą tolerancje krzyżową dla receptora opio sobie na wzajem, osłabiając się wzajemnie?
ODPOWIEDZ
Posty: 843 • Strona 81 z 85
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.